Author Topic: Inžinjerski - IT poslovi na kruzerima. Koje pozicije odgovaraju mojoj struci?  (Read 6562 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sminda

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
I ja sam već nekoliko mjeseci u procesu traženja posla u IT branši na cruiserima.
Zasad nista konkretno.
Šaljem agencijama i direktno na stranice kompanija.
Razmišljam proširiti krug djelovanja i na "teretne" kompanije iako je još manje recentnih informacija za njih.
A otići na brod na bilo koju poziciju da bih kasnije bilo eventualno lakše docći do pozicija u struci, iskreno ne znam koliko to uopće funkcionira.
Nekom prostom logikom, trebalo bi biti barem malo jednostavnije i "bliže sreći" da se nešto otvori.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #16 on: 20/June/2016 »
Nemoj da se nadas teretnjacima, oni nemaju IT pozicije na brodu. To nesto malo posla oko ITa radi struja.

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline skinerx

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Sve kompanije traže ljude u toj branši. Ako nemaju otvoren natječaj, to ne znači da ne primaju molbe za posao. U najgorem slučaju će te staviti na email listu i obavijestiti kada se otvori natječaj.
Ako se razumiješ u IT, lako ćeš naći web stranicu/adresu na koju se obratiti, od svih kompanija u ovoj industriji.

Saljem ja i saljem vec dugi niz godina CV raznim kompanijama i agencijama, sve sto dobijam su konobarski poslovi, nesto mi tu ne stima, ne moguce da ne zaposljavaju it strucnjake ili su to mozda poslovi za stalno ili na duzi period pa se redje taj kadar trazi

I ja sam već nekoliko mjeseci u procesu traženja posla u IT branši na cruiserima.
Zasad nista konkretno.
Šaljem agencijama i direktno na stranice kompanija.
Razmišljam proširiti krug djelovanja i na "teretne" kompanije iako je još manje recentnih informacija za njih.
A otići na brod na bilo koju poziciju da bih kasnije bilo eventualno lakše docći do pozicija u struci, iskreno ne znam koliko to uopće funkcionira.
Nekom prostom logikom, trebalo bi biti barem malo jednostavnije i "bliže sreći" da se nešto otvori.


Iz mog iskustva ispada da njima takav kadar ne treba, zato sam i hteo ovde da se posavetujem, da vidim ima li neke kompanija ili agencija kojoj sam propustio da posaljem CV :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sminda

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Mnogo hvala za informaciju.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
LUMEX .. ti si poziciju Tech Automatizacije na NCL otpisao kao nesto sto je ispod tvog nivoa a onda izjavio da ces se prijaviti za Asst IT za CCL ... Razlika u plati i poslu je mozda preko 3 puta u korist Automaticara ...

Prijatelj mi je na Princessu 2 ETC 5500 eura ... 100% provjereno ...

Mogu da potvrdim... Ja sam imao slicno kao 2nd ETO pre...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline lumax

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
LUMEX .. ti si poziciju Tech Automatizacije na NCL otpisao kao nesto sto je ispod tvog nivoa a onda izjavio da ces se prijaviti za Asst IT za CCL ... Razlika u plati i poslu je mozda preko 3 puta u korist Automaticara ...

Mogu da potvrdim... Ja sam imao slicno kao 2nd ETO pre...

wolfns - možda je bila greška do mene u tumačenju pozicije Tech Autimatizacije. Kako sam razumio ovo je pozicija Tehnician i shvatio sam da su tu plate  cca 2000$ (kao i kod ostalih  sličnog tipa: Lighting Technician, Audio Technician,... ) i zato sam i napisao da mi taj nivo nije zadovoljavajući. Za te pozicije čak ne traže ni Bachelor's Degree kao kod pozicija Electrical Engineer
U postu gdje sam napisao da cu se prijaviti za Asst IT sam i pojasnio zašto je to moj izbor za početak. Znao sam sve kako ide kod 3td ETo, 2nd ETO ali tu jednostavno nisam imao prolaza (pokušao par puta za 3td ETO). Sad sam trenutno u pregovorima sa jednom Njemačkom kompanijom pa će moja budućnost vjerovatno biti u tom pravcu a kruzere ostavim za mlađe :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Kako sam razumio ovo je pozicija Tehnician i shvatio sam da su tu plate  cca 2000$ (kao i kod ostalih  sličnog tipa: Lighting Technician, Audio Technician,... )

hm.. vidim kako to moze da bude zbunjujuce. Tech Automatizacije je verujem i na NCL oficirska pozicija, dok su ovi gore navedeni ratinzi.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
na ncl imas tog automationa u enginu sto ti trazis, a imas i ovamo u entertainmentu stage automationa sto ne trazis :) ja mislim da im cak isto pise na name tagovima automation technician

Offline skinerx

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ko traži, taj i nađe. Evo ja i ne tražim pa sam našao.
http://www.inozemstvo-posao.com/viking-ocean-line-intervju-srpanj-2016/

Svakako uz svoje informaticko znanje mi nije problem da pronadjem oglase. Viking ne zaposljava srbe, zasto, ne znam ali je tako. Pozdrav