Author Topic: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?  (Read 5045 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sanja123

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« on: 23/February/2016 »
Prosla sam interview. Dobila preko emaila primer ugovora i cekam da mi ovih dana stigne ugovor i jos par dokumenata postom. Receno mi je da bih negde u maju mogla da ocekujem polazak. Termin za vizu sam dobila 28.04. Interesuje me da li ima jos nekog ko ide u maju? Volela bih da udruzimo snage i zajedno krenemo u ovu avanturu  :uzdravlje:

Offline nedy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #1 on: 24/February/2016 »

Pozdravljam vas...ja sam imao intervju prije 2 sedmice otprilike preko telefona na engleskom,al mi je odmah na startu rečeno da su im potrebni radnici koji će da idu na plovila sa većinskim gostima koji pričaju njemački...ostalo je na meni da se pripremim,pa bih krajem marta opet imao inervju da vide kako se snalazim sa njemačkim...

ako bude sve Ok,rečeno mi je da ću navjerovatnije početkom maja na brod...kakvi su vaši dojmovi o kompaniji?

Offline Sanja123

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #2 on: 24/February/2016 »
Ono sto sam ja kroz razgovor uspela da zakljucim je da su ok. To je u sustini i njihov posao da mi predstave firmu u najboljem svetlu. Dobro je to sto su presli na svajcarske ugovore, nisu vise kiparski. Receno mi je da ce mi radni dan trajati 10 sati, ali u praksi to naravno nije tako. Jedan prijatelj je radio za njih i rekao je da se mnogo radi. Jezik im je jako bitan, to je u stvari i najbitnije. Ako govoris nemacki, neces imati nikakvih problema da dobijes ugovor. Uvek su im potrebni radnici koji govore nemacki jezik. Sve u svemu za prvi ugovor mi se ne cini lose, videcemo. Volela bih da se javi jos neko, ko ima neke informacije  ;D

Offline BACKOje

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #3 on: 25/February/2016 »
Ja sam prije desetak dana stigao sa treninga koi je bio u Linzu , jos nemam detalja kad tacno idem ali polako stizu mailovi sa ugovorima..

Offline Sanja123

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #4 on: 25/February/2016 »
Danas mi je stigao ugovor postom, na kome pise da sam planirana 08.05.2016, s tim da mi je receno da tako pise zbog vize, a da sam ustvari planirana za 20.05 (14 dana gore dole). Treba sve potpisano i popunjeno da im vratim nazad. Ostalo mi je samo medicinski da odradim tj samo doktoru da odnesem da mi potpise i lupi pecat.

Offline nedy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #5 on: 25/February/2016 »
Danas mi je stigao ugovor postom, na kome pise da sam planirana 08.05.2016, s tim da mi je receno da tako pise zbog vize, a da sam ustvari planirana za 20.05 (14 dana gore dole). Treba sve potpisano i popunjeno da im vratim nazad. Ostalo mi je samo medicinski da odradim tj samo doktoru da odnesem da mi potpise i lupi pecat.
Čestitam ti na prolazu,sad bar sve znaš kad ideš...Ja ne znam dal ću uspjeti da prođem njemački,tj. da ih zadovoljim preko telefona na intervjuu..učio sam na faxu,ali nisam ga nikad koristio,tako da osnove poznajem pa mi je bar malo lakše,ali zavisi i od njih koliko traže...da se radi samo o engleskom ne bih imao problema,ali šta ću kad im ne treba više posade sa poznavanjem engleskog...pomalo se spremam,pa vidjećemo,a što se tiče samog posla mislim da bih se brzo uklopio jer već duže radim u restoranu...

Offline Sanja123

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #6 on: 25/February/2016 »
Čestitam ti na prolazu,sad bar sve znaš kad ideš...Ja ne znam dal ću uspjeti da prođem njemački,tj. da ih zadovoljim preko telefona na intervjuu..učio sam na faxu,ali nisam ga nikad koristio,tako da osnove poznajem pa mi je bar malo lakše,ali zavisi i od njih koliko traže...da se radi samo o engleskom ne bih imao problema,ali šta ću kad im ne treba više posade sa poznavanjem engleskog...pomalo se spremam,pa vidjećemo,a što se tiče samog posla mislim da bih se brzo uklopio jer već duže radim u restoranu...

Hvala. Sto se tice interviewa nemoj se plasiti. Samo pocni opusteno razgovor i bice sve u redu. Ja sam pricala kao navijena, nisam joj dala da dodje do reci  :yahoo:

Offline nedy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #7 on: 25/February/2016 »
Hvala. Sto se tice interviewa nemoj se plasiti. Samo pocni opusteno razgovor i bice sve u redu. Ja sam pricala kao navijena, nisam joj dala da dodje do reci  :yahoo:
Ma i ja sam tako,kad smo na engleskom pričali...to je prošlo dobro...rekla mi je da sa posadom,kolegama, se može pričati i na engleskom,ali da moram da zbog gostiju znam osnove njemačkog,pa me to malo ohrabruje...proći ću te neko situacije i dijalog koji je uobičajen između gosta i konobara,pa valjda zadovoljim...nadam se da im BAŠ treba radnika na tim plovilima sa njemačkim pa će mi malo i kroz prste pogledati

Offline Sanja123

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #8 on: 25/February/2016 »
Ma i ja sam tako,kad smo na engleskom pričali...to je prošlo dobro...rekla mi je da sa posadom,kolegama, se može pričati i na engleskom,ali da moram da zbog gostiju znam osnove njemačkog,pa me to malo ohrabruje...proći ću te neko situacije i dijalog koji je uobičajen između gosta i konobara,pa valjda zadovoljim...nadam se da im BAŠ treba radnika na tim plovilima sa njemačkim pa će mi malo i kroz prste pogledati

Da, treba im BAS jer su im vecina brodova sa nemackim gostima. Nemoj da brines  ;D

Offline mariovrbas

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #9 on: 26/February/2016 »
Ovde cu pisati, vidim da je tema aktivna, tamo mi niko ne odgovara. Problem sa vizom, tacnije terminom zakazivanja? Jos neko? Kako se resava, kad ste zakazali, ajmo narode, neko nesto, sem braxxa 85, Danke Bruda, pozzz javite se da bi ljudi znali kao i sta dalje

Offline Sanja123

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #10 on: 26/February/2016 »
Ovde cu pisati, vidim da je tema aktivna, tamo mi niko ne odgovara. Problem sa vizom, tacnije terminom zakazivanja? Jos neko? Kako se resava, kad ste zakazali, ajmo narode, neko nesto, sem braxxa 85, Danke Bruda, pozzz javite se da bi ljudi znali kao i sta dalje

Ja sam dobila termin za 28.04 i icni mi se da je to bio poslednji termin za april. Trebao bi sto pre zakazati, da bi mogao u maju neki slobodan termin da nadjes. Bas je veliki problem sa tim terminima, svi su zauzeti.

Offline ?arli

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #11 on: 26/February/2016 »
Sto se tice termina za vizu u Nemackoj Ambasadi,velika je guzva i ako sada pokusate da bukirate termin ceka se po 2 meseca,barem. Ali ima jedna caka. Desava se cesto da ljudi storniraju svoje termine jer su spreceni iz nekog razloga da dodju. Termin moraju da oslobode jer ako se ne pojave a pritom i ne storniraju svoj termin,bice stavljeni na crnu listu Ambasade.
Tada taj termin postaje dostupan i pojavice se na listi termina.Moze se slobodno zgrabiti. Ko pre devojci njegova devojka :)

Offline mariovrbas

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #12 on: 27/February/2016 »
Bravo Carli, to se trazi, info. I ja sam ovde nasao gomilu informacija, vrlo korisnih, i to mi je znacajno pomoglo kako da dobijem ugovor, kao i za dalji boravak na samom brodu, treba da se pomazemo i savetujemo, jer te tamo niko nece maziti, a covek treba da zna na sta treba da bude spreman. I ja nastojim da uvek prenesem svoja iskustva i pomognem koliko mogu iako je pitanje hocu li vise ici na brod, jer su i meni drugi postovi bili od pomoci, ne treba to zaboraviti( raniji postovi na forumu pa kolege iz GP Rass Kass,York i svi ostali). Pozdrav i srecno svima....

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #13 on: 08/March/2016 »
Pozzdrav,danas odradio razgovor za G&P,sve je ok preko fona,i zadovoljavam i sve bla bla samo me pitala dal mi je ok da se cuje sa GCCL posto sam za njih pre ovoga radio,ja sam rekao da je ok al ja sa GCCL i nisam bas ostao u dobrim odnosima,tacnije spakovao mi jedan Rumun odkaz....tako da ako nazove ove ko zna sta ce ovi da naseru...al dobro....sta sad da se radi :)

Offline mladenRS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Da li je neko dobio ugovor za maj 2016?
« Reply #14 on: 08/March/2016 »
Sa Barbarom si imao razgovor?Kako je protekao interview,u kratkim crtama???
Audaces fortuna iuvat