Author Topic: posao pursera - uvjeti, place, duljina ugovora?  (Read 3240 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Može li mi netko napisati, uvjete, place, duljina ugovora?
Mjenjam kompaniju pa prikupljam informacije. Hvala  :smack:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: posao pursera - uvjeti, place, duljina ugovora?
« Reply #1 on: 04/March/2016 »
U inbox? Zašto bi samo ti imao korist od informacija? Ili javno ili ništa.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: posao pursera - uvjeti, place, duljina ugovora?
« Reply #2 on: 04/March/2016 »
Evo svježe informacije iz hmm druge ruke :D Uvjeti nisu bajni jer su kabine za 4 osobe za tu poziciju. Plaća je 1.422 $ mjesečno a trajanje ugovora je 4 mjeseca, sa 2 mjeseca odmora.

Prednost s NCL-om je što ne plaćaš kartu nikad (ni prvu), vraćaju troškove medicala do 150 $, čiji je trošak tu negdje. Čine se sasvim OK, jako organizirani i brzi pri online prijavi (bez agencije).

Dobra opcija za ljude sa zadovoljavajućim iskustvom i manjkom sredstava (odnosno željom za što manjim troškovima) koji žele dobiti posao na recepciji, a da izbjegnu agencije, provizije, karte i ostale (nepotrebne) troškove.
Once a sailor, always a sailor.

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: posao pursera - uvjeti, place, duljina ugovora?
« Reply #3 on: 04/March/2016 »
Mislim da su kabine za 4 samo na starijim brodovima...

Ugovor od 4 mjeseca je super...

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: posao pursera - uvjeti, place, duljina ugovora?
« Reply #4 on: 04/March/2016 »
Mislim da su kabine za 4 samo na starijim brodovima...

Ugovor od 4 mjeseca je super...

Da, ali ti još uvijek čine glavninu flote. Preciznje, nekakav je standard da vas bude 3 u kabini iako je za 4, ali se može dogoditi da budete po 2 ili po 4, kako se zalomi. Ali za utjehu, posao je duplo lakši na menjim brodovima i manje je drame is stresa.

4 mjeseca jesu super, ali plaća nije dovoljno visoka da bi podržala 4- 2 tempo, s obzirom da ne vidiš ni centa dok si doma. Po meni, GSA pozicija na NCL-u je dobra za stjecanej front desk iskustva na brodovima. Nakon 2-3 ugovora ili napraviti cross training za Shore Ex ili prijeći na bolju kompaniju. Za početak je dovoljno dobro, ali ne na duge staze.

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: posao pursera - uvjeti, place, duljina ugovora?
« Reply #5 on: 06/October/2017 »
Na NCL nema pozicija pursera. Ako mislite na guest service- recepciju oni mogu da prihvataju kes od putnka, i da im registruju kreditne kartice, mogu da im printaju racun i da im pomognu ako imaju neki dispute. Ugovor im je 6 mjeseci za GS asociate, i GS representative je 6 mjeseci ugovor. Za GS supervisor i above po 4 mjeseca su im ugovori. Na manjim brodovima i po 4 je u kabni, na vecim po 2. GS representative na Escape je singl cabina, WC se dijeli samo.

Zatim imate drugi department Financial koji radi sve to isto ali mnogo vise, i ima veci pristup tim financijskim detaljima za goste i crew. Razlicite pozicije i smjene. Dnevna i nocna. Ugovori su svima po 6 mjeseci osim glavnog sefa, njemu je 4. Kabine na manjim brodovima su po 2 za Asst. finanial acc. a single na velikim brodovima.
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline iwica87

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: NONE
  • Job Title: GSA
Re: posao pursera - uvjeti, place, duljina ugovora?
« Reply #6 on: 05/November/2018 »
Moonlight,

Da li ti radis na NCL ko GSA?

Kako je stanje na recepcji na NCL-u?

Ja treba uskoro da idem, cekam da dobijem datum.

Hvala