Author Topic: salsero, Buffet Steward, Cunard  (Read 1586 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
salsero, Buffet Steward, Cunard
« on: 01/February/2016 »
Korisničko ime: salsero
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Cunard
Pozicija: Buffet Steward


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko prijatelja, a kako ih je sve vise koji se odlucuju na kruzere i ne treba vam neka matematika da izracunate za koliko brzo cete doci do vesti.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Samo novac u pocetku dok nisam stigao na brod, a kasnije shvatis da tu ima nesto vise od novca kao npr. Informacija za dalje napredovanje negde dalje...

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Ni preko jedne isao sam solo inkongnito aplicirao preko sajta kompanije online, popunio obrazac za apliciranje i u par klika poslao im zahtev za intervju, zasto sam se odlucio direktno, a ne preko agencija to sam vec napisao u prethodnih nekoliko mojih topica...

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Cunard, pozicija je buffet steward, prijavio sam se iz ocaja jer sam protracio jednu godinu cekajuci za ass water-a na RCCL, znao sam da je pozicija shit, ali bilo je daj sta das.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Sat i 2 minuta znao sam odmah nakon intervjua, gde mi je lepa, ljubazna plavusa rekla da sam prosao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
40 e za medikal i 8000 dinara za put sto mu izadje sve skupa oko 120 evra

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Citajuci forum koji mi je dosta pomogao da se pripremim za put nisam nosio mnogo stvari samo neophodno: gace, carape. Majce, cipele, kozmetiku... Svega 10 kg mi je tezio kofer, a kada sam se vratio 13 kg...

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Tesko najgore zbog hrane koja mi je smrdela u pocetku, ali kasnije sam se navikao i hrana uopste nije bila toliko losa. Navikavanje na brod i zivot je za mene trajao oko mesec dana...

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Sudeci kako su me bacali neorganizovano idi ovde idi onde osecao sam se ko kuce u liftu izgubljeno i tu kompanija nije odigrala dobru ulogu, makar ne oni koji su predstavnici kompanije.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da jeste svakog koga pitate sta god vam nije jasno pomocice to nikada nije bio problem.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
S obyirom da sam ziveo kod kuce u gradu duhova, gde svakim danom jedan po jedan odlazi, u zatvorenom prostoru ti dodje na isto samo sto u ovom prostoru ima para...

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ovo je tesko pitanje, ali mogu reci da sam zadovoljan sa onim sto sam doneo kuci ako se poredi sa zaradom kojom sa dobijao na kraju meseca.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Vrlo tesko, mala kompanija gde makar u restoranu vlada filipinska i indijska mafija, a i samo tri broda imaju tako za promociju zaboravi.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Moglo je biti vise nase muzike, ljudi su ok, manje-vise, kao i svuda znate...

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Kao sto sam napomenuo u prethodnom odgov oru ima ih raznih

  • Kako biste opisali putnike?
Stare, kulturne, bahate, neorganizovane, izgubljene, vesele, tuzne, ma sve si mogao da vidis

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Posetio sam 90 posto ali bukvalno svih destinacija

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Da kada je suncano open deck suncanje na otvorenom

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Iskustvo neprocenjivo, svet vidis, upoznas, osluisnes nesto novo, nove mogucnosti, ma svet u malom.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Upravo zatvoren prostor i ogranicenost u prostoru gde posle nekog vremena dugo provedenog na vodi pocinjes da ludis, ali zato postoji crew bar, za pivo ili dva

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da bezite sto dalje od nase zemlje i nemojte da se plasite, samo je strah taj koji koci coveka ka uspehu. Zaradicete, proputovati, mogu da vam se otvore novi horizonti u zivotu...

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Jedan jedini ne slusajte nikog nego samo sebe, nista sto agencija su vam pricale nije istina, prava istina je tamo kada zakoracite u restoran ili gde god vam je radno mesto i krenete da radite tada shvatite da krece pravo ucenje,

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Nemojte stajati u mestu zakucani, otkujte svoje djonove od vremena stvarnosti u kojem trenutno zivite i zakoracite u svet pun izazova i mogucnosti, a put kojim u tom svetu odaberete da idete je samo vasa volja....
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)