Author Topic: STCW95, cene su i po 500+ evra, ima li to negde sta jeftinije ?  (Read 12409 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maki187

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Pozdrav,

Izvinjavam se ako smaram sa pitanjima, dobio sam danas od agencije da u slucaju da prodjem intervju, jedna od stvari koju moram nabaviti je i STCW95, koji kako kazu je najjeftiniji u Budimpesti po ceni od 420 evra (gledao sam dalje, cene su i po 500+ evra)
Pa da li mora da se polaze ceo taj kurs, jer vidim da je iz delova i slicno, i ima li to negde sta jeftinije ?

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
druze, ja znam da su neki ljudi polagali to preko skajpa i dobili sertifikat postom i pritom platili 350 eura. Mislim da je to neka firma iz tunisa... probaj prokopaj po internetu.

Offline Maki187

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Veci deo dana sam trazio tako nesto, i bezuspesno, mozes li da pitas nekog od ljudi koje znas za info ?

Offline Neylo21

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Ja polazem sutra STCW test za MSC i kosta 650e plus posarina 3800din preko W.Union-a. Polaze se preko Skypa i salju sertifikat na kucnu adresu. Ja sam dobio info.da je to jeftinija opcija jer nemas dodatne troskove odlaska u Makedoniju ili gde god.
Poz.

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
pozdrav
ima u crnoj gori za 350e u trening centru azalea u bjeloj ja sam radio za thompson od 10.10-14.10.2016 a bilo je i ljudi koji idu na okejaniju pa vidi mozda mozes kod njih da odradis

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Ja sam svoj dobio za 200e.. Vazi za Panamu tj Msc a i za Viking..

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
reci di si to dobio za 200 eura? ja moram za Viking sad poloziti

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Pisacu ti u inbox..

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
šta u inbox, piši javno tako da vide svi koji su u potrazi za informacijom. Uglavnom, očekujem ubrzo ukrcaj na Viking ocean i moram napraviti stcw 95, odlučio sam se za Budimpeštu u Posejdonu buduci da se tamo napravi po relativno okej cijeni i sve je gotovo u roku tri dana. Navodno se u Rijeci čeka mjesec dana mada cu sutra nazvati Rijecko uciliste da potvrdim tu informaciju.. Ima li još netko u istoj situaciji?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Ima jedna stvar koja je jako bitna za ljude iz Hrvatske, a ja nažalost ne znam sve detalje, ali priča je istinita 100% . Uglavnom, ako odradite STCW u Hrvatskoj, i imate Hrv pomorsku knjizicu, onda nakon isteka 5 godina ( koliko vam vrijedi STCW ) vi ne morate ponovo polagat ( kao ja što sam ga položio u Madarskoj ) , već podete na kapetaniju i tamo obnovite STCW , uz par stotinjak kuna nadoplate . I moj brat, i jedan kolega su obnovili certifikate ovako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Ima jedna stvar koja je jako bitna za ljude iz Hrvatske, a ja nažalost ne znam sve detalje, ali priča je istinita 100% . Uglavnom, ako odradite STCW u Hrvatskoj, i imate Hrv pomorsku knjizicu, onda nakon isteka 5 godina ( koliko vam vrijedi STCW ) vi ne morate ponovo polagat ( kao ja što sam ga položio u Madarskoj ) , već podete na kapetaniju i tamo obnovite STCW , uz par stotinjak kuna nadoplate . I moj brat, i jedan kolega su obnovili certifikate ovako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Treba polagat, ali ne treba tecaj opet odslusat. Znaci cca 350 kuna, ispit 3 pitanja i novi brevet.
 

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Treba polagat, ali ne treba tecaj opet odslusat. Znaci cca 350 kuna, ispit 3 pitanja i novi brevet.
Eto, super . A ja za 5 godina opet u Madjarsku i 420€ :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Ima jedna stvar koja je jako bitna za ljude iz Hrvatske, a ja nažalost ne znam sve detalje, ali priča je istinita 100% . Uglavnom, ako odradite STCW u Hrvatskoj, i imate Hrv pomorsku knjizicu, onda nakon isteka 5 godina ( koliko vam vrijedi STCW ) vi ne morate ponovo polagat ( kao ja što sam ga položio u Madarskoj ) , već podete na kapetaniju i tamo obnovite STCW , uz par stotinjak kuna nadoplate . I moj brat, i jedan kolega su obnovili certifikate ovako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo to je novost. S velikim ali. Možda se ne misli svatko zadržat toliko godina na brodu pa neće ni trebati obnavljati. Cijena u Rijeci za sve položiti iznosi ravno 5935kn plus putni troškovi za one koji nisu iz Rijeke. Ti troškovi ce vam se itekako nakupiti buduci da se ne može sve položiti u par dana nego polažete jedan dio ovaj tjedan, drugi dio za dva tjedna i tako dalje.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Neopravdano mnogo novca skoro pa ni za sta.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Cijena u Rijeci za sve položiti iznosi ravno 5935kn plus putni troškovi za one koji nisu iz Rijeke.
Dubrovnik/Split/Šibenik je oko 3000 kn, a u Dubrovniku je trajao 5 dana . Ja sam iz Dubrovnika , a morao sam ići u Budompeštu po certifikate jer mi je trebalo jako jako hitno, rok je bio 7 dana, a u Dubrovniku taman počeo bio, drugi dan predavanja bio, nisu me željeli ubacit. Nisam ni ja 2010 mislio da će mi trebati STCW nakon 5 godina, al gle čuda, trebao mi 2016