Author Topic: Donosenje prepisanih lekova na brod  (Read 3688 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Donosenje prepisanih lekova na brod
« on: 21/February/2016 »
sefe ako mesto nije odgovarajuce slobodno me cusni gde treba
citala sam po forumu oko zezancije sa lekovima ali nisam nasla bas konkretno ono sto bi meni trebalo....opet ako ima negde bas ovo isto, a ja previdela, sefe vici gde rado bih da vidim !

Dobih pre mesec dana dve dijagnoze, i za svaku po jednu vrstu leka....svakodnevno se piju, kutije su za po mesec dana kolicina
Sto znaci da ja u torbu moram da spakujem 6-8 kutija jednog, i 6-8 kutija drugog (ugovor kazu moze biti 6-8 mes)
Plus ovako standardna putna apoteka
Dakle ako mi neko otvori torbu ima da bude veselo, narko trafikante stize  :rofl:

Sad mene to jako brine, sta da radim?
Na medikalu cu da se pravim luda ne prijavljujem nista, ionako to nisu dijagnoze koje bi mene sputavale u radu, a necu da rizikujem i da im lajem
Ponecu izvestaje lekara, prevescu ih i na eng nije frka, da imam kod sebe zlu ne trebalo
Nisu nikakvi medikameti koji su za psihu i sl, nisu zabranjeni u americi i sl, nece se ocitati na testu droge i sl...dakle nista zabranjeno i strasno...

Ali kako da prodjem aerodrom i ulaz na brod, ta silna snimanja torbi?
Sto se leta tice, po jednu kutiju od oba cu staviti gore kod sebe, za slucaj ako izgube prtljag da imam dok ne nadju, ostalo ide dole
Hoce li mi neko oduzeti, na aerodromu ili ulazu u brod?
Hoce li me spasiti izvestaji lekara na kojima stoji terapija? Ako krenu da trkeljisu da ja dam te izvestaje koji pravdaju tu kolicinu lekova
Da drzim originalne izvestaje kod sebe, a kopije u putnu torbu sa ostatkom kutija, da vide ako otvaraju?

Jel nosio neko terapiju za toliki period i kako je to izveo? Sigurno ima neko  :moli:
Help!


Offline Flowjob

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Yugoslavia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #1 on: 14/June/2018 »
Ovo i mene interesuje.
Treba da ponesem  7x symbicort, 2x ventolin + sve od cordicepsa do bulardija.

Čitam info u našoj carini, te piše samo par tableta, neki kažu lekove za max 3 meseca, a drugi  6 meseci, pa neka potvrda ministartva na bazi mišljenja doktora.

(To je čisto proseravanje, čitam info od Američke TSA, oni mogu neograničenu količinu prepisanih lekova da ponesu, samo naši vole da prckaju.)


Neki ljudi kažu stavi sve u prtljag, neki da se ponesu u ručni.



Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #2 on: 14/June/2018 »
lekove stavi u prtljag i bbriga te ,to nasi ni ne gledaju,a tek Amerikance boli uvo.... Pa cela njihova nacija je na lekovima, minimum 10 svaki ima sa sobom.... E sad ,kad dodjes na brod, (ne znam na kojoj kompaniji), na Princessu se na dan ukrcaja dobija papir sa upitinkom o zdravlju i cini mi se pitanje postoji gde se trazi od tebe da ako ti je prepisana neka terapija ili slicno da navedes i koje lekov koristis... Ako su ovi lekovi sto ti koristis ne toliko bitni za njih onda nemoj ni navoditi,ali ako su toliko bitni i tebi a i njima,onda ih moras  navesti....

Mozda je najbolje da uzmes i potvrdu od lekara da napise da si potpuno spream i FIT for DUTY iako pijes te lekove,da ti ovi na brodu ne bi srali nesto

Offline Flowjob

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Yugoslavia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #3 on: 14/June/2018 »
lekove stavi u prtljag i bbriga te ,to nasi ni ne gledaju,a tek Amerikance boli uvo.... Pa cela njihova nacija je na lekovima, minimum 10 svaki ima sa sobom.... E sad ,kad dodjes na brod, (ne znam na kojoj kompaniji), na Princessu se na dan ukrcaja dobija papir sa upitinkom o zdravlju i cini mi se pitanje postoji gde se trazi od tebe da ako ti je prepisana neka terapija ili slicno da navedes i koje lekov koristis... Ako su ovi lekovi sto ti koristis ne toliko bitni za njih onda nemoj ni navoditi,ali ako su toliko bitni i tebi a i njima,onda ih moras  navesti....

Mozda je najbolje da uzmes i potvrdu od lekara da napise da si potpuno spream i FIT for DUTY iako pijes te lekove,da ti ovi na brodu ne bi srali nesto

pspman puno ti hvala!


 =""


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #4 on: 14/June/2018 »
 :-))))' :-))))' :-))))'

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #5 on: 01/June/2020 »


Kako stoje stvari sa ljekovima za smirenje ??

Recimo ko ih uzima u terapiji za opuštanje kičme i sl..

Offline RookieMNE

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #6 on: 02/June/2020 »
Za to mozes da ides u zatvor ako ti nadju na kopnu a nemas recept, tipa Bromazepam,Bensedin i slicno, a na brodu vjervatno immediete dissmisal, posto se rade periodicni testovi na narkotike, vjerovatno bi na tom testu bila pozitivna.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #7 on: 02/June/2020 »
Podji sa receptom Pa mogu samo DA ti duvaju.
Ali nemoj to spominjat na interview jer te nece zaposlit.

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #8 on: 02/June/2020 »
Podji sa receptom Pa mogu samo DA ti duvaju.
Ali nemoj to spominjat na interview jer te nece zaposlit.
Naravno, na interview ne bih pominjala.
Recepte mogu da uzmem za svih 6 mjeseci(dajem primjer)
Dobro je kad ne bi veću frku pravili,,,zato i pitam.

Za to mozes da ides u zatvor ako ti nadju na kopnu a nemas recept, tipa Bromazepam,Bensedin i slicno, a na brodu vjervatno immediete dissmisal, posto se rade periodicni testovi na narkotike, vjerovatno bi na tom testu bila pozitivna.
Bila bih pozitivna,,,,upravo baš gore napisah, ako imam izvještaj ljekara specijaliste, kao i recepte,,,,a što oni mogu protiv toga ??

Na kraju krajeva,,,ne bih ih nosila sa sobom ako ima na recept da se uzme u apoteci na brodu ...

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #9 on: 02/June/2020 »
Nose ljudi svasta. Dok je sa receptom i ne utice na tvoj "fit for duty", nema razloga da brines.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service
Re: Donosenje prepisanih lekova na brod
« Reply #10 on: 02/June/2020 »
Nose ljudi svasta. Dok je sa receptom i ne utice na tvoj "fit for duty", nema razloga da brines.
Ma sa receptom imam opravdanje svakako....primili su me kao "noramalnu"...pola se svijeta drogira  :airquotes:

Još da dodjem do tog posla na brodu i biće dobro