Author Topic: Engleski - može pomo??  (Read 45965 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Engleski - može pomo??
« Reply #15 on: 05/January/2010 »
Ja uzmem nekoga ko malo govori engleski ili imam zamisljenu osobu i zamisljenu situaciju i dijalog i pricam sam sa sobom  :D  Smesno je ali jako mi pomaze da se "oslobodim" i da pocnem tecno da govorim da ne zamuckujem,  jer kad se malo opustis ako imas kolko-tolko fond reci i gledas filmove malo vise nece ti biti problem da usavrsavas konverzacioni nivo engleskog i dijalog....  Probaj to nekad pa vidi da li ti koristi, ali sigurno pomaze,  uvezbas najcesce odgovore i pitanja i posle mnogo lakse ide ucenje i usavrsavanje ...

Offline Nenach

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg: Engleski - može pomo??
« Reply #16 on: 06/January/2010 »
hvala vam na podršci  :run:

Offline TiaMaria81

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #17 on: 19/January/2010 »
Ja ti mogu iskreno reči da baš ni ja nisam zadovoljna svojim eng jezikom...
U školi mi je raska bila iz eng pa smo uvijek imali nešto drugo za raditi, nikada eng...
U srednjoj je žena uvijek bila bolesna... tako da opet ništa od učenja po školama...
Ono što znam je s Tv i filmova...

Dobro su ti rekli ako nešto uistinu želiš i odlučiš to i možeš!!!

Ja sam odlučila da idem... opustila sam se i onaj test eng jezika bez pomoći u agenciji... odradila sam vrhunski i iznenadila samu sebe!!!
A da ne pričam kako je bilo jednostavan interju!!!

SAMOPOUZDANJE najviše pomaže... Sve škole i tečajevi eng jezika neće ti pomoći ako ti nemaš samopouzdanja u sebe i svoje sposobnosti!!!

Sretno!
"U životu je izgubljeno samo ono čega smo se odrekli!"

Offline nadya

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Odg: može pomo??
« Reply #18 on: 16/February/2010 »
pa imam ja želju, i hodam u školu.. al treba mi nešto bolje, tj. bolje na konverzaciskom djelu...
mi učimo osnove tek.. sudeći prema tome meni treba 3-4 godine da naučim..
kako dugo si ti učio?

govorim tecno engleski, ako ti mogu biti od pomoci javi se :) zavrsavam filoloski fakultet sada, mozemo vezbati tu konverzaciju ili bar nakon sto zakljucim na kom si nivou koliko znas i kako bi mogao/la  da naucis :) pozzzzz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #19 on: 16/February/2010 »
i ja bi  :embarrased:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nadya

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #20 on: 17/February/2010 »
i ja bi  :embarrased:

ajde LOL

najbolje sa drugarima da se vezba, sto se konverzacije tice, mora se biti u kontaktu stalno sa jezikom  :-))))'

Offline Miksa

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #21 on: 17/February/2010 »
uzmi gledaj filmove i serije ali bez prevoda, slobodno pojacaj i slusaj  ;)

vremenom ces ih razumeti kao da pricaju na srpskom

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #22 on: 24/February/2010 »
Ja trenutno idem na privatne casove engleskog i stvari stoje otprilike ovako.

Prvo se obnavljaju osnove (vremena, definite & indefinite article, vezbe slaganja vremena... ) i onda nakon toga se vezba konverzacija (fraze, recenice,razgovor   itd. i  sl. ,  tdi. gsi.   :D  ).
 Profesorka je ocenila da odlicno razumem sve i imam veliki fond reci i obecala da cu za 2-3 meseca biti spreman za casual conversasion in English. Eto citam knjige na eng. razuem sve sto se kaze, gledam filmove, ali moram da prodjem i utvrdim osnove i izvezbam konverzaciju da bi imao neku vecu korist od mog znanja engleskog .


Lepo mi je govorila profesorka u srednjoj : Uci   ****ovicu (prezime) tu gramatiku , trebace ti ! A ja razvaljivao na diktatima i citanju ( uci tako sto sam pikao strategije na komp i  gledao Discovery i Nat. Geo.) i onda me bolelo uvce, izmedju 3 i 4 , puna kapa, znaju neki o cemu govorim  ....  Eto, ko ne plati na mostu, plati na cupriji !


Ovo sam napisao da neko ko je u slicnoj situaciji sa znanjem engleskog (a verujem da ima poprilicno ljudi), zna koliko ce mu otprilike vremena trebati da usavrsi/douci/obnovi engleski  i bude dobar u konverzaciji.

Dakle racunajte 2-3 meseca, mozda mesec vise, i moja preporuka za one koji su u slicnoj situaciji tj. "znaju dosta ali malo ce im to koristiti za dobiti dobru poziciju na interview ",  je privatni profesor (casovi se u Srbiji krecu od 5-8 eura, tako da mu to za 3 meseca dodje oko 300 eura). Vise vremena vam moze posvetiti privatni profesor nego li na kursu, plus !!  dobar profesor ce prilagoditi sve vasem nivou i znanju i olaksati i ubrzati stvar...  to je neko moje iskustvo i misljenje

 

"That's all folks! "      :uzdravlje:

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #23 on: 24/February/2010 »
Da kako god, ili platis cenu i pripremis engleski ili molis boga da ti ne uvale BFSTW ili hotel steward   ;)

Offline Lara25

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #24 on: 24/February/2010 »
http://www.eduka-centar.com/online_jezici.html
Ovo je sait skole koja ima on line kurseve. Inace ja radim u toj skoli ali samo kao profesor engleskog za za decu. Ako tri treba kakva dodatna pomoc ono engleskog, gramatike....javi, mogu ti pomoci preko msn-a...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #25 on: 01/June/2010 »
Evo nekoliko komentara nakon nekoliko meseci obnavljanja engleskog i prolaska intervijua:

1.    Ja sam prvih 2 meseca obnavljao/ucio  osnove gramatike.  To nece biti tesko, dosta toga se prisetis iz skole sto nisi ni znao da imas negde u ''podsvesti''.
Osnovno je da se nauce vremena : Present Simple, Presnt continous, Past Simple, Past continous, Present Perfect Tense, Future simple i naravno uci se lista nepravilnih glagola sto je laganica cim pocne malo da se vezba.
Uz to idu jos ARTICLES (clanovi (the,a,an)) Passive i jos par sitnica.    Ovo sve, vremena , clanovi i sitnice nije vise od 20-25 A4 stranice.  Ja svakog dana odvojio po 45 minuta da sednem i odradim primere za vreme koje sam u tom trenutku ucio.  Neverovatno koliko malo vremena kada se akumulira da rezultate.

Kada budete ove osnove naucili, necete vise imati onu veliku frku ''lose gramaticki pricam'' i necete vise brinuti da li ste negde zaje**li stvar .

2.   Okruzite se malo vise engleskim jezikom,  gledajte sto cesce serije i filmove (neke sa dosta konverzacije prijatelji, Vil i Grejs i sl. ), dobro je sa ENG titlom.
Obavezno naucite osnove kao sto su Predstavljanje, Pozdravljanje, zapocinjanje razgovora.   Ovo ce vam ukloniti onu kocnicu '' ne mogu da progovorim  ili  ne mogu da zapocnem razgovor''

3.   I zadnjih mesec dana Spremite se za predinterviju i interviju.   Pronadjite najcesca pitanja i sedite disciplinovano i odgovorite njih, jedno 30-50.  Necete verovati kada vam budu postavili pitanje koje je totalno drugacije od onoga sto ste vi sebi postavili da cete komotno ukombinovati bez problema odgovor iz onih odgovora koje ste spremali (to ce vas iznenaditi). Zato vezbajte pitanja za interviju, to je jako bitno!    

Obavezno napisite kratak tekst na temu  Something About Yourself.  To je ono kada vas pitaju : Tell me about yourself ?    To je vase predstavljanje i ono kroz sta ce oni oceniti vas jezik jednim znacajnim delom .  Ovo ce vam ujedno pomoci i da odgovorite na druga pitanja, jer ce te znati da ispricate sve o sebi sto bi nekog poslodavca moglo da zanima.

 I napisite tekst sa opisom svih poslova koji ste radili tj. ono sto bi ste ispricali da vas neko pita da ispricate svoj CV.   Jako je lako ako pisete sve prvo na svom jeziku pa onda uzpomoc neta i recnika polako ukombinujete i sastavite celinu. Na kraju odite do svog ili nekog profesora nek to samo pogleda kako ste odradili.   Ovo ne zahteva puno vremena ali sigurno zahteva da jedno 4-5 dana disciplinujete sebe da ovo ispisete a kasnije da ga citate .


U nastavku je attachment ''primer za Something About Yourself''.


Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #26 on: 02/June/2010 »
Hvala na savjetima. Odprilik tako i radim. Mogu li vas zamoliti da odgovorite koliko mozete na nasa pitanja. Link je ispod

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1541.msg19149#msg19149


Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #27 on: 02/June/2010 »
Pazi ja sam radio Marlins test, ne Berlitz.   A ko zna  engleski i malo ga je koristio proci ce sigurno sa 80% na Marlinsu. Ja i peanutz smo prosli sa 96-97% i nije bilo tesko.

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #28 on: 02/June/2010 »
A kakav je to test Marlins i Berlitz?