Author Topic: STCW95, cene su i po 500+ evra, ima li to negde sta jeftinije ?  (Read 12486 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Neopravdano mnogo novca skoro pa ni za sta.
Apsolutno. Pogotovo onaj od 420€ u Budimpešti , samo otimačina para . Iako je taj od 420€ medu najjeftinijima, ako ne i najjeftiniji . Čak mislim da mi je kompanija tražila jedan crowd i crisis koji nisu izdavali u Hrvatskoj, ako me sjecanje dobro služi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Evo to je novost. S velikim ali. Možda se ne misli svatko zadržat toliko godina na brodu pa neće ni trebati obnavljati. Cijena u Rijeci za sve položiti iznosi ravno 5935kn plus putni troškovi za one koji nisu iz Rijeke. Ti troškovi ce vam se itekako nakupiti buduci da se ne može sve položiti u par dana nego polažete jedan dio ovaj tjedan, drugi dio za dva tjedna i tako dalje.

Sta sve racunas u tih 5935 kuna?
Basic training (D2) tecaj je 1700 kuna u Rijeci.
Ispit na kapetaniji cca 350 kuna.

Sta si ti jos polagao do 6000 kuna?

Apsolutno. Pogotovo onaj od 420€ u Budimpešti , samo otimačina para . Iako je taj od 420€ medu najjeftinijima, ako ne i najjeftiniji . Čak mislim da mi je kompanija tražila jedan crowd i crisis koji nisu izdavali u Hrvatskoj, ako me sjecanje dobro služi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Naravno da ima.

Mjere sigurnosti na putničkom brodu
D21-26 STCW V/2


Svaki STCW brevet se moze poloziti u Hrvatskoj, jedan od rijetkih slucajeva da smo u necem dobri u svijetu. I isto tako znaju da se kod nas breveti ne prodaju, ne dobivaju na poklon i sl ko u drugim zemljama.
 

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Sta sve racunas u tih 5935 kuna?
Basic training (D2) tecaj je 1700 kuna u Rijeci.
Ispit na kapetaniji cca 350 kuna.

Sta si ti jos polagao do 6000 kuna?

Naravno da ima.

Mjere sigurnosti na putničkom brodu
D21-26 STCW V/2


Svaki STCW brevet se moze poloziti u Hrvatskoj, jedan od rijetkih slucajeva da smo u necem dobri u svijetu. I isto tako znaju da se kod nas breveti ne prodaju, ne dobivaju na poklon i sl ko u drugim zemljama.


Proficiency in Personal Survival Techniques (STCW'78/95, amended Reg. A-VI/1-1) )     
-  Fire Prevention and Fire Fighting                 (STCW'78/95, amended Reg. A-VI/1-2)         
-  Personal Safety and Social Responsibilities (STCW'78/95 amended Reg. A-VI/1-4)         
-  Crowd Management, Passanger Safety and Safety training for Personel Providing
   Direct Services to Passengers                   (STCW'78/95, amended Reg. A-V/2/4-5)       
-  Proficiency in Security Awareness              (STCW'78/95, amended Reg. A-VI/6-1)                         
-  Elementary First Aid                                  (STCW'78/95 amended Reg.A-VI/1-3) 

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Apsolutno. Pogotovo onaj od 420€ u Budimpešti , samo otimačina para . Iako je taj od 420€ medu najjeftinijima, ako ne i najjeftiniji . Čak mislim da mi je kompanija tražila jedan crowd i crisis koji nisu izdavali u Hrvatskoj, ako me sjecanje dobro služi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Igrom slucaja dobijem STCW na Pomorskom fakultetu u Bruklinu, NY. Ozbiljan trening, tri dana teorije, dva dana u bazenu, liferaftovi, plivanje u onom immersion odelu, davanje CPR lutki itd itd. Sve super profi. Viking mi uvazi sertifikat. Ali ne i MSC! Kao, ne valja PECAT???? Wtf??? Srecom, bivsa koleginica mi sredi novi za manje para inace ne bih ni isao tamo. Samo pare izvlacea odakle, nije ih briga...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pečat ti je u toj priči najvažniji  :giggle:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Hahahhaha. Ko chita Pechat - zna. (Kaze reklama za najgori tabloid u Srbiji)

I to ne pecat kao pecat, nego po njihovom je trebalo neato da pise na pecatu a kao nije pisalo (?!). I dalje mi nije bas najjasnije..

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile

Proficiency in Personal Survival Techniques (STCW'78/95, amended Reg. A-VI/1-1) )     
-  Fire Prevention and Fire Fighting                 (STCW'78/95, amended Reg. A-VI/1-2)         
-  Personal Safety and Social Responsibilities (STCW'78/95 amended Reg. A-VI/1-4)         
-  Crowd Management, Passanger Safety and Safety training for Personel Providing
   Direct Services to Passengers                   (STCW'78/95, amended Reg. A-V/2/4-5)       
-  Proficiency in Security Awareness              (STCW'78/95, amended Reg. A-VI/6-1)                         
-  Elementary First Aid                                  (STCW'78/95 amended Reg.A-VI/1-3) 

to su sve skupa 3 papira, a ako ti je netko to uvali kao 6 papira kako si ti napisao te ljepo zaj***.
I opet sva tri kostaju zajedno manje od 6000 kuna koliko si napisao. D2 je najskuplji od njih i kosta cca 2000 kuna, najjeftiniji je Security, orprilike 900 kuna.

Zadnjih 10tak godina je otvoreno svih raznih ucilista za pomorce vise nego ikad i uz pomoc googla se stvarno daju naci ok cijene i kod nas. uz to pomorske svjedodzbe izdane u Hr su cijenjene u svijetu.
 

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
uz to pomorske svjedodzbe izdane u Hr su cijenjene u svijetu.
Isto kao i one iz Budimpeste, isto kao i one "online" iz Tunisa. Kompanije ili prihvacaju certifikate ili ne, nema tu "cjenjenije" ili "manje  cijenjene ".



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Slazem se sa udavom po ovom pitanju, cijenjenost je kod dokumenata cudna kategorija, to je kao da ja kazem da je moja osobna karta cjenjenija od crnogorske, zato jer je hrvatska. Po pitanju pasosa je druga situacija.

Udave, opet si pijan dok listas forum? Zasto osjecas potrebu da pojacas svoju tvrdnju siledzijskim rjecnikom? Anonimnost ti daje hrabrost? Da tako nesto kazes covjeku kojeg nikad nisi vidio u lice, vjerovatno bi popio samar. Msm ... nema smisla, mene prvog odbija takav rjecnik, ne mogu se ni zamisliti u nekom drustvu gdje bi ja nekome ili meni netko rekao da lupetam ... pokusaj pisati kada si inspiriran, ne kada si frustriran
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Jesu cjenjenije su isto kao i putovnice.
Isto tvoja osobna je bolja od crnogorske je recimo ti sa svojom mozes u englesku crnogorci nemogu.


Isto kao i one iz Budimpeste, isto kao i one "online" iz Tunisa. Kompanije ili prihvacaju certifikate ili ne, nema tu "cjenjenije" ili "manje  cijenjene ", ne lupetaj gluposti !



Sent from my iPhone using Tapatalk

Da samo sta hrvatske ipak prihvacaju malo vise od onih iz tunisa
 

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Udave, opet si pijan dok listas forum? Zasto osjecas potrebu da pojacas svoju tvrdnju siledzijskim rjecnikom? Anonimnost ti daje hrabrost ?
. U pravu si, malo sam se zaletio. Evo izbrisao sam nepotreban dodatak i ispricavam se Elektricianu . Ali ako cemo gledati tako detaljno onda i ti mene vrijedas  i prozivas alkoholicarom ovdje na forumu, haha, šalim se . I dalje mislim da su certifikati ili prihvaceni od strane kompanija, ili nisu. Isto kao i liječnički, potvrde o cijepljenju, isl . Usporedivat putovnice i stručne svjedozbe je nepotrebno i po meni totalno bezveze. Vizni režim izmedu dvije države odreduje politika  tih država, a ovi certifikati ne bi trebali imati  ikakve veze sa politikom. Inače čekam da kupim laptop, zadnje sam vrijeme slabo aktivan jer tipkam na mobitel. Kada dode laptop eto Udava na velika vrata ! E , i da , nisam toliko anoniman ovdje na forumu. Na dosta sam mjesta pisao ime, godine, odakle sam, gdje sam radio prije, dosta članova foruma me osobno poznaje, a dolazim iz Dubrovnika pa me ne bi bio problem nać. Samo bih upozorio sve koji bi došli Udavu opalit šamar da Udav ima 190 cm i preko 110 kg, haha. Pozdrav sa ove mrcine, uskoro cu opsirno pisati o ovoj kompaniji jer mislim da ce biti dosta interesantno .
 



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To bi bilo dobro jer taj Genting? je velika nepoznanica. Pa i posao butlera je jako rijedak, ne sjećam se da je netko pisao opširnije o tome. Aj čekamo taj laptop.  :waiting:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Brzo ce laptop, kroz par dana ja mislim, a onda cu napisat roman o ovom poslu i o ovoj firmi. Posao je fenomenalan, raditi za ovu firmu je fantasticno, pa rekoh da pomognem i drugima sa korisnim informacijama.Sljedecih 10 godina imaju u planu izgraditi ovakvih 10 brodova i zaposliti tisuće ljudi, pa mislim da je bitno proslijediti informacije koje imam. Evo sljedece godine u 10 mjesecu izlazi World Dream, isti ovakav brod sa 2000+ zaposlenika, nadam se da ce zaposljavat jos butlera sa ovih prostora !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
. U pravu si, malo sam se zaletio. Evo izbrisao sam nepotreban dodatak i ispricavam se Elektricianu .
 
Nema potrebe za isprikama, nisam bas tolika placip**** da sve primam srcu.

I dalje mislim da su certifikati ili prihvaceni od strane kompanija, ili nisu. Isto kao i liječnički, potvrde o cijepljenju, isl . Usporedivat putovnice i stručne svjedozbe je nepotrebno i po meni totalno bezveze. Vizni režim izmedu dvije države odreduje politika  tih država, a ovi certifikati ne bi trebali imati  ikakve veze sa politikom. Inače čekam da kupim laptop, zadnje sam vrijeme slabo aktivan jer tipkam na mobitel. Kada dode laptop eto Udava na velika vrata ! E , i da , nisam toliko anoniman ovdje na forumu. Na dosta sam mjesta pisao ime, godine, odakle sam, gdje sam radio prije, dosta članova foruma me osobno poznaje, a dolazim iz Dubrovnika pa me ne bi bio problem nać. Samo bih upozorio sve koji bi došli Udavu opalit šamar da Udav ima 190 cm i preko 110 kg, haha. Pozdrav sa ove mrcine, uskoro cu opsirno pisati o ovoj kompaniji jer mislim da ce biti dosta interesantno .
 


Istina, sve i jedan STCW certifikat bi trebao biti jednako vrijedan u svijetu. Ali onda bi takodjer trebali biti jednaki uvijeti da ih se na isti nacin dobije.
A u tom slucaju ne mozes reci da je D2 isti kada ga se polozi preko skype-a sa nekim iz tunisa ili kad se odslusa tecaj kod nas, cak se spusti life boat u more ( u engleskoj ili nizozemskoj se cak i u bazenu ide u raft!). Kompanije to znaju. I znaju u kojoj drzavi se moze kupiti brevet.

I da 190, 110kg, ako se nadjemo mozemo koju pivu popit.

 

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Prva dama manja od žene, a žena metar i ćevap.

Inace razumijem ja sto ti Electrician zelis reci, da su "naši" certifikati bolji od tih "online Tunis" certifikata i Madjarskih ( koji i sam posjedujem ). Slazem se ja da su bolji i kvalitetniji, i savjetujem svima da ako mogu polazu kod nas jer ce dobiti puno bolju  kvalitetu znanja na njima, ali nazalost kompanije prihvacaju te "online" i žnj certifikate isto kao i naše, oni ne vide tu neku  veliku razliku, nažalost.