Author Topic: Za koji posao aplicirati?  (Read 9974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Patrik

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Za koji posao aplicirati?
« on: 28/January/2016 »
Pozdrav, zanima me za koju vrstu posla bih se mogao prijaviti pa ako me možete malo uputiti, imam 20 god, završenu školu za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu, smjer hoteljersko-turistički tehnicar, veoma solidno baratam engleskim jezikom, te imam položen A1 certifikat iz njemačkog jezika, što je osnovna razina razumjevanja njemačkog jezika, isto tako i talijanski jezik, od radnog iskustva imam 2 mjeseca rada na recepciji hotela, nekoliko mjeseci rada u hotelskim sobama (sobar), te više sezona rada u supermarketu, inače sam veoma fleksibilan, brzo ucim posao, pa sam spreman na bilo kakvu vrstu posla, pa ako mi možete dati savjet za koji posao bih mogao aplicirati? Hvala.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #1 on: 28/January/2016 »
Konobar, tako ces najbrze otici, a njem+talijanski, iako ne vladas suvereno, puno ce pomoci.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #2 on: 08/March/2016 »
koju poziciju da izaberem?
da mogu na kopno, i da imam slobodnog vremena puno? Tako da mi plata nije bitna, vec mi je bitnije radno vreme, i da obidjem sveta tj da vidim sveta kada se brod iskrca u luci?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #3 on: 08/March/2016 »
 :pad:opet se ubacujes u tudje teme.. jesi cuo kada za NEW TOPIC!!!!!!?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #4 on: 08/March/2016 »
a majke mi :D
jesi rekao da prvo proverim da li postoje slicne teme pre nego sto otvorim novu temu :D pa ne znam ja cu otvoriti novu temu a ti ces o5 reci "zar nisi cuo za slicne teme" :D
ovo nema nigde bre! :D
Da otvorim novu temu ili ne? ne znam!  :nono:

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #5 on: 08/March/2016 »
koju poziciju da izaberem?
da mogu na kopno, i da imam slobodnog vremena puno? Tako da mi plata nije bitna, vec mi je bitnije radno vreme, i da obidjem sveta tj da vidim sveta kada se brod iskrca u luci?

Prijatelju, mozda bi trebalo da razmislis o nekom drugom programu, mislim da brod nije za tebe.  :pop1: To sto ti trazis i zamisljas na brodu ne postoji, bar ne za nase ljude.

Sa srecom!

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #6 on: 08/March/2016 »
ne pitam nista specijalno, znam da se na brodu radi, neko vise neko manje pa to i pitam ako razumete? hvala

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #7 on: 08/March/2016 »
Ja ni ne kazem da je tvoje pitanje specijalno, vec da su tvoje ideje specijalne. Sta znas da radis? Imas li kakvog iskustva? Koliko jezika govoris? Na kom nivou ti je engleski? Itd. Ljudi koji zele provod i odmor mogu uvek uplatiti krstarenje. Tamo i kada zavrsis regularne duznosti, uvale ti dodatne. Razumem takodje i da me ne kapiras i da mislis u sebi: " Sta li palamudi ova budala...? " Kojim kvalitetima ti raspolazes pa zelis da zaobidjes ulazne pozicije?

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #8 on: 08/March/2016 »
Ma sta ja znam imao sam intervju za freelance and event ali zbog nedovoljnog dobrog izgovora engleskog (ne perfektnog) rekli su mi da usavrsim eng i da im se javim, sada pitam jer ne zelim u toku ucenja engleskog da nisam aplicirao jos na neku poziciju, znam da je photographerima dobro u odnosu na crew pozicije, mada ima sigurno i nekih crew pozicija koje imaju npr vise vremena od stafa, ili staf pozicije ali onda opet moram vezbati eng, nego hocu na brodu da usavrsim kroz neku poziciju eng po mogucnosti u photo departmentu znam da to ne postoji takva opcija u p.d. gde se ne trazi profi eng. nisam nikada bio na brodu tako da nemam iskustva ali papir trpi sve
bar witer? neki kazu ovo neki kazu ono, laka nije laka, boris se sa nekom masinom svaki dan po dva sata? pica majstor, obezbedjenje, i razno razni pomocnici... ?

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #9 on: 08/March/2016 »
Ako ti engleski nije dovoljno dobar, a oni kazu da nije, moraces da se zadovoljis entry pozicijama i ides stazom kojom smo svi isli. Crew i Staff pozicije se razlikuju od kompanije do kompanije. Fotografi na Carnival-u su Crew i ceo dan stoje u luci ispred broda, prze se na suncu i u kostimima, popodne razvijaju slike, a uvece stoje na promenadi i mole ljude da ih slikaju. Njihov posao nije lak, i svaki dolar tesko zarade. Neces ti dalje od konobara, veruj mi  :) Bas kao i mi ostali smrtnici. Bolje ne gubi vreme na nerealne planove i baci se u akciju. Odradi ugovor ili dva, pa promeni poziciju.

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #10 on: 08/March/2016 »
Pa hocu ljudi.  To vam i govorim bre sve vreme,  koja pozicija je e. l dobra? Brate necu da zaglavim na brodu a da kopno ni ne osetim od posla?

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #11 on: 08/March/2016 »
Pa hocu ljudi.  To vam i govorim bre sve vreme,  koja pozicija je e. l dobra? Brate necu da zaglavim na brodu a da kopno ni ne osetim od posla?

Ako ti novac nije najbitniji vec hoces stress free posao mozda uzmes facility ili utility to ti je cistac a  na nakeim kompanijama su u okviru housekeeping tu kad budes bio nocna smena imaces ceo dan dok ti ne krene smena da obilazis portove jedino je zarada tragican ako mislis da 600$ ili 700$ dovoljno. Onda je to pravi izbor stress free ali puca kicma nema da razmisljas mnogo  :deda:

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #12 on: 08/March/2016 »
Slažem se , kičma puca plaća nikakva (utility pozicija) a sve vidiš (kako kad) ... I onda dođeš kući nakon 8 mjeseci bez pare u džepu ali pričaš svima kako si vidio puno toga i baš te boli briga. Kad već ostavljaš zdravlje onda ga ostavi kako treba, za poglede i dojmove. Pare su ipak precjenjene ...  :yeah: :yeah: :yeah: :giggle:

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #13 on: 08/March/2016 »
Mislim da niste skapirali coveka. On zeli Staff poziciju sa solidnim primanjima i puno slobodnog vremena  :D

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #14 on: 08/March/2016 »
Brate necu da zaglavim na brodu a da kopno ni ne osetim od posla?

svaka cast, ja mislim da je ovo najispravnije razmisljanje. zavisi sta ko hoce od broda i od zivota, al nemoj da te ubijede da nije moguce nac nesto za sebe na brodu i da si preambiciozan. jedva ljudi cekaju da te poklope kad pozelis nesto bolje, nekad i losije od onog sta oni imaju