Author Topic: 20.02.2016. Beograd - Frankfurt - Tampa, NCL Star  (Read 1370 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline predrazinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Eto mene na ovom podforumu u zadnji čas, pošto kod mene ne može ništa da ide glatko, već uvek mora da bude neka komplikacija :)

Desio mi se prvo "maler" sa vizom. Kada sam otišao da podignem vizu u DHL-u koja je poslata iz američke ambasade, ispostavilo se da mi je data turistička viza na 10 godina, umesto C1/D pomorske vize za koju sam aplicirao. Stvar je rešena u naredna 3 dana, išao sam ponovo u ambasadu, gde su me jako ljubazno sproveli preko reda kada sam im objasnio o čemu se radi.

Ostalo je posle toga da dobijem ugovor, koji potpisan vraćam nazad, plaćanje troškova agenciji, nakon čega je trebalo da dobijem kartu. Kad hoće da se namesti, ova prva dva dana u nedelji su kod nas u Srbiji bili praznici i Kouzon nije radio. Jutros (sreda) se čujem sa Jovanom, ona mi kaže stiglo je, evo upravo ti šaljem.

Ja otvorim mejl sa ugovorom, kad imam šta da vidim. 80% podataka u ugovoru dobri, ali broj telefona, adresa, emergency contact, kao i matični aerodrom pogrešni, i svi podaci od nekog drugog kandidata, koji je pritom iz BiH (matični aerodrom Banjaluka).

Javim ja agenciji šta se desilo, kaže poslaće nazad, da isprave ovi iz kompanije. Nekako su uspeli sve to da srede do 17h popodne, ja sam uplatio šta je trebalo, i stigao mi je ugovor sa ispravljenim podacima. Doduše, jedino što nisu mogli da izmene u sistemu je matični aerodrom, ostalo je na ugovoru Banjaluka, ali mi je karta iz Beograda. Rečeno mi je prilikom dolaska na brod, u Crew Office-u ili kako se to već zove samo naglasim da je matični aerodrom Beograd, kako ne bih išao do Banjaluke u povratku.

Mislio sam da će biti više presedanja, ovo sa jednim u Frankfurtu mi se svidja. Pauza izmedju letova je nekih 2 sata i 10 minuta, nadam se da ću stići bez problema sve. U Tampu bi trebalo da stignem negde oko 4 popodne, pa ako posle toliko letenja bude bilo imalo života u meni, možda stignem i da procunjam malo, pošto sutra ujutru u pola 9 krećem prema luci iz hotela.

Još jednom bih želeo da se zahvalim svima na ovom forumu, normalno Šefu najviše, što svih ovih godina ovako nesebično dele informacije i pomažu novajlijama kao što sam ja da se lakše snadju  :clapping:  :clapping:  :clapping:

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: 20.02.2016. Beograd - Frankfurt - Tampa, NCL Star
« Reply #1 on: 18/February/2016 »
Nemoj da se nadas da ces imati previse vremema...dok prodjes emigraciono i stignes go hotela pasce mrak :P
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 20.02.2016. Beograd - Frankfurt - Tampa, NCL Star
« Reply #2 on: 18/February/2016 »
U hotel stizes u sumrak, na zadnje kupanje u kadi u narednih x mjeseci  :bathtime:

 :wave:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline predrazinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: 20.02.2016. Beograd - Frankfurt - Tampa, NCL Star
« Reply #3 on: 18/February/2016 »
Gogo_ca, hvala na informaciji, zaboravio sam na to driblanje na aerodromu :)

Sefe, sreca pa se ni kuci nisam navikao na kadu, to u hotelu ce da bude deluxe za mene :)