Author Topic: Ja sam cekao 6 meseci.  (Read 3818 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Ja sam cekao 6 meseci.
« on: 01/October/2014 »
Koliko se otprilike ceka na ukrcavanje od prvog preliminarnog intervjua
Ja sam cekao 6 meseci.Onda kad se sesti mesec zavrsio prestao sam da racunam i sad sam negde na kraju devetog i znas sta...i dalje cekam  :yeah: Naravno racunam vreme od dobijanja posla a ne od preliminarnog  :pop:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
aaaa kako si me izradio... oT
čekam već 3mj LOE, jučer kotaktirao Royal da pitam kakvo je stanje, oni mi kažu još tražimo assignment...
danas bio u gužvi, dolazi mi mail na mobitel i na vrhu u onoj malo liniji gdje je pokazivač stanja baterije, mreže i sl. se pojavi preview maila naslov :"Royal Caribbean International ~ Letter of Employment" ja se već ponadao da je kompanija kad ono novi odgovor na temu na forumu.... aaaaa  oT oT

 :wave:

Problem je sto je Royal naglo zaposlio hrpu shorexa i na svakom brodu nas ima viska vec...

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
NEEEEEEE!!  :hehe:
znači načekati ću se... :pop1:
ništa, ti si nezadovoljan lovom, drugi ugovor ćeš na carinval, nek takvih bude još par i za 6mj će se osloboditi mjesto... :run:

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
 :party:

Necu na Carnival...

A jesu te pitali kad si spreman?

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
rekao sam da sam odmah slobodan iako sad imam posao...
ali vjerujem da sam negdje među prvima na listi, ti si par tjedana prije mene imao intervju...
ali ne žuri mi se nigdje, mogu čekati, kad me pozovu, pozovu...  :plovim:

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Posalji mi ime, dobio sam novu sign-on listu pa da vidim jel te ima... ;)

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Royal Caribbean International ~ Letter of Employment
« Reply #6 on: 24/February/2016 »
Da sad ne otvaram novu temu, koji je mail Human Resources od Royala da im posaljem upit. Poludjeti cu vise cekajuci LOE i moj datum ukrcaja. Proslo je tri mjeseca vec. Agencija nista po obicaju ne zna. Goat nije bas aktivan u zadnje vrijeme pa mi je uzaludno da pitam covjeka u inbox. Dajte ljudi, nisam nasao na netu nikakav mail osim careeratsea@rccl.com

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Royal Caribbean International ~ Letter of Employment
« Reply #7 on: 25/February/2016 »
zašto u inbox kad ti mogu ovdje odgovoriti da svi vide?  :D

ako si išao preko agencije kompanija ne zna ništa o tebi još, nema nikakve informacije, oni pošalju agenciji potrebu za radnicima i agencija onda pošalje tebe. Tako da ti jedino agencija može reći kakva je situacija.

Ali ne sekiraj se 3 mjeseca nije ništa, ja sam čekao 9 mjeseci na loe... :D
zvat će te ne sekiraj se  :D

"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Royal Caribbean International ~ Letter of Employment
« Reply #8 on: 25/February/2016 »
Proslo je tri mjeseca vec.

 :giggle:

Kad prođe 6 mjeseci, već ćeš otkriti da na forumu ima i prikladnije mjesto za izražavanje nezadovoljstva o sporosti ukrcaja.
Štaviše, tematika čekanja ima 3 pod-foruma: Čekanje na Preliminarni Interview, Čekanje na Glavni Interview, Čekanje na Ukrcaj
A kad prođe 9 mjeseci, kao GOAT-u, počet ćeš nazirati koliko si za Royal, kao i sve ostale kompanije u ovoj branši, malen i beznačajan.
Tada ćeš već saznati da postoje ljudi na ovom forumu koji su već bili i dobili LOE, pa im je potom javljeno kako se mišljenje oko njihovog zapošljavanja "shifted" (promijenilo?), i da im više nisu potrebni.

Šta misliš, da li ljudi koji regrutiraju u ovu industriju računaju na to da će određen postotak "prolaznika" odustati od Royal-a poslije xy mjeseci čekanja? Ja mislim da računaju. I svejedno im je što ljudi odustaju, jer njima trebaju oni koji mogu izdržati puno više od ovog svojevrsnog testa vremena. A pošto im je tržište rada internacionalno, i mogu birati, onda znaš šta to znači; halo Indija, halo Filipini, halo ostalih 30ak zemalja ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Royal Caribbean International ~ Letter of Employment
« Reply #9 on: 25/February/2016 »
halo Indija, halo Filipini, halo ostalih 30ak zemalja ...

Disney zove u 55 zemalja  :giggle:

Neznam za druge kompanije, ali na Disneyu se trenutno Filipinci i Indijci bolje cijene nego mi ( kao bolji radnici) i sreca nasa sto izgledamo ljepse, inace nas ne bi ni zaposljavali, ali svejedno nas je sve manje , i manje...


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Royal Caribbean International ~ Letter of Employment
« Reply #10 on: 25/February/2016 »
@Flavius kad dođeš na brod i upadneš u mašinu pa kažeš samom sebi: " Tu sam tek par dana, ko  će izdržati 6 meseci", onda će ti ta 3+ meseca  čekanja izgledati smešno.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Royal Caribbean International ~ Letter of Employment
« Reply #11 on: 26/February/2016 »
Okej, u redu je, naravno da sam svjestan da je normalno da se ceka i da se mnogi drugi takodjer 'vrpolje' u toj fazi cekanja. Da, znam da su neki odustali zbog cekanja ili zbog mnogih procedura koje treba obaviti.

@lasmar

Vec pet godina radim u hotelu sezonski, zadnje dvije preko šest mjeseci, brzo to prodje kad ovako vracas film. A sto se tice vec moje iskustva, e tu sam svasta prosao, to je neki drugi okvir price sada. ;)

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #12 on: 27/February/2016 »
Ne možeš porediti život i rad na kopnu, i život i rad na brodu. To su jednostavno dve različite dimenzije. Uostalom, kad dođeš na brod shvatićeš o čemu ti ljudi pišu ovde. Srećno, i da se što pre ukrcaš!

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Royal Caribbean International ~ Letter of Employment
« Reply #13 on: 27/February/2016 »
@lasmar

Vec pet godina radim u hotelu sezonski, zadnje dvije preko šest mjeseci, brzo to prodje kad ovako vracas film. A sto se tice vec moje iskustva, e tu sam svasta prosao, to je neki drugi okvir price sada. ;)
Kad sam pravio pauzu od broda odradio sam sezonu u Dubrovniku malo da se odmorim.Takva je usporedba rada na kopnu sa radom na brodu.