Author Topic: Marlins test za promociju  (Read 11101 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Marlins test za promociju
« on: 19/March/2011 »
Da li je netko od veterana polagao Marlins test na brodu radi promocije (taj je navodno puno teži od ovog koji se polaže u agencijama )? Zanima me da li postoji negdje na netu neki primjeri tog Marlins testa za vježbanje? Hvala

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Marlins test za promociju
« Reply #1 on: 19/March/2011 »
Nisam nikada čuo da marlins test igra ikakvu ulogu u promociji, ... ići dokazivati da znaš osnovni engleski, da bi dobio promociju, mi je nepojmljiva situacija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #2 on: 19/March/2011 »
Nisam nikada čuo da marlins test igra ikakvu ulogu u promociji, ... ići dokazivati da znaš osnovni engleski, da bi dobio promociju, mi je nepojmljiva situacija.

Zaručniku je njegov Assistant Maitre D rekao da za promociju, koja bi mogla biti uskoro  :) ( sada je asst. waiter ) mora položiti sva tri testa ( jedan je već položio, sad ovaj tjedan polaže drugi ) i da će ponovno raditi Marlins test i rekao mu je da je taj puno teži od onog koji je već polagao. Bez toga nema promocije. Zato i pitam da li je netko od veterana radio taj Marlins test.

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #3 on: 19/March/2011 »
Marijana ,laze ga

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #4 on: 19/March/2011 »
Marijana ,laze ga
Ne vjerujem da ga laže zato što mu je taj Asst. Maitre D osobno dao skripte za polaganje ispita koje sad polaže i inzistirao  da ide na polagati te ispite da bi do kraja ugovora dobio promociju.
Jučer sam i na Forumu pročitala da je netko napisao da asst.waiter mora položiti sva tri testa da bi dobio promociju. Sad nas samo  zanima kakav je to Marlins test. Čini mi se al nisam sigurna da sam nekad davno pročitala na Forumu ( al sve nekako mislim da je to bilo kad mjenjaš department ) da isto moraš morati polagati neki test ako ta pozicija traži veći nivo engleskog. Nemam pojma  -()-, pa zato tražim nekoga tko ima :rolleyes:
 
Evo našla sam.
bar college

Postojao je i college za team waitere,  ali je ukinut prije par godina. Asst. waiteri sada dobivaju testove tokom svog prvog ugovora i o njima ti ovisi daljnje napredovanje.
Vjerovatno je to nešto novo. -()-


Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #5 on: 21/March/2011 »
Ma to su gluposti, ja osobno znam tri decka asst waitera koji su promociju dobili u asst team waitere. Samo im jedan dan doso metrodi i pito ih ocel promociju i bog.

Ista fora ima u baru ko fol za barmena test, i na kraju dobili promocije neki panjevi koji su godinama u kompaniji a veze nemaju sa barmenom(ne kazem da nece naucit sad kad su promociju dobili), na royalu je druga prica. Imaju testove i morash polozit online i pred bar menadjer i josh jedan imash finalni. Tak da te nemoze muljat neko puno ko nas vamo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Marlins test za promociju
« Reply #6 on: 21/March/2011 »
Ako te menadžer hoće promovirati, sve drugo je nevažno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NEISKUSNA_forumasica_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #7 on: 05/April/2011 »
zanima me da li iko ima ili da mi kaze gde ima taj test iz engleskog cisto da vidim sta je to,pitala sam profesore engleskog nemaju pojma sta je to???  pa ako bi neko mogao pomoci a i na forumu jos uvek nisam bnasla taj deo
  ="" ="" ="" :hehe: :pop1:
Hvala na pomoći :*

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NEISKUSNA_forumasica_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #9 on: 05/April/2011 »
HVAla  =""  :pop1: :google!:
Hvala na pomoći :*

Offline JacaZG

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #10 on: 05/April/2011 »
Taj Marlins se prilicno razlikuje od onoga koji se radi po agencijama. Ovaj za koji je Sef dao link je neki stari namenjen za bridge ili engine pozicije i ponavljam da ima veoma malo slicnosti sa Marlinsom za Cruise posadu. Onaj za Cruise je dosta laksi i skoro da nema strukovnih reci od kojih gore navedeni vrvi...

Offline NEISKUSNA_forumasica_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #11 on: 05/April/2011 »
Hvala JacaZG :) mi nismo bas upucene a trudimo se.. za mene nije frka to ali moja drugarica se tesko snalazi sa engleskim ucila je francuski :D :(
Hvala na pomoći :*

Offline JacaZG

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #12 on: 06/April/2011 »
Prilikom ulaska na Marlins test, može izabrati Francuski jezik. Onda će joj na Francuskom jeziku biti objašnjenja pitanja. Test će naravno i dalje biti na engleskom.

Offline NEISKUSNA_forumasica_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #13 on: 06/April/2011 »
JacaZB dao mi je sef linka pa smo probali do duse nismo nasli skor sve sto je pisalo je 15 ali nema tabele tako da..
Hvala na pomoći :*

Offline JacaZG

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Marlins test za promociju
« Reply #14 on: 06/April/2011 »
Rezultat možeš vidjeti preko shortcut-a za ADMINSTRATORA, pogledaj na desktop ili gdje ti je program instaliran.

Nije loše da prođeš taj Marlins ali kažem ti da je to strukovni, u ovom što se radi u agenciji nema čitavih sekcija kojih ovdje ima. Također moje mišljenje je da taj agencijski ne možeš puno spremiti, pošto je to opće zanje engleskog jezika. Mada možeš naučiti sitnice poput, voća i povrća, šta radi pursuer, chef, inventar restorana, dijelovi opreme za ronjenje ... Uglavnom te riječi koje ćeš sutra sretati na brodu a nisu ti inače u svakodnevnoj upotrebi. Test je po mom mišljenju veoma lak, i ako imaš prosječno zanje engleskog nemoj se opće brinuti da li ćeš proći pitanje je samo koji rezutat ćeš dobiti.

Obrati pažnju da ti ipak bude iznad 75% (za pozicije ass. waiter i više pozicije), zvanično bitno je samo da prođeš (nezvanično stvari brže teku što je skor veći)...

Evo kako ti primera kako će pitanja izgledati. http://www.marlinstests.co.uk/online_flash_test.php?tid=5