Author Topic: Engleski - može pomo??  (Read 46087 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #60 on: 06/June/2010 »
ee, ma laptop je HP 6830S.. ima puno komplikacije s windowsom xp.. nisam jedini, čitao sam po forumima da imaju iste probleme s tim laptopom..
Probao sam kako si mi rekao, proradila je i stara verzija tell me mora, hvala :run:

nisam nikad koristio HP laptop pa ne znam ali da negdje sam čuo/čitao o tome, vjerovatno driveri nisu kompatibiolni, no Win 7 daje odlične mogućnosti u administratorskom dijelu OS-a sada  sam probao verziju s torenta koji sam  postao gore i radi u win 7, nisam je cijelu otvoroi jer je  ogromna no sve što sam otvorio je funkcioniralo besprekrono
ča je  život vengo fantažija

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #61 on: 07/June/2010 »
Jozo_rb legendo ti si mi na ovom forumu naj prikladniji da te pitam svasta.

Radio sam test na BERLITZ-u prije tri dana a poslije toga si mi ti poslao link za tell me more i sad sam radio test i tu. Na BERLITZ-u mi je ocjena bila 1 ko kuca a na ovom tell mi je 4,1 sto mozes da vidis i na fotki sto sam prikacio.

Posto su, kao programi, identicni samo sto ovamo pise BERLITZ a ovamo Tell me more, moje je pitanje da li sam ja mozda napredovao ili sam slucajno tacno odgovorio na neko tesko pitanje pa on me nagradi sa vecom ocjenom?


Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #62 on: 07/June/2010 »
Evo prvo da se ispričam što nisam bio par dana dostupan, bio street race kod nas pa šljaka pa preliminarni interviju u Bg pa ponovo šljaka i eto me tek sad malo na forumu ubijen od umora ali guram nekako.

@debeli - kakav je sustav ocijenjivanja kod jednog i kod drugog programa točno neznam, meni je na BERLITZ-u izbacio Level 5, a na Tell Me More ocijenu 6.4 tako da to ti sa sigurnošću nemogu reći

@Nenach - sorry što nisam prije javio, ja imam IBM-ov laptop nisam imao nikakvih problema sa instalacijemo(koliko se sijećam). Probaj ovako, otvoriš DVD nađeš setup.exe ili install.exe desni klik na ikonu odeš na Properties -> Compatibility -> ispod pvo ti je Compatibility Mode staviš kvaćicu odabereš Windows XP (Service Pack 2 ili 3) -> odeš na OK i pokreneš trebalo bi radit, ako nemoš tako onda isto desni klik na ikonu Troubleshoot Compatibility pa da ti Windowsi probaju to riješit problem instalacije

Ja se stvarno nesjećam kad sam kod sebe instalirao dali sam imao kakvih problem, prošlo je već dosta vremena
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #63 on: 07/June/2010 »
Ja sam Tell Me More bas lako instalirao. Kada sa raspakovao zip sve sam narezao na DVD i sa DVD instalirao. Naravno svaki put kada se koristi DVD mora biti u uredjaju.

Kako je bilo na preliminarnom. Sta su te pitali. Legendo haj bar ti malo vise napisi kako je proslo.

Svaka cast i drugima koji su pisali ali to je bilo davno pa mozda se nesto promjenilo. Mislim nemo se ljutite.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #64 on: 07/June/2010 »

Kako je bilo na preliminarnom. Sta su te pitali. Legendo haj bar ti malo vise napisi kako je proslo.


Sve što nije vezano uz topic ću izbrisati. Držite se teme. :rtfm: Ili otvorite novu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Milanbb8

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #65 on: 18/February/2011 »
Ja znam da pricam engleski ,pa moze se reci solidno,ali slabo znam da pisem,dali je to bitno?

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #66 on: 18/February/2011 »
Ja znam da pricam engleski ,pa moze se reci solidno,ali slabo znam da pisem,dali je to bitno?
mislim da ces retko kad da hvatas hemijsku, ali ce to iskusniji moreplovci bolje da odgovore  :D
na koji brod ides?
Gnothi Seauton

peanutz

  • Guest
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #67 on: 18/February/2011 »
Staff pozicije u principu moraju da znaju i spelling jer se pisu izvestaji. Pool and deck, floor supervisori, purseri, youth staff podnose dnevni izvestaj, odgovaraju na complainte itd. Za ostale (crew) ne znam, verovatno ne :)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #68 on: 19/February/2011 »
 evo jos jedan tip za one koji zele potvrditi english language   uzmite nas text ili nesto slicno na nasem krasnom jeziku  te polako pocnete   prevoditi na engleski u sebi ili jos bolje naglas da poboljsate 
naglasak  .
ps  :waiting: imao  sam 8 god engleski u skoli a nisam nista nucio dali zbog drugih dali zbog profesora  kojim je svedno   hvala .  sve sam preko tv naucio  to jest   bbc   sky   cnn
 jay leno show   letterman  ect.  tv  best school it for free. =""

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #69 on: 19/February/2011 »
evo jos jedan tip za one koji zele potvrditi english language   uzmite nas text ili nesto slicno na nasem krasnom jeziku  te polako pocnete   prevoditi na engleski u sebi ili jos bolje naglas da poboljsate  
naglasak  .
ps  :waiting: imao  sam 8 god engleski u skoli a nisam nista nucio dali zbog drugih dali zbog profesora  kojim je svedno   hvala .  sve sam preko tv naucio  to jest   bbc   sky   cnn
 jay leno show   letterman  ect.  tv  best school it for free. =""


istina...
ja ubijam sad engleski samo zato što sam ko klinjo živio na Cartoon Network-u...    ;)
skidaj filmove bez titlova pa gledaj i slušaj i kad ti uđe u uho ide samo od sebe. Kao kad ćitaš knjge na hrvatskom pa odjednom skužiš kako koristiš rijeći koje nikad nisi koristio-poveća ti se jednostavno vokabular....

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #70 on: 19/February/2011 »
Ma nasi rastaraju u engleskom. Ja znam ljude koji su prek 10 godina u kompaniji i nemaju poima, morash dobro napregnit mozak i naculit usi da ih navatash shta oce reci.

Ljudi sa nasih prostora imaju smisla za jezik i brzo ga nauce ak neznaju. Ne brinite se za to. To vam je pi***rija. Ja koi nikad u skoli engleski imo nikad problema imo nisam i kolko me puta gosti hvale da dobro pricam itd.

Offline knele88pn

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #71 on: 22/February/2011 »
Evo jednog od nacina kako ja trenutno spremam engleski odnosno usavrsavam posto ga znam solidno, kupio sam kamericu i koristim chatroullete posto mislim da je najbolje pricati sa nekim drugim na engleskom.

Jedini problem je dok se nadje neko normalan za razgovor  ;D

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #72 on: 22/February/2011 »
Nije losa ideja, samo dok nadjes nekog normalnog moras proc kroz ove pojedince koji se samozadovoljavaju :D
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #73 on: 22/February/2011 »
Traxx  :haha:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Kure

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Engleski - može pomo??
« Reply #74 on: 22/February/2011 »
Nije losa ideja, samo dok nadjes nekog normalnog moras proc kroz ove pojedince koji se samozadovoljavaju :D

:rofl: ..btw upravo sam skinuo Tell me more..to je valda zadnja verzija.. 6,8GB ..preporuka svima!