Author Topic: Opis posla butlera na kruzeru ?  (Read 8481 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Opis posla butlera na kruzeru ?
« on: 06/February/2016 »
Prelistao sam forum ali ne nalazim ništa o poziciji butlera na kruzeru. Zna li netko nešto o toj poziciji ? Najviše me zanima otprilike radno vrijeme, plaća i okvirno opis posla. Može i informacije od rekla/kazala, tj. druge i treće ruke  :moli:

Bio bih zahvalan na bilo kakvim informacijama !

Offline nadica21

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #1 on: 08/February/2016 »
da li ides na intervju za crystal cruise(star cruise)? I mi trazimo slicne informacije ali nemaaaa pa smo pretrazivali youtube i  :google!: svasta se moze procitati.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #2 on: 08/February/2016 »
da li ides na intervju za crystal cruise(star cruise)? I mi trazimo slicne informacije ali nemaaaa pa smo pretrazivali youtube i  :google!: svasta se moze procitati.
Idem  na interview, posao mi se cini dosta laksi nego ovaj sto sad radim ,nece mi plata biti blizu kolika mi je  sada, ali mislim da bi zivot I posao trebali biti dosta laksi.

Inace lijepo ti u mailu pise da ovo nije interview za  Crystal ili Star, vec ne ovo iskljucivo za Genting Dream ,i jos lijepo pise da ze ne moze prebacivati , tako da ne shvacam idemo li mi na isti interview ?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #3 on: 08/February/2016 »
Ne znam kako je na Gentingu ali sam na Cunardu radio s butlerima dok sam bio u room service-u i mogu reci da je posao sigurno laksi i isplativiji od konobarskog... Vidio sam ih kao neki mix housekeepinga i food & beverage service-a, osim što tu nema prljavih poslova za njih, već su oni dodavali neke ammenities i prospekte i što ja znam u te posebne kabine. Naravno, logično je da oni ne "služe" bilo kakve goste nego samo najskuplje kabine, a tu je opet logično da bude i dobar tip jer se oni brinu o svim njihovim potrebama, donose im hranu u sobe i slično. Na Cunardu su imali pagere što znači da su bili stalno dostupni svojim gostima. Osobno mi se baš sviđala ta pozicija, a butleri su djelovali uglađeno i profesionalno.
Once a sailor, always a sailor.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #4 on: 08/February/2016 »
Ima vise stvari sto me muci o ovoj firmi i ponudi za posao . Kruzer je za azijsko trziste i gosti su samo Kinezi. Prvi problem je sto Kinezi jako slabo pricaju engleski, kako cemo mi komunicirat ? Drugi problem tj logika nalaze da tu nema nista tipa, Kinezi ne ostavljaju nista, ali to su gosti koji nisu zahtijevni, koji su jako pristojni i puuuno jedu, ali oni vole ici u restorane, a na ovom novom brodu restorani ce biti vrhunski. Dobio sam ja opis posla na email, to je vise onako tipa: ima dva decka suites ( apartmana na brodu od 40-180 kvadrata ) i firma hoce europsku batler uslugu. Vi gosta docekate ispred broda i ispratite do kabine ( prtljaga bi vec trebala biti u kabini ). Gostu objasnite kabinu i brodske usluge, ponudite razgledavanje broda, i ostatak kruza radite kao gostov privatni asistent, sve sto mu treba vi rjesavate. Uglavnom mislim da tu nece biti previse posla ( gosti nebi trebali biti prezahtijevni ) pa da ce nadredeni izmisljat neke side poslove gdje ce nas maltretirat po cijeli dan sa nekim ciscenjima, itd. Pise da je placa 3500 sto je jako dobro, 4 u kabini ( sto je jako lose ali opet razumljivo jer brod ima 2000 posade na 3400 gostiju ) , strah me i za ostatak posade ( Kinezi ) i njihov e gleski, jbg morat cemo stalno razgovarat npr telefonom rezervirati gostu stol u restoranu, masazu,kino.... Mislim da ce na brodu biti samo batleri iz Europe, ostalo sve Kinezi. Strah me i za hranu za crew, nisam nesto lud za njihovom hranom. I jos jedna stvar, ako ste vi gostov asistent i dostupni 24/7 znaci da nikada nemate slobodno :( . puno dileme za mene, ali odlucio sam riskirati i staviti Disney na cekanje. Svaka informacija i diskusija  je dobrodosla , gdje su Sef i Princ kad ih trebas  :waiting:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #5 on: 08/February/2016 »
Čitam ja, ali butler je tako rijetka pozicija da ih je pisalo možda 1-2 u povijesti ovog foruma, i to post-dva. Konobar je univerzalna pozicija, možeš bilo kuda otići raditi taj posao, ali butler ...?
I kakva je to provala da će imati 3.500$? Ne vjerujem.  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #6 on: 08/February/2016 »
I kakva je to provala da će imati 3.500$? Ne vjerujem.  :neceici:

Tako pise u emailu koji sam primio ( sluzbeni poziv na interview ),  pisu svi uvjeti: ugovor 5-2, placa $3500, 4 u kabini, start date: March 2016 - trening u Hong Kongu na nekom brodu Superstar Virgo, brod Genting Dream izlazi u 11 mjesecu u Njemackoj (tu je ikrcaj ). Ali lijepo pise u emailu, firma zeli europsku batler uslugu na tom brodu pa je placa razumljiva s obzirom da nema tipa,pa da je $500 manja ja uopce nebi razmisljao ostavit Disney radi ove ponude, ovako  :waiting:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #7 on: 08/February/2016 »
Idi na intervju, ako si slobodan, pa prihvati posao ako te odusevi novi poslodavac, ali ja bih se iznenadio da ispune tvoja ocekivanja. Mozda bi ona cura sto je hkp manadzer na Crystal-u znala nesto vise.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #8 on: 08/February/2016 »
gdje su Sef i Princ kad ih trebas  :waiting:

Princ zaglavio u dry dock-u, evo posle 2 dana konačno krišom sedim u kabini bez ventilacije i proveravam mail, vesti, forum... ;D
A nije da nešto znam o butlerima, pogotovo na ovom jeftinom Carnival-u. -()-

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #9 on: 08/February/2016 »
Radila sam na Crystal -u i koliko se sjećam imali su platu 3000-3500 dolara.
Uglavnom je išlo unapređenje iz restorana i znam da su se baš trudili da dođu do te pozicije.
Uglavnom su imali svoju sekciju (kao i sobarice) i brinuti su se samo o tim gostima.
U Penthouses gdje su radili gosti su imali opciju na telefonu da pozovu Housekeeping i Butlers.
Ujutro su se sobarice brinule da imaju voće i svo piće i led a na večer je to bio zadatak od njih.
Gosti znaju ne ići na večeru pa će oni to da dostave u sobu, poliranje cipela,  raspakiravanje i pakiranje ak gost to traži.
Mislim da funkcioniraju uglavnom kao room service za Penthouse.
E sada vjerojatno ima tu dosta još stvari koje ne poznajem ali ovo je što znam i što je bilo prije 3 godine na Crystalu.


Sailing...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #10 on: 08/February/2016 »
Udave, cujes ti ovo? Imas li tecaj iz glanjcanja cipela?  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #11 on: 08/February/2016 »
Za te novce ima da ih glanca 5 u minuti  :-))))'
Sailing...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #12 on: 08/February/2016 »
Siguran sam da je pozicija puno laksa od konobarenja jer sam vidio kako opusteno rade na Cunardu. Ako ti je lova OK i ne zelis se ubijati u restoranu, vjerujem da je to to. I ja bih se prijavio da imam prikladno iskustvo :D Sumnjam da ce tu biti nekih ciscenja, nije to takva pozicija... Eventualno pomoci nesto housekeepingu kod pripreme kabine, vidio sam ih jednom da nesto s njima poslaguju sobu ali samo ciscenje... ne bih rekao. Sretno! U svakom slucaju, jako zanimljiva i neuobicajena pozicija... a ima i perspektivu da se zaposlis kod nekog milijardera koji zeli butlera (Britanac mozda??) :D
Once a sailor, always a sailor.

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #13 on: 08/February/2016 »
Nisam radio kao batler,ali sam radio sa njima,na Celebrity-ju.............

Plata im je bila oko 3500usd plus jako jako mastan tip od gostiju........

Oni su u stvari licni sobari/konobarti za apartmane...........Nemaju nikakav side job,ne rade luggae,ne pomazu nikome,ali njima svi pomazu......Odgovaraju samo hkp manageru,nista floor supervisori,nista asst hkp manager.......

Zaduzeni su da gostu pokazu kabinu,objasne pravila na brodu,vezana za drill pre svega,da im pokazu brod,da ih provedu i naravno da znaju da gostu objasne razne stvari......Do kada radi kazino,kada se otvaraju sopovi,sta ima zanimljivo za videti u luci itd itd.....

Postavljaju posebne amenitiese u kabinu ,dostavljaju novine i brodsku stampu,raspored i satnicu desavanja na brodu u toku dana,razne kataloge vezano za shop,kazino,za off shore......Na zahtev gosta poliraju cipele,pakuju i raspakivaju gosta tj prtljag,donose led,voce......

KAda treba ujutru namestiti krevet i srediti sobu,ne rade oni to,vec zovu sobare i asistente,njih dvoje srede sve sto treba,ociste,nameste,usisaju,a batleri jedino sto urade je da pokupe ostatke hrane(koju prethodno doneli)na tray i to odnesu u pantry.....

U toku dana posluze voce,kolace i to je to.......I to malo ssto rade,trude se da izbegni u da uvale sobarima.........To posluzivanje hrane se svodi na to da oni to aranziraju i urade set up u pantry-ju i zatim to odnesu,ali izbegavaju da rade set up vec pokusavaju da to uvale sobarima,kao i razno poliranje,slaganje salveta i sl......Takodje,uglavnom svi batleri su ostatke hrane bacali na pod,jer racunaju da asistenti to moraju da usisaju,jer batlere ,pobogu ,mrzi da nose nazad u panrty..

Imaju naravno posebna zaduzenja za drill..........DAkle,neka kombinacija licnih sobara/konobara......

Uglavnom su taj posao radili Indijci koji su 8-10 godina bili sobari......Dakle,promocija sobara je bila ili u floor supervisora ili u batlera.....Nisu nista narocito bili specijalni,niti po pitanju vokabulara,niti po pitanju kvaliteta rada,jednostavno su dovoljno dugo u kompaniji,slusaju pravila,uvlace se i eto dokopaju se pozicije gde se ne radi puno....BAr ne kao sto konobari i sobari rade.......

Dosta su na nogama,ali kao i svi,naravno............Uglavnom rade od 07 ujutru pa do 22..Imaju i neku pauzu,ali kako toide,ko  koga pokriva dok postoje te pauze to ne znam.....Imaju odelo,kravatu,bele rukavice i slicno......Uglavnom su svi batleri bili nadrndani prema konobarima,prema galley-ju,sobarima,vecito su nesto pametovali,i pretili da ce da te prijave ako ne uradis kako ti oni kazu...Ne zato sto tako treba,vec zato sto su oni tako rekli,jer oni su sebe gledali kao Bogove....

Sve u svemu,odlicna pozicija,ne radis lugagge,nema puno fizickog posla,dosta toga i sto je tvoj posao otpadne na sobare......Ceo dan si dostupan gostima,ali ako si raspolozen,ako se smejes,i imas bar malo mozga,tip je zagarantovan......

Odlicna pozicija.............



Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Opis posla butlera na kruzeru ?
« Reply #14 on: 08/February/2016 »
Ispravka mala.........Sobarima je plata bila oko 3500usd ,batleri su uzimali preko toga,dakle,plata im je bila veca,ali ne znam tacno koliko........