Author Topic: Internet na kruzerima ?  (Read 4588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maki187

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Internet na kruzerima ?
« on: 09/February/2016 »
Pozdrav svima,

Da li na NCL brodovima postoji internet konekcija za zaposlene stalno dostupna ?
Jer vodim neku internet firmu, nista specijalno, ali sasvim solidan priliv novca, pa eventualnim odlaskom na kruzer, trebao bi mi pristup internetu barem na sat vremena dnevno.
I jedno off pitanje, odnosno envezano za NCL, da li je na recnim brodovima sta bolja situacija sto se tice pristupa internetu ?

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #1 on: 09/February/2016 »
Mogu ti iz prve ruke reći da je internet na riječnom kruzeru jedna velika katastrofa. Jako slab signal, gubi se često, možeš pisati sms i poslati email a ponekad i uhvatiš vezu za viber poziv. Skype zaboravi osim ako ne odeš u grad... Radio sam za Viking a to je najbolja riječna kompanija trenutno što se tiče plaće, uvijeta itd...Internet katastrofa.... Na okeancima nisam bio, idem za par tjedana na Royal ali koliko sam upoznat na okeancima je 10 puta bolji internet što ti mogu potvrditi i drugi ljudi s foruma.. Moram ti samo još naglasiti da je rad na riječnom kruzeru puno teži .... Kuhinja, Spremači/ce, Konobari se je**** narade, ponekad i po 16 tak sati na dan ...

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #2 on: 09/February/2016 »
Pozdrav svima,

Da li na NCL brodovima postoji internet konekcija za zaposlene stalno dostupna ?
Jer vodim neku internet firmu, nista specijalno, ali sasvim solidan priliv novca, pa eventualnim odlaskom na kruzer, trebao bi mi pristup internetu barem na sat vremena dnevno.
I jedno off pitanje, odnosno envezano za NCL, da li je na recnim brodovima sta bolja situacija sto se tice pristupa internetu ?
na NCL-u je 55 minuta interneta ravno -5$
Posle 2am internet je duplo jeftiniji. Dva minuta se racuna kao jedan.
Vrlo je spor internet....toliko je dobar da ga nisam ni koristio.
izadjes negde pa uhvatis neki normalniji jos ustedis pareice :)

Offline Maki187

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #3 on: 09/February/2016 »
Hvala puno na odgovorima, ma dovoljan mi je i neki dosta spor internet da klijentima odgovorim putem tiket sistema.
Koliko cesto bih mogao da izlazim sa broda ne znam, jer bih radio u kuhinji, u svojoj struci, to mi je barem zelja, no ako se ukaze neka druga prilika, tipa ciscenje soba ili sta znam, sto da ne.

Sto se tice recnih brodova, citao sam bas dosta o tome, i videh to da ljudi rade i po 16 sati dnevno, sto mi je dosta zabrinjavajuce, tj rado bih izbegao recni brod, iako je plata nesto veca, smatram da je previse maltretiranja za te pare.

Hvala svima na odgovorima :)
@cydonie, zelim ti srecu na Royal-u, od najboljeg druga sestra je radila na ovom njihovom brodu sto je ostecen u oluji, i prezadovoljna je bila, ali je na kraju dala otkaz iz sasvim drugih razloga :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #4 on: 12/February/2016 »
Imaš 4 problema. (najmanje)
Prvo, internet na kruzeru je skup
Drugo, nekada danima nema satelitske veze (sea day, loše vrijeme ..)
Treće, nekada nema kartice za kupiti, filipinci i indijci pokupe sve po mašinama.
Četvrto, svi kompjuteri su često zauzeti, a počesto i više njih pokvareno ..

Ovo je ono šta mi je palo na pametu prvih 20 sekundi, a ima toga još ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Maki187

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #5 on: 16/February/2016 »
Poneo bih svoj laptop, pa to eliminise jedan od problema, al opet naveo si dosta drugih... :/
Kako se otprilike krecu cene zna li neko ?
Jer mi je dovoljno sat vremena dnevno, pa da li je i na svim brodovima ko na NCL posle 2 AM internet duplo jeftiniji ?

Offline predrazinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #6 on: 16/February/2016 »
Kako se otprilike krecu cene zna li neko ?

Ako imam dobru informaciju, na NCL brodovima je 200 minuta interneta čini mi se 20 dolara (za druge kompanije ne znam zaista).
E sad ne znam da li se to odnosi na internet kafe, ili ti imaš mogućnost da te minute krckaš na svom laptopu u kabini.

Nadam se da ću za jedno nedelju dana moći da ti dam konkretniju informaciju kad odem na brod.

Offline Maki187

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #7 on: 16/February/2016 »
Hvala puno na info. :)

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #8 on: 17/February/2016 »
Na princess-u 20$-220mb, 40$-650mb. Mozes da ga koristis sa svojih uredjaja ili sa racunara u internet kafeu.

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #9 on: 17/February/2016 »
Na princess-u 20$-220mb, 40$-650mb. Mozes da ga koristis sa svojih uredjaja ili sa racunara u internet kafeu.

Amerigo, koliko ti traje npr tih 650mb mjesečno ako ga koristiš svaki dan po 20 tak minuta (viber, whatsapp, možda skype ....) Hvala

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Internet na kruzerima ?
« Reply #10 on: 19/February/2016 »
Zavisi mnogo na sta ga koristis, za chat (viber, messenger, skype) se bas malo trosi, nije strasno ni da razgovaras, ali ga video pozivi, facebook i surf po sajtovima trose prilicno. Ako vodis racuna tih 650mb moze da te zakrpi mesecno.