Author Topic: Oporezivanje ciparskog ugovora  (Read 3376 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Oporezivanje ciparskog ugovora
« on: 09/February/2016 »
Pitanje, oporezuje li republika hrvatska prihode ostvarene na riječnim brodovima, pogotovo me zanima ciparski ugovor jer prema ovom pravilniku http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Prirucnici_brosure/DvostukoOporezivanje_2011.pdf

na listi država s kojim imamo sporazum o izbjegavanju plačanja dvostrukog poreza cipar nije prema gore navedenom pravilniku. ovih dana u medijima se jako puno piše kako porezna hvata sve koji rade vani a prebivaju u RH za "neplaćeni porez"

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #1 on: 09/February/2016 »
ovo i mene zanima općenito oko poreza.

ukoliko radno mjesto ne traži od tebe pomorsku knjižicu, kako se onda ti kao radnik možeš voditi kao pomorac ? mi smo u biti hotelsko osoblje koje plovi. vjerujem da ima rupa u zakonu, jer inače bi pomorci davnih dana bili u zatvoru.

ja sam našao par zakona i po meni se sve svodi na to da država želi znat otkud tebi pare, makar ne platio porez. jednostavno guraju na silu ruke u džep
scared man cant win !

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #2 on: 10/February/2016 »
da, mi se ne računamo u pomorce jer nam netreba pomorska knjižica. ja bi rekao da mi radimo na cipru. to je praktički isto kao i da firma s cipra koja radi građevinu gradi cestu u njemačkoj, znaći tu nema međunarodnih voda, ostajemo unutar EU, a sad konkretno pitanje je kako se na to gleda.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #3 on: 10/February/2016 »
Znači li to da mi se za riječni ništa ne upisuje u pomorsku knjižicu ako ju već imam? Tu negdje na forumu je bilo riječi i o nekakvoj riječnoj knjižici.

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #4 on: 10/February/2016 »
Znači li to da mi se za riječni ništa ne upisuje u pomorsku knjižicu ako ju već imam? Tu negdje na forumu je bilo riječi i o nekakvoj riječnoj knjižici.

nitko ti ne brani da ju daš nautical timu da ti netko od njih ispuni.
scared man cant win !

Offline Ultraviolet

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #5 on: 15/February/2016 »
Pa zar se ne primjenjuje ono da ako ploviš 183 dana ne bih trebao platiti porez,ali imaš obavezu prijaviti dohodak?
Mislim sada kako imamo OIB oni u Poreznoj znaju da ti dobivaš uplate iz inozemstva.

Offline Ultraviolet

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #6 on: 15/February/2016 »
I još nešto,odjavljujete li se sa zdravstvenog prije odlaska na brod,pitam za one koji su iz Hrvatske?

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #7 on: 15/February/2016 »
To sam se i ja pitao s obzirom da piše da ćeš biti prijavljen na ciparski socijalni sustav.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #8 on: 16/February/2016 »
da ja sam se odjavio sa zdravstvenog, no imao sam mali problem oko ponovnog prijavljivanja jer mi ciparska firma nije dala ama baš nikakav papir da sam uopće imao zdravstveno na cipru tako da me žena nije mogla prijaviti bez toga, ali s obzirom da me već zna, uvjerio sam ju na temelju ugovora u kojem je pisalo da imam zdravstveno na cipru sve dok radim na brodu a u ugovoru je pisalo do 15.11 pa me na temelju toga prijavila...

e sad šta se poreza tiće ima li itko da se uopće raspitivao o tome, dobio kakvu kaznu platio porez?

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #9 on: 16/February/2016 »
Znači to ciparsko zdravstveno završava čim se iskrcaš?

Offline Ultraviolet

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #10 on: 16/February/2016 »
U vezi zdravstvenog.....Bila sam se raspitati kod nas isti mi je to rečeno ,da moraš imati odjavu sa tog ciparskog zdravstvenog ili se nećeš moći ponovo prijaviti u Hrvatskoj.
A što se poreza tiće,jedan dečko koji nekoliko sezona radi na riječnim brodovima sa ciparskim ugovorom kaže da nikad  nije platio porez Hrvatskoj niti ga je to itko tražio....zasada,jer kod nas se propisi non stop mjenjaju.
I ajd sad ti budi pametan-odjaviti se sa zdravstvenog ili ne?

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Oporezivanje ciparskog ugovora
« Reply #11 on: 17/February/2018 »
Evo, ja se več drugu godinu nisam ni odjavljivao ni prijavljivao s ničeg i zasad još nisam imao nikakvih problema. Ako mi nitko nije poslao uplatnicu prošle godine, vjerojatno neće ni ove. A što je sa mirovinskim stažom, uračunava li se to automatski ili ovi kod nas misle da sam ja bio nezaposlen protekle dviej godine? I kako to funkcionira u onim varijantama ako si imao ciparski ugovor, ali švicarsko mirovinsko?