Author Topic: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?  (Read 11315 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #30 on: 06/September/2016 »
A joj,  pa hteo sam da budem iskren,  nista vise,  ako bi npr rekao da nisam radio na brodu,  onda bih ispalo da lazem,  jer ko zna sta sam stavio u cv.
Pa, rekli ste da papir trpi sve,  onda neka tako i ostene.
Rekla mi je da se javim ako vec hocu na brod, kao sto rekph nasao sam posao, pa ne bi zeleo da pocnem da radim a vec za mesec-dva da odem na brod? Mesec-dva?


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #31 on: 06/September/2016 »
Ako si već hteo da budeš iskren, zašto si rekao da si radio na brodu? Kad praviš CV i apliciraš negde sa njim onda moraš biti spreman i da odbraniš to napisano, bilo to realno iskustvo ili ne. Kako tako praviš CV a ne znaš ni šta si stavio u njega? Ja sam svoj CV sastavio pre dve godine a i dan danas znam šta sam napisao u njemu bez da ga pogledam. Moraš da se odlučiš jel hoćeš na brod ili ćeš da radiš taj posao koji si našao. Vidi šta je bolje za tebe trenutno i na duge staze.

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #32 on: 06/September/2016 »
Prvo sam dobio mail da je oozicija za fotografa otvorena,  i nisam se nadao da ce me pozvati. 
A taj cv mogu da nadjem negde u poslatoj posti.
Nego me je agentica zatekla neocekivan poziv,  dobar dan,  dobar dan,  evo zovem vas u vezi broda,  gledam vas cv,  da li ste vi vec radili na brodu? 
Pa rekoh hocu na brod,  rekoh da jesam. Sta sam drugo mogao da kazem?

Nije nista drugo nego mi je krivo sto sam to rekao.

Pitala je za testiranje engleskog,  tada spomenih da sam se u medjuvremenu zaposlio, pa mi je rekla da joj se javim
da proveri engleski.

Pitao sam i nju a i vas, ali bez odgovora,  (bar ne direktno vas nisam pitao). Ali evo.
Za koliko vremena/dana/meseci se mogu nadati AKO sve bude u redu da cu otici na brod?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #33 on: 06/September/2016 »

Nego me je agentica zatekla neocekivan poziv,  dobar dan,  dobar dan,  evo zovem vas u vezi broda,  gledam vas cv,  da li ste vi vec radili na brodu?  
Pa rekoh hocu na brod,  rekoh da jesam. Sta sam drugo mogao da kazem?

 :facepalm:

Pitao sam i nju a i vas, ali bez odgovora,  (bar ne direktno vas nisam pitao). Ali evo.
Za koliko vremena/dana/meseci se mogu nadati AKO sve bude u redu da cu otici na brod?


Nema tu pravila. Čak kada kažu da im netko i hitno treba, opet ne mora značiti ništa.
Nemoj ni slučajno da bi dao otkaz i pohvalio se rodbini kako IDEŠ U AMERIKU, kako su neki napravili, pa se osramotili ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #34 on: 06/September/2016 »

Nema tu pravila. Čak kada kažu da im netko i hitno treba, opet ne mora značiti ništa.

Off topic - Slazem se naravno, da nema pravila oko cekanja na ukrcaj. Ali, obzirom da radim
kao fotograf na Princess-u, mogu sa sigurnoscu da kazem da je Princess trenutno u veeelikom
deficitu sto se fotografskog osoblja tice. Tako da verujem, da se od trenutka dobijanja posla,
uopste ne ceka dugo na  ukrcaj.

Secam se kada sam odlazio sa Pacific Princess-a prosle godine, nisu imali zamenu za mene (inace brod sa 2 fotografa),
tako da su citav kruz radili sa jednim fotografom. Cak je i photo mgr morao slikati restoran. :facepalm:
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline Dirty Russian

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Koliko je bitno iskustvo za fotografa na brodu?
« Reply #35 on: 12/October/2016 »
Izvini sto cu biti direktan kao i uvjek, al ti Urose pojma nemas sta ti druze hoces, a da ne pricam to da si lagao ! Ajd svi mi slazemo nesto, al nasao si bas sta ces da im slazes u PM, mogao si nesto bolje smisliti :)

Za posao fotografa moze da radi ko hoce, iskustvo nije potrebno ali je itekako pozeljno da bi se lakse i brze napredovalo u karijeri na brodovima, i da bi se lakse snalazio. Ti mozes da napises sta god zelis, tvoj manager nakon par dana zna da li si ti radio ikad kao fotograf ili si slagao, pa nisu to glupi ljudi, vjeruj mi.

Na nekim firmama se prolazi bouka sto moze da bude od koristi, na nekima te bacaju u vatru odmah. Tamo ima takodje likova koji pojma nemaju, a najgore je kad ti je neko iznad tebe ko pojma nema i kome mozes biti tata u fotografiji :)

Da ne duzim previse, probaj, agencija imas koliko hoces i mozes doci do posla siguran sam, i nemoj da lazes, radije budi iskren. Takodje, sto se jezika tice, sto je bolji engleski, tebi ce biti lakse i bolje da radis , bilo koji od poslova :)

Srecno !