Author Topic: Engleski - može pomo??  (Read 45968 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #30 on: 02/June/2010 »
Hvala Lucky legendo i nemoj odma galamit. Mislio sam da je to ko zna sta. Haj kad si vec tu da te pitam. Ja sam ovaj test dobio od Suzi i mislim da sam ovaj test uradio oko 60%. A jel na intervjuu bas isti bude ili je ovo smo da vidis kako to izgleda pa oni promjene pitanja i vjerovatno ih bude vise.


Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #31 on: 02/June/2010 »
Ma ne galamim nego mi je fora taj "smajl" :)   Gle i ja sam kod suzy rijesavao marlinsa. To je test u kojem samo agenti provjeravaju tvoje opće znanje da vide s kim imaju posla. Na glavnom interview-u razgovaras s agentom o poslu koji si radio, općenito... itd. Imas češća pitanja koja se ponavljaju tu na forumu . Ako nemas mogu ti ja sendat samo ja ti imam za food and beverage i gift shop.  60 % nije to malo premalo  šta rekla suzy ?? 

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #32 on: 02/June/2010 »
Legendo salji sta god imas. Ja sam toliko nesiguran u sebe da imam osjecaj da necu znati ni ni jednu rijec izgovorit. Ja imam predstavu da ce on samnom pricat kao sa 100% Amerikancem.

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #33 on: 02/June/2010 »
sam mi posalji privatnom porukom mail da ti sendam ... za koji department ces aplicirat ?

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #34 on: 02/June/2010 »
Za Berlitz ne znam, a Marlins je jako prost. Imas pedeset pitanja podeljenih u nekoliko kategorija npr.  6-8 pitanja Izbaci uljeza (4 pojma od kojih je jedan van konteksta npr daju ti - staff, crew, officer, guest  -  i ti normalno kliknes na guest), onda oko 10 pitanja gde slusas razgovor izmedju gosta i konobara ili izmedju gosta i pursera i sl.  , fora je da su ova pitanja napravljena vise tako da na njima padnu oni koji zure jer, npr.   pitanje je

What is the guest concerned about ?

1.That salad is too hot .
2.It gives her wind.
3.that it is to creamy.

I onda ti kliknes da odslusas, prvo gost pita da li da uzme salatu ili nesto drugo i pita da li je creamy, ali se ne brine za to jer odmah nakon toga sledi pitanje da nije spicey i da li joj nece oduvati glavu od ljutiine.

I onda ako pozuris i pametujes ti si tutuuuu na Marlinsu iako znas engleski.

Onda imas pitanja 4-5 sa slikama na kojima stavljas strelice sa nayivima predmeta i stvari, npr na slici je lik u kancelariji i imas nekoliko strelica tipa telephone, folder, computer monitor, keybord...

Onda imas 4-5 pitanja gde se pravi recenica od zadatih reci, tu se proverava da li znas pravilon sloziti red reci u recenici, imas 2-3 upitne i 2-3 izjavne recenice....

Onda 2-3 zadatka gde imas 3 odvojena kvadrata na kojima pise npr. (ovo sam ja dobio u testu)  na prvom Front desk, na drugom  Medical, na trecem  Food and Beverage  i dobijes 6 pojmova da ih poredjas u te kvadrate, po 2 u svaki.  imao sam 6 pojmova valjda - chef,nurse, purser, telephone, x-ray (valjda  :D ),oven ...

i na kraju imas neki esej tj. tekst gde imas pojmove i biras da ubacis ispravan pojam.
Sve ovo imas i mozes videti na preview Marlins testa  

ovde - http://www.marlinstests.co.uk/online_flash_test.php?tid=5



EDIT :     Ako si imao samo 60% onda mozda i sa razlogom imas paniku, trebao bi da imas oko 80% .  Obnovi malo engleski, odvoji vreme i sto se tice intervijua samo navezbaj pitanja i ono sto sam napisao u postu oko CV i Something About Yourself. I videces da ces pevati ko ptica engleski.  Inace nece pricati sa tobom kao amerikanac, nisu oni glupi i ne dolaze da se hvale svojim znanjem engleskogm . I ja sam mislio da je strasni, i samo jedno cu reci, najstrasnije dok se sve mota po glavi, a cim se sutnes u guzicu i odes to i resis, videces koliko je sve ovo sto te je brinulo banalno i samo izgovor za strah od nepoznatog.

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #35 on: 02/June/2010 »
Havala EXCALIBUR. Ja sam vec to radio i uradio sam "mislim" 60% tcno ali sta ako ja to napamet naucim, hocu li doci na gl intervju?

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #36 on: 02/June/2010 »
Sto bi napamet ucio.   Ne mogu da verujem da si toliko lenj.  Ubio sam se da napisem onaj post. Neces podici nivo engleskog ako naucis neki test napamet.   Odvoj 1-2 meseca i 150-200 evra, plati privatnog profesora i utvrdi gramatiku, a posle samo pripremi ono sto sam pisao opis CV-a , Something about yourself i pitanja i  to vezbas 20 dana i prolazis kako 'oćeš.  Nemoj samo da budeš lenj, ja mislim da ne postoji kraći put, jedino ako želiš da lažiraš i izbegneš da platiš cenu, ali to će te kad tad stići, ako ne kad odes na interview onda kad stignes na brod !   no;;;


procitaj ponovo post iznad editovao sam ga...

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #37 on: 03/June/2010 »
Ma nisam ja mislio da ucim napamet nego mi nije jasno da tek tako daju taj intervju da ga studiras a onda te kao pitaju da ga pred nima predjes da vide sa kim imaju posla. Ja vec 1mj idem na casove i dosta sam kuci usim. Doduse izgleda da sam kernuo od nule mada sam ja mislio da znam dovoljno. Hvala ti mnogo na savjetima.

Ja sam odgovorio na pitanja ispod i ukupno sa odgovorima dobio sam 7 A4 stranica. Da li imate jos neka pitanja da predlzite i da li bi trebali odgovori i pitanja biti opsirniji tj. vise od 7 A4?


My questions:
- Tell something about yourself. Can you say  something about yourself.
- What did you do earlier?
- What kind of equipment you use to photograph?
-  What photos are you usually take?
- What tasks do you have on the current workplace?
- What induced you to seek work exactly in this position?
- What are the quality you achieved in the current workplace and the other on whom you worked?
- What do you expect that you will learn at the new job?
- How can you contribute to our company in this business?
- What is creativity for you?
- Are you a creative person?
- What’s you personality?
- Describe your dream job.
- Can you describe to you what it means to have a good working atmosphere?
- What kind of assignments you are doing the best?
- What motivates you?
- Which assignments at least you love to do?
- Do you have any hobbies?
- What are you doing at free time?
- Why have you left the previous job?
- What were you doing in a period where there is "hole" in your CV by?
- Where will you be in two years?
- What do you think that you will do in five years?
- How long do you think you will stay (to work) with us?
- Do you have plans to study further?
- How do you deal with stress / conflict / ambiguous signals?
- What do you think of the work under pressure (short term)?
- Do you prefer established routines or whether it must be new tasks all the time?
- How do you think that your current employer describe your impact?
- What irritates you?
- Why are you the right person for this job? Why should we employ you?
- What do you know about our company where you are looking for a job?
- Why do you seek this position / work place?
- Why should we employ exactly you?
- Are you willing to work overtime?
- In what work environment you feel best / what kind of work environment suits you best?
- What are your requirements from an employer?
- Describe a good colleague, what you expect from a good colleague?
- Describe a good boss (supervisor), what you expect from a good boss?
- If you prefer to work individually or in teams?
- Do you have any recommendation / references that we can invite?
- Is there something else we should know about you?
- Do you have any other questions?
- When can you start (with work)?
- What are the positive side you have at the work situation?
- What weaknesses do you have in a work situation?
- How does criticism affects you?
- How do you think that your friends and colleagues would describe you?

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #38 on: 03/June/2010 »
Debeli lijepo čitaj forum tu fakat imas sve. Uci engleski jezik preko tecajeva, gledaj filmove sa eng prijevodom etc... Nitko od nas ne trazi da bude eng savrsenstvo nego da pricas sa gostima clearly ! Napamet zaboravi jer to je razgovor u kojem te on moze svasta pitat npr kakvo je vrijeme vani ... Tako da ova pitanja moras znat ali se orijentiraj i na to da mozes odgovorit na neka osnovna pitanja koja ne stoje tamo. Sto se tice marlinsa meni je suzy rekla da trebas imat vise od 75 % za f & b a za photo sigurno treba iznad 80 %   +U+

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #39 on: 03/June/2010 »
Ihaaaaj , ima ovde dosta pitanja .  Samo uci sta da ti kazem, za Marlins racunaj da prodjes sa bar 80%, a to nije tesko. A pitanja ako odgovoris na njih i budes vezbao, ne bi trebalo da imas problema (meni je puno pomoglo,a i drugima koliko sam slusao).   ;D

Odlicno je sto ides na casove, za koji mesec videces napredak, pogotovu ako svaki dan disciplinovano odvojis 40-45 minuta i radis vezbe sa vremenima i sl.   :uzdravlje: 

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #40 on: 03/June/2010 »
Hvala svima na savjetima! Mislim da sam disciplinovan a moj ucitelj kaze da se vec vidi napredak. Ja sam inace odgovorio na sava pitanja koja sam objavio i ukupno sa odgovorima ima 7 A4 stranica.

Zna li neko kako izgleda Berlitz tes engleskog?

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #41 on: 03/June/2010 »
evo pronasao ovo, a koristio komplikovani Google   :tuctuc: :tuctuc:

BERLITZ TEST

http://placementtest.berlitz.com/cmd10/modPortalBerlitz.axrq

(ne radi sa Mozillom, mora Internet Explorer)





Interfejs, dizajn i nacin odgovaranja na pitanja isti je kao na diskovima za ucenje, sad sam se setio sa sam radio pre par meseci sa njima .
Zovu se '' AURALOG - Instant immersion - English Deluxe v2.0 ''...  cini mi se da ima toga po torrent sajtovima okacenog.
Inace na ovom testu ima vise pitanja nego na free testu Marlins   ;)

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #42 on: 03/June/2010 »
Joj pa ovdje svi na mene galame. Evo sad i EXCALIBUR.

Ma trazio bi i ja na GOOGLE ali sam mislio da je neko licno prosao taj test u agenciji za zaposljavanje na brodovima pa me interesuje kako je to izgledalo ali i ovo mi koristi.

Hvala EXCALIBUR!!!

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #43 on: 03/June/2010 »
prema ovom testu sam Level 5, e sad koliko je to posto??
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #44 on: 03/June/2010 »
Ja ga ne mogu ni pokrenut. Registrovao sam se ali nista.