Author Topic: Bartender (Royal Caribbean Interview)  (Read 1731 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cool3

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Bartender (Royal Caribbean Interview)
« on: 13/February/2016 »
Pozdrav ljudi!!!!

Evo ovako,za nekih dvadesetak dana imam interview kompanija RoyalCaribbean,pozicija bartender,pa me zanima dali netko ima nekakav manual za ovu poziciju?Kakva je koktel karta na njihovim brodovima?Kakve whiskeye imaju u ponudi,piva,vina itd...?????
Kakva su pitanja na intervieu???

Inace imam iskustva kao bartendet i vjerujem da imam dobro teorisko i prakticno znanje,ali svakako bi mi pomogle informacije od nekoga tko radi na RC kao bartender.

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Bartender (Royal Caribbean Interview)
« Reply #1 on: 14/February/2016 »
Nemam iskustva sa Royal-om, ali bez obzira na kompaniju, i bez obzira na poziciju, pitanja su uvek jedna te ista sa manjim razlikama.

S obzirom na to da nemas brodskog iskustva, pripremi se dobro za intervju jer ce te dobro cesljati. Prvenstveno, moras imati pozitivan stav i uvek se smejati. Pitace te da se predstavis i ispricas ukrtako gde si sve radio. Ispitace te klasicne koktele i najpoznatije brendove vodki, piva, viskija itd. Trebalo bi da znas da su regruteri uglavnom HR specijalisti, oni procenjuju tebe kao licnost i iskustva u baru nemaju. Ali desava se da su mnogi regruteri zapravi bivsi crew member-i i to bas iz departmana za koji trenutno regrutuju, pa ces mozda naleteti i na bivseg bartendera, ( sto se meni desilo kada sam imala intervju za Carnival ), tako da budi spreman da budes temeljit i pristupacan. Pitace te mozda i za oldtimer-e, tipa Negroni, French 75 itd. Pogledaj Bar Tools i nauci reci na engleskom, ako ne znas ( bar spoon, pitcher, strainer itd. ). I neminovno je da ce ti izloziti par situacija, obicno nezgodnih, i pitati te sta bi uradio i kako bi resio stvar, tipa: " Imas 3 gosta za sankom, a bar waiter ceka da mu napravis pice. Sta ces uraditi? / Imas goste za sankom, mladi bracni par, ona je ok, trezna, on letva pijan i hteli bi jos da piju. Sta ces uraditi? " Ako se setim jos neceg, dodacu.

To sto si imao iskustva van broda ti nece mnogo pomoci. Raditi tamo je totalna suprotnost od onoga na sta si navikao i kako si naucen. Takodje neces znati ni mnoge koktele koje ti budu narucivali. Mnoge brendove ces tada videti prvi put, osim mozda ako imas iskustva u Americi ili evropskim zemljama van nasih prostora. Ciscenje takodje nije isto. Sve se to da nauciti, tako da, bez brige.  :-))))'

Offline cool3

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Bartender (Royal Caribbean Interview)
« Reply #2 on: 14/February/2016 »
Hvala Blondy!!!
Ovo mi stvarno puno znaci.

Ako ima jos ekipe koja bi podjelila svoja iskustva na intervjuima za bartendera bio zahvalan!!!