Author Topic: Za koji posao aplicirati?  (Read 9938 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #15 on: 08/March/2016 »
svaka cast, ja mislim da je ovo najispravnije razmisljanje. zavisi sta ko hoce od broda i od zivota, al nemoj da te ubijede da nije moguce nac nesto za sebe na brodu i da si preambiciozan. jedva ljudi cekaju da te poklope kad pozelis nesto bolje, nekad i losije od onog sta oni imaju

Nije da ljudi jedva čekaju da nekog poklope nego ljudi pišu "koju poziciju da odaberem" a ne napišu tko su, šta su, koje iskustvo imaju, preporuke itd...! Napiši tko si na šta ciljaš, sta želiš itd, a ne samo koju poziciju da odaberem... Čovjeka nije nikad ni bio na brodu a piše kao da mu je ponuđeno 10 pozicija i sad on bira koju će ...  oT

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #16 on: 08/March/2016 »
Nikada nisam bio na brodu to je jedan veliki minus, jesam u camcu haha eto imam relativno iskustvo  :-D salim se .

Moracu da probam da se zadovoljim tom pozicijom dok ne krene na bolje,  a sta da radim ni jedna pozicija na brodu nije laka,  pa tako ni fotograf.  
Mada bre,  mislim da sada ne moras kako oni misle sad ti da pricas tecno za tu poziciju,  ko da ti je to maternji jezik engleski? Ili se varam?
Iskustva imam u tome. 

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #17 on: 08/March/2016 »
Nikada nisam bio na brodu to je jedan veliki minus, jesam u camcu haha eto imam relativno iskustvo  :-D salim se .

Moracu da probam da se zadovoljim tom pozicijom dok ne krene na bolje,  a sta da radim ni jedna pozicija na brodu nije laka,  pa tako ni fotograf.  
Mada bre,  mislim da sada ne moras kako oni misle sad ti da pricas tecno za tu poziciju,  ko da ti je to maternji jezik engleski? Ili se varam?
Iskustva imam u tome. 

A jesi ti siguran da ćeš dobiti tu poziciju fotografa? Imaš li iskustva ili ???

Offline Karaesky

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #18 on: 08/March/2016 »
Rjecnik u jednu ruku, a stap za pecanje u drugu, i pravac na kakvo jezero, i tako jedno 5 godina.  :hekla: Tek onda razmisljaj o odlasku bio gdje.
Staff sa dobrom platom,losim jezikom i puno slobodnog vremena ne postoji...mozda kapetan,ali opet on nije staff,ili mozda jest  :plovim:

A za momka koji je pokrenuo topic,da poslusa sefa. Znas znanje!
Next year in this time we'll be millionaires

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #19 on: 08/March/2016 »
Ne.  Nisam uopste i pomislio na stafa bar ne u tom kontexu.. i sta me ispravljate,  dobra plata slobidno vreme, citajte sta pisem,  slobodno vreme plata nije ni bitna!  A ne da me ispravljate,  to bi isto bilo kada bi ja nekome rekao da bi voleli da radite bez slobodnog vremena i za velike pare 24h ali on voli bez slobodnog vreme,  tako bi to bilo ako bi nekome rekao. 
I molim vas ne ispravljajte ono sto nisam rekao,  vi ste to rekli,  da se ne dovezuju na vas post!  Hvala.  Hvala puno.

Plata nije bitna,  hocu da vidim sveta,  sveta nikada necu videti ali cu zato zaraditi. 
Da jurim pare bilo bi obrnuto,  ali kako ne jurim pare nije obrnuto!
Nemojte da govorite ono sto nisam spomenuo!

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #20 on: 08/March/2016 »
Priča ti nije valjala od početka počevši od "koju poziciju da odaberem" ... Kad već pišeš onda napiši tko si , šta si, koliko znaš ili neznaš pa ćemo ti mi onda preporučiti tj. savjetovati gdje bi ti bilo najbolje.

Offline Sladjana6

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #21 on: 09/March/2016 »
Pobogu, pustite čoveka da nas zabavlja!

Možda je doktorima bleja, ako nemaju pacijenta, ali ne znam jesi li kvalifikovan?

Ili možda ako lepo pitaš, puste te da se samo vozikaš brodom, free of charge.  :nokti:

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #22 on: 09/March/2016 »
Sladjana, tumaci svoje reci kako zelis, sto se mojih tice, pusti mene! Kada sam ga pitala je li kvalifikovan za bilo koji posao, pitala sam ga to ne bih li mu preporucila poziciju, s obizorm na to da covek ne zna gde bije, kao sto i sama mozes videti iz prilozenog. Postove saljem da bih pomogla nekome pri odabiru pozicije, kompanije ili kako bih podelila neko svoje iskustvo, a ne da bih lecila dosadu ili komplekse.

A tebi ako je zabavno gledati nekog kako se koprca u neznanju, be my guest. Ali ne ocekuj isto od drugih, tj. mene.  +U+

Offline Sladjana6

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #23 on: 09/March/2016 »
WTF?

Pomoći se može onome ko želi pomoć. Ovaj dečko želi posao gde se malo radi, i da bude plaćen tek toliko da ne bude u minusu.

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #24 on: 09/March/2016 »
Ispisao sam pozicije,  ali mi jos niko nije odgovorio bio kakva su to mesta,  pica majstor, posao obezbedjenja, bar waiter, storekeeper, barker,  i coffie attendant. Koliko se radi, plata, mozes izaci kada je port day, koja je najbolja pozicija i po cemu od njih? Vi kazete ja odma apliciram i vuola! :-)
Hvala,  nisam pitao gospodina Tomislava jer nije bilo prilike...

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #25 on: 09/March/2016 »
Pa dobro, pokusala sam da mu objasnim da je to nemoguca misija. Kada sam videla da mi ne ide, prepustila sam to nekom pametnijem  :)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #26 on: 09/March/2016 »
Ispisao sam pozicije,  ali mi jos niko nije odgovorio bio kakva su to mesta,  pica majstor, posao obezbedjenja, bar waiter, storekeeper, barker,  i coffie attendant. Koliko se radi, plata, mozes izaci kada je port day, koja je najbolja pozicija i po cemu od njih? Vi kazete ja odma apliciram i vuola! :-)
Hvala,  nisam pitao gospodina Tomislava jer nije bilo prilike...

Evo ovako pizza majstor to ti je super padnes u snack bar imas gotovo testo samo redjas i to je to laganica malo pravis sendvice i seckas voce obicno snack bar ima dovkratno radno vrem tako da ces imati par sati u portovima da obidjes nesto posto obicno snack bar ne radi kad je brod u portu, coffee attendant je dobro ako upadnes u snack bar mada kao coffee attendant mogu da te posalju i da budes buffet steward ili attendant kao nekgde zovu tako da nije bas sigurno da ako dobijes posao kao coffee attendant ne zavrsis u buff ili nedaj boze u crew mess.
Znaci onda ostaje pizza, baker nije lose ako radis nocnu pa da izadjes mrtav umoran da obilazis portove.
Ovo da zelis posao da obilazis portove nesmes da pomenes nijednom agentu jer izgleda skroz neozbiljno.
Nadam se da ti je bilo od pomoci.. :plovim:

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #27 on: 10/March/2016 »
Ne znam ali bacio sam se u poboljsavanje engleskog. 
Ne razumem samo,  vise sam od sat vremena pricao na eng. preko skypa,  ali kada sam imao intervju zbunio sam se od treme (prvi put uopse na skypu engleski uopse video uopse)  i pobrkao reci koje su se cinile jako da je los engleski, i idma je presao na nas jezik,  ali dobro, mogu reci da ako bi pricao samo 24h na engkeskom jedan dan, usavrsavao bih ga do fluenta mozda.
Kako god,
Nisam znao da cu da budem pozvan na jos jedan intervju, pa zato pitah za pozicije, intervju za Karneval kompaniju.
Pisem marline test prvo valjda ore intervju.

Zbog toga, moram milion stvari da obavim,  da pripremim portfolio... CV-milion u atachmanu, kopija pasosa,  da nisam krivicno gonjen,  slikanje,  i vrag zna sta jos hehe,
Treba da bude 80% za photography ravno,nista manje ni vise?
Tako da,  na proslom intervjuu smo pricali samo o mojem engleskom,  o ostalim pozicijama nije ni bilo reci,  jer hocu tu poziciju, znam da mogu!  al ako se desi da omanem na marline testu da imam u vidu sto ste rekli za pizza majstora?
Meni niko ne garantuje da cu otici u roku od ove godine pa da moram da vadim sve te dokumente zasto pred intervju sam?
Engleski-izgovor, za ovih koliko sam oricao 30 minuta mi se uvukao pod kozu. U roku od 5-6 dana tamo bio bih perfektan i tecan. :-)

Offline oracle_93

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #28 on: 17/March/2016 »
Pozdrav. Namjeravam se prijaviti za poziciju asst. waitress, RCI.
Imam jako veliku želju otići na brod i nije me strah ničega što me, eventualno, čeka, jedino imam problema s čestim znojenjem ruku :hmm: ne bih htjela da me nešto ograničava, ali ipak me muči hoće li mi to predstavljati problem. Bojim se da mi nešto ne sklizne ili npr. da se moram rukovati s gostima pa ću im se odmah zamjeriti zbog mokrih ruku  :facepalm:
Inače nemam nikakvih zdravstvenih problema,a i engleski mi je super pa ne bi trebalo biti nikakvih problema oko dobivanja posla.
Možda se brinem oko gluposti, ali ipak bih htjela čuti što mi preporučujete, čini li vam se ovo preprekom ili ne?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #29 on: 18/March/2016 »
Vi kazete ja odma apliciram i vuola! :-)
Ajde u shop ako mozes, plata nije bomba ali slobodnog vremena kao u bajci, shopovi su zatvoreni kada je brod u luci. Ako ti pare nisu prioritet i hoces sa vidis svijeta, to je to!

Pozdrav
Pozdrav!

Mislim da bi trebala otvoriti novu temu jer ti je onda puno veca vjerovatnost da ce ti netko pomoc, moj ti je savjet da otvoris novu temu u Predstavljanjima, lijepo se predstavis i pitas nas sto te muci!

Uglavnom ti kao Asst swaiter ces se dosta rukovati sa gostima, ne sad sa svakim gostom svaki put kad se vidis, ali ces se sigurno rukovati s njima.
Koliko je to znojenje ne znam, ali obrises ruke od pregacu prije rukovanja i sve ok. A to sto se bojis da ti nesto ne sklizne iz ruke, pa pobogu jesi li ikad u zivotu radila u restoranu ili kaficu? Da li ti je tamo nesto ispadalo iz ruka? Na brodu ce ti biti isto!