Author Topic: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!  (Read 11394 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« on: 16/February/2016 »
Evo da javim iz prve ruke, nadam se da će ovo biti dobra vest za mnoge.

Juče mi je stigao kolega Srbin. Prijavio se preko EP i dobio posao kao Broadcast Technician.

Po onome što sam čuo lično od lika iz ofisa u Majamiju koji je bio na brodu prošle nedelje, otvoreno je za Srbe za "specifične pozicije" tj. tehničare i pozicije koje se ređe traže, očigledno za sada isključujući restoran i bar.

Pozdrav!  :)

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #1 on: 22/February/2016 »
U specificne pozicije spadaju samo tehnicari ili jos neke pozicije?

Offline Djono

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #2 on: 25/February/2016 »
Pozdrav svima.

Sad tek videh temu pa da se javim i ja.

U junu-julu mesecu prosle godine sam aplicirao za pozicije sound/audio tech preko Employment power agencije.
Tada su mi rekli da ima slobodnih pozicija na Royal-u ali da na zalost ne primaju srbe sto sam i znao ali hteo sam da pokusam.
Od tog perioda do nove godine odprilike aplicirao sam vise puta direktno u kompaniji, takodje sam i slao mejlove i poruke na vise razlicitih strana sa pitanjem da li bi bili ljubazni da mi pojasne zbog cega ne primaju odredjene nacije i slicno. Dobijao sam odgovore da na zalost ne mogu da komentarisu politiku zaposljavanja kompanije sto mi je donekle i razumljivo.

Pre nekih mesec-dva, primio sam poziv od ljudi iz Employment-a koji su mi rekli da mogu ponovo da apliciram za iste pozicije sto sam i uradio posredstvom agencije.
Intervju mi je zakazan 3-4 dana posle sa gospodjom/gospodjicom Sonjom Reyes, koja je neki od HR managera u Royal-u.
Intervju je prosao dosta solidno, uglavnom tehnicka pitanja vezana za poziciju mada je i imalo onih standardnih pitanja o predhodnim radnim iskustvima i slicno.
Na sve sam odgovara maksimalno iskreno. Rekla mi je da ce mi se javiti u narednih 48 sati da me obaveste o ishodu.
Bili su prilicno tacni, jer sam posle dva dana dobio mejl iz agencije da sam dobio poziciju, doduse ne sound tech vec stage staff(razlog tome je bio sto sam rekao da ne mogu da radim neke major popravke nego samo manje, mada ni ona nije bila sigurna da mi kaze o kakvim popravkama se radi).
Bio sam prilicno zadovoljan jer mi je bio cilj da dobijem neku od pozicija u entertainment sektoru sto mi je i zanimanje.

Posle toga, sve sam odradio ekspresno.
Pregled u Belmedic-u koji je kostao negde oko 200 eura, USA viza 150, potvrda da se ne vodi krivicni postupak i prevod iste negde oko 2000 din i kineska viza koja kosta 3 dolara.

Ukrcavam se 13. marta na Marnier of the seas u Sangaju i iskreno, JEDVA CEKAM! :D

P.S. Juce mi je takodje stigao mejl od NCL-a, na cijem sajtu za apliciranje sam se prijavljivao bar 10 puta u predhodnih godinu dana i nikada nisam dobio odgovor do sada. Valjda Marfijev zakon ili nesto slicno. :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #3 on: 25/February/2016 »
 :clapping: "when it rains, it pours"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #4 on: 28/February/2016 »
Dobio si email od Ncl jer masa ljudi je otisla sa svih pozicija a i oni su otpustili mnogo ljudi, sve norvezane u officu zamijenili talijanima  :nono: s obzirom da talijani nisu poznati po dobroj organizacije sto se moze vidjeti na primjeru Msc i Coste mislimda ce ljudi nastaviti da odlaze...
Ta Royalova politika mi bas i nije jasna, prvo zabrana za sve sad neke pozicije otvorene ako sam uspijela da razumijem samo za tehnicare...
Svejedno cestitam zabavi se!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #5 on: 29/February/2016 »
Dobio si email od Ncl jer masa ljudi je otisla sa svih pozicija a i oni su otpustili mnogo ljudi, sve norvezane u officu zamijenili talijanima  :nono: s obzirom da talijani nisu poznati po dobroj organizacije sto se moze vidjeti na primjeru Msc i Coste mislimda ce ljudi nastaviti da odlaze...
Ta Royalova politika mi bas i nije jasna, prvo zabrana za sve sad neke pozicije otvorene ako sam uspijela da razumijem samo za tehnicare...
Svejedno cestitam zabavi se!


Malo offtopic mozda ali... znas li zasto je toliko ljudi otislo s NCL-a?
Once a sailor, always a sailor.

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #6 on: 29/February/2016 »
Zato jer je Ncl prodan nekoj Kineskoj grupaciji, kojim je bitan samo novac oni su htijeli da kupe Royal sto je Royal odbio, Ncl je bio u vlasnistvu para iz Norveske sad vise ne, novi vlasnici su gotovo sve izmijenili ili jos uvijek mijenjaju, sto mnogima ne odgovara i zato odlaze, kao sto sam rekla Norvezani iz offica su gotovo svi otpusteni i zamijenjeni Talijanima sto nikako nije dobro, kad su talijani znali raditi  ""]] najvise ih je otislo iz engine departmenta vecinom Skandinavci otisli su na Royal i Viking... Chef Engineer koji je radi na brodovima vec 20+ godina Svedanin mi je toplo preporucio Royal po njemu najbolju cruise companiju a on je radio na mnogima, tako da cu ja da apliciram za Royal iako idem na Ncl uskoro...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #7 on: 29/February/2016 »
Hvala puno na opsirnom odgovoru, zanimljive informacije!
Once a sailor, always a sailor.

Offline Djono

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #8 on: 03/March/2016 »
Hvala na informacijama za NCL.
Sto se tice RCCL-a, mislim da i oni imaju problema sa nalazenjem strucnih ljudi za pozicijie u entertainment sektoru.
Mislim na pozicije sound/light/video tech pa i vise pozicije.
Posto sam u toj bransi, i poznajem koliko toliko entertainment industriju, znam da je u globalu, ne samo na brodovima, ovih zanimanja veoma malo.
Sa druge strane, najvise ima engleza i amera ali ih je malo koji hoce da rade za taj novac. Tako da im je idealno trziste istocna evropa jer tu ima dosta skolovanih ljudi za ova zanimanja.
Ne kazem da je skola presudna za ovo, ali koliko sam primetio, na Royal-u su ove pozicije popunjene ljudima koji imaju nekog iskustva u tom poslu ili odgovarajucu edukaciju.

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #9 on: 03/March/2016 »
Lijepo da su otvorili barem neke pozicije, ko zna mozda ubrzo otvore jos neke  ;D vidjela sam da su skloni Filipincima, po mom misljenu oni i nisu najkvalitetnija radna snaga, jesu poslusni i nasmijani, svaki odgovor im je yes sir. ali npr. tu na Vikingu gosti nam se cesto zale na njihov vrlo slab Engleski, da ih ne razumiju, isto tako ima ih na decku i enginu ali ni tu ne mogu komparirati nasima, Skandinavcima pa cak ni Talijanima :P

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #10 on: 04/March/2016 »
Norwegian cruise line nije nikad bio u vlasnistvu para iz Norveske..to je Americka kompanija,ja sam licno radila tu i o tome se pricalo na svim nasim treninzima...nikakav par iz Norveske znaci..a sad ovo za kineze prvi put cujem, bas cu pitati moje sa Epica sta kazu...NCL je pun oficira iz Norveske i Engleske,Italijane nisam upoznala za dve godine mozda jednog...moooozda i to je devojka Rumunka radila u baru,a zivi u Italiji,pa ako se to vodi kao Italijanka ...

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #11 on: 04/March/2016 »
Ja mislim da ti nisi procitala post :/ pisala sam da su otpustili gotovo sve norvezane iz OFFICA zamijenili ih Talijanima, gospon Lasz ex chef engineer iz Svedske kao i jos nekoliko su dali otkaz jer se sve pocelo da mijenja na gore naravno i poceli su da zaposljavaju sve vise Talijana, ne znam zasto bi mi lagali  ;D a ako ne znas za neke Kineze, Malezijce posjeti Wikipediju vidjeces ko su vecinski vlasnici i odakle su ;) mislim da tamo isto pise o Norvezanima koji su imali veliki udio u kompaniji na kraju oni su je i osnovali.
Sorry znam da nije mjesto da se prica o Nclu, al eto...

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #12 on: 04/March/2016 »
NCL je osnovao isti covjek koji je osnovao i Carnival Cruise Line. Samo sto je na kraju prepustio Norvezanima.

Wikipedia ima jako puno zanimljivih informacija od kojih glava zaboli.

Offline tihi

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #13 on: 05/March/2016 »
I ja mogu da potvrdim naslov iz teme, ista pozicija kao iz teme(dodato), imaću Skype interview u utorak za RCI.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Royal Caribbean ponovo zapošljava Srbe!
« Reply #14 on: 05/March/2016 »
@ Tihi

Za koju poziciju, druže? To je krucijalno pitanje!  :deda:
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić