Author Topic: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?  (Read 11244 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline putnik1182

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #15 on: 24/May/2016 »
 :facepalm:U
Koliko bi mi trebalo da zaradim 1200 ovde?  Jedno 5-6 meseci? Sa prosecnom platom?

Sto mislis 100% da ces se iz prve zaposlit? :)

Skupi vise para, zaboravljas putne troskove.   b00/

Online pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #16 on: 24/May/2016 »
pa azaradi koliko mozes,nsto pozajmis,neki kredit itd.... odes na brod i od jedne plate ili dve vratis sve plus ostane kusur za televizor...

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #17 on: 24/May/2016 »
Jedno znam, ove godine necu da odem na brod, sigurno,  pitanje je da li cu sledece,  sve je u vodu palo,  ustvari jos safe cruise tek treba za dve-tri godine da mi se jave na moje maolove koje vise ne saljem

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #18 on: 25/May/2016 »
SC trenutno nema tu poziciju u ponudi. U takvom slučaju, stavljaju te u bazu i zovu kada se otvori natječaj.
Isto tako, SC tvrdi da su ti odgovorili preko fb bar 20x.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #19 on: 26/May/2016 »
Verujem da je dobra agencija,  ali mozda me i pozovu kada im dosadim.  Necu im vise da dosadjujem. 
Aplicirao za fotografa,  nema pozicije trenutno otvorene,  da li bi eventualno mogao za druge pozicije da apliciram.

Mada...
Rekli su jos u aprilu da ocekujem u maju.
I evo ja ocekujem,  ocekujem da nikada necu otici na brod.

Offline Plavac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #20 on: 28/May/2016 »
Koliko bi mi trebalo da zaradim 1200 ovde?  Jedno 5-6 meseci? Sa prosecnom platom?

Ne znam koliko godina imaš, ali neće za 5-6 mjeseci nestati brodova. Stisni zube i skupljaj novce, ako možeš, posudi, ako ti je naravno stvarno želja otići na brod.


Offline Flo44

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
  • Me
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Silversea
  • Recruitment Agency: vhospitality.net
  • Job Title: Sommelier
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #21 on: 20/July/2016 »
Poydrav.

Slažem se manje-više sa svima. Ne gubi nadu! Evo ja sam imao sličnu situaciju. Našo neku vezicu
i zaposlio se u JKP Put, još preko neke agencije... nakon 4-5 meseci uštekao pare i na kraju otišao na brod.
Izgurao 3 ugovora kao fotograf. Sve se može...
Assumption Is The Mother Of All Fuckups!

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #22 on: 05/September/2016 »
Evo me opet, 6 meseci od moga zadnjeg posta.
Ne bih ni sada pisao da me nisu nesto... Zvali.
Ne znam koja je agencija,  u majlu nisam obracao paznju na to,  ali valjda je Safe Cruise, troskovi bi me izasli kako u majlu stoji oko 350e, ok to je daleko od onoga koliko nekidaju i po hiljade eura,  to je odlicno. 

I sto je najbitnije otvorila se ili sta li ja znam ta pozicija za fotografa,  pa traze fotografa.
Zatim sam im uzvratio mail. 
Nazvali su me malopre.

E sad,  blabla sve super.  Ok,  u redu.

Jedino sto se promenilo je to sto sada treba da pocnem da radim...  brod mi nije toliko interesantan...
Isao bih na brod,  pre svega gospodjici sa kojoj sam razgovarao trebao sam da budem iskren.
Nisam radio na brodu,  a kamoli bio.
Jer je rekla da gleda moj cv, a ja Boga pitaj sta sam tamo napisao. 
Pa da ne ispadne da lazem rekao sam joj da sam radio nabrodu.


Ne znam sta da radim,  rekao sam joj da trazim posao. 
Jako sam zainteresovan za brod,  ali...

Kako bi prosao,  bez iskustva i bez icega? Vrlo brzo ucim ono sto hocu,  a ovog je puta u pitanju iskustvo na brodu,  engleski jezik.

Voleo bih da sam sa tom gospodjicom lepo razgovarao ovako,  al jbg...  Mozda je i gospodja ne znam,  ne bitno.

Znam engkeski,  razumem sve,  jedino malo oko izgovora da poradim i tecno cu govoriti za nedelju dve (jer se na brodu ne prixa srpski) logicno.

Sta da radim? 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #23 on: 05/September/2016 »
Ako sam dobro razumio, dobio si posao fotografa, a nemaš iskustva?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #24 on: 05/September/2016 »
Da, davno sam jos konkurisao ali evo tek sada se ta pozicija otvorila valjda. Nemam iskustva. 

Sa druge strane toliko vremena  da sam potpuno zaboravio na brod,  tako da sam nasao posao u medjuvremenu.


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #25 on: 06/September/2016 »
@CEO nije dobio posao, tek su ga kontaktirali iz agencije.



Jedino sto se promenilo je to sto sada treba da pocnem da radim...  brod mi nije toliko interesantan...
Isao bih na brod,  pre svega gospodjici sa kojoj sam razgovarao trebao sam da budem iskren.
Nisam radio na brodu,  a kamoli bio.
Jer je rekla da gleda moj cv, a ja Boga pitaj sta sam tamo napisao.  
Pa da ne ispadne da lazem rekao sam joj da sam radio nabrodu.


Ne znam sta da radim,  rekao sam joj da trazim posao.  
Jako sam zainteresovan za brod,  ali...



Jesi ti Uroše zainteresovan da ideš na brod ili nisi? :-)

Polako, ukoči...razmisli. Ako ti posao koji si našao u međuvremenu odgovara više onda ostani. "Brodsko iskustvo" se ne može naučiti online, preko videa, skripti i sl. To mora da se doživi i preživi, ne može da se falšira. Ako želiš da ideš na brod, a već si se ukopao sa tim što si rekao da si radio na brodu, idi do agencije ili ih zovi i budi iskren i reci da nisi radio na brodu ali si veoma zainteresovan da radiš. Siguran sam da će ti izaći u susret i pomoći koliko mogu da dobiješ posao, jer i njima je u interesu da tebe pošalju. Naravno, ne možeš se nadati poslu ako ne znaš ništa oko toga, tj nisi se pripremio, ili baš kuburiš sa engleskim. Što je napisao legionnaire007 u prethodnim postovima što se tiče iskustva: "Papir sve trpi. Stvarno iskustvo nije bitno ako se dobro pripremiš i imaš želju i sposobnost da brzo učiš". Pozdrav i srećno, šta god odlučiš!

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #26 on: 06/September/2016 »
Vec sam rekao toj zeni da sam radio na brodu, i kako sada opet da je nazovem i kazem da nemam iskustva?
Ispalo bi da sam lagao? A samo zato sto nisam imao pojma sta sam naveo u cv (a za vreme razgovora gledala je biografiju)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #27 on: 06/September/2016 »
Ne bi "ispalo da si lagao", nego bi ona saznala da si lagao. Mogao si izmisliti toliko toga, a ti izmislio baš da si već radio na brodu. To je povelika laž, i ne vidim kako može proći i površnu provjeru.
Neozbiljno je da trpaš svašta u cv do te mjere da ni sam ne znaš šta si tamo natrpao.
A najmanje što si mogao učiniti u međuvremenu je da si završio neki tečaj fotografije, da imaš bar nešto na čega se možeš osloniti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #28 on: 06/September/2016 »
Ja sam odradio dva ugovora na Carnivalu kao fotograf bez ikakvog prijasnjeg iskustva .Ali ovo zaboravi laz oko prijasnjeg iskustva na brodu ne prolazi ,a sto se tice CV i radnog iskustva na kopnu mozes da izmisljas bajke ,u svezi photo posla naravno nitko to neprovjerava .Po meni imas sve na forumu kako i koja agencija .Imas jos jednu opciju Gift Shop ,prepravi CV tipa iskustvo kao prodavac suvenira itd .Strabord uvijek treba  prodavaca trenutno RIV regrutuje za shops . :plovim:

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #29 on: 06/September/2016 »
Mislim da si pogresno shvatio sustinu foruma.Ovde ti se mogu pruziti odgovori na pitanja(pomoc) u koliko si cvrsto resio da
pokusas dobiti posao na brodu ( kako napisati cv, lekarski pregledi, viza, ponuda poslova, brodske rutine i snalazenja,
koju kompaniju odabrati, etc). Deljuje mi da od clanova foruma trazis pomoc analiziranja profila tvoje licnosti.
Da li si kao osoba pogodan za rad na brodu?! Mozda jesi, mozda ne..Tu ti forumasi ne mogu pomoci, nismo pisholozi.
Sam najbolje poznajes sebe, odluci se. Niko te ovde licno ne poznaje, ipak je "online" komunikacija, sekundarni vid komunikacije.
Mislim da nisi pravi kandidat za rad na brodu.  Kao sto rekoh ne bih da te analiziram, mozda gresim mozda ne.

Drugo, poznajuci agente iz Safe Cruise-a, da sad odes kod njih i kazes kako si ih slagao da imas iskustva rada
na brodu, shvatice te neozbiljno i verovatno ce te na fin nacin odbiti i uputiti na neku drugu agenciju u regionu.
Valjalo bi da se odlucis da li zaista zelis na brod. Ako zelis detaljno iscitaj iskustva fotografa na forumu ima nas
sigurno vise od 50ak (imas i vise nego dovoljno opisa posla fotografa ovde).






Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...