Author Topic: Put do i od broda  (Read 4241 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Suncica64

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Put do i od broda
« on: 06/March/2016 »
Nisam nasla nista vezano za put do i od broda pa da pitam jel netko ikad putovao dan prije pa da je prespavao na brodu tu noc?
I drugo, povratnu kartu isto sami moramo rezervirat ili Viking to sreduje?
Hvala  :D

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #1 on: 06/March/2016 »
Dolaziš na brod taj dan kad ti kažu da moraš biti (ne dolazi se dan ranije), pošto si u europi i radi se u europi nema potrebe za dolaskom dan ranije (Znači Zagreb- Beograd- Sarajevo do Amsterdama, 3 sata leta). Ako ti je karta skupa tvoj problem, kompaniju to ne zanima.. Snađi se. Kompanija ti isto ništa ne riješava u vezi karte, sve sam (refundira ti prvu i zadnju kartu, tj. na početku i na kraju sezone). Znati ćeš unaprijed kad ti je ukrcaj u kojoj luci itd.. Reći će ti da se javiš do 15.00 na taj brod i u toj luci. To je što se tiče Vikinga.

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #2 on: 07/March/2016 »
Malo je skakljiva situacija kod mene,dobio sam da se ukrcajem u Bordeaux il po "naski" Bordo,naso sam kartu za Pariz i onda cu iz pariza vozom do Bordoa 3sata i 20 minuta,kako nemogu uknapovat vrijeme tacno doci cu dan prije i prespavat u motelu.

Offline Suncica64

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #3 on: 07/March/2016 »
Tako je nekako i meni, ukrcavam se u Cologni, na taj dan imam let iz Zg koji dode oko 19h, a dan ranije imam let koji dode u 13h. Imam iz iz St taj dan al je karta 2500kn, a u mailu su mi poslali da ne smije bit vise od 250€.

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #4 on: 07/March/2016 »
Tako je nekako i meni, ukrcavam se u Cologni, na taj dan imam let iz Zg koji dode oko 19h, a dan ranije imam let koji dode u 13h. Imam iz iz St taj dan al je karta 2500kn, a u mailu su mi poslali da ne smije bit vise od 250€.

može tebi karta biti i 350 eura kao što je meni bila ali će ti refundirat sam 250 eura ...

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #5 on: 07/March/2016 »
Meni to sve skupa zvuči dosta lošije organizirano nego kad je riječ o regularnim cruising kompanjama kao što su Carnival, Royal, NCL i slično.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Put do i od broda
« Reply #6 on: 07/March/2016 »
ja sam se isto lani ukrcao u cologne i najbolja opcija mi je bila germanwings navečer u 10 s plesa za 90€ , bila je još i neka oluja pa sam došao iza ponoći, ali sam unaprijed rezervirao sobu u centru za 30-40€ i ujutro sam otišao do broda koji je bio u brodogradilištu a ne u centru a ja to nisam znao  :embarrased:

Offline Suncica64

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #7 on: 07/March/2016 »
Meni to sve skupa zvuči dosta lošije organizirano nego kad je riječ o regularnim cruising kompanjama kao što su Carnival, Royal, NCL i slično.

Dobro kazes, i ja sam mislila da je bar donekle sredeno...vjerojatno im se ne isplati kad je sve u Europi, al dobro prezivit cemo.

Offline Suncica64

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #8 on: 07/March/2016 »
ja sam se isto lani ukrcao u cologne i najbolja opcija mi je bila germanwings navečer u 10 s plesa za 90€ , bila je još i neka oluja pa sam došao iza ponoći, ali sam unaprijed rezervirao sobu u centru za 30-40€ i ujutro sam otišao do broda koji je bio u brodogradilištu a ne u centru a ja to nisam znao  :embarrased:

Meni su poslali i link sa 'gugla' di je brod, a pitala sam ih ako dodem dan ranije i prespavam u hostelu dal ce mi to refundirati (idem prvi put pa ne znam, ko pita ne skita :) a na taj dan imam let prekasno, a moram doc do 16h), i odgovorila mi je da ne trebam u hostel da imaju puno brodova u luci pa cu prespavat u jednom od njih. I onda sam jos pitala da zakljucimo da ce tako bit i sad nema odgovora vec par dana... ah, evo upravo dosao mail al ne i odgovor na najvaznije pitanje... ah, kaj bu,bu  :nokti:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #9 on: 07/March/2016 »
Čudno mi je da to tako funkcionira na Vikingu koji je ipak predvodnik u riječnom businessu. Ja idem na AmaWaterways preko Sea Chefsa i agencija mi tvrdi da će mi kompanija normalno poslati avionsku kartu kako se to već inače radi, ali sam malo sumnjičav jer većiona toga što čitam tu na forumu o tome kako riječne kompanije funkcioniraju je pomalo u surotnosti s tim.

Offline Suncica64

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #10 on: 07/March/2016 »
Čudno mi je da to tako funkcionira na Vikingu koji je ipak predvodnik u riječnom businessu. Ja idem na AmaWaterways preko Sea Chefsa i agencija mi tvrdi da će mi kompanija normalno poslati avionsku kartu kako se to već inače radi, ali sam malo sumnjičav jer većiona toga što čitam tu na forumu o tome kako riječne kompanije funkcioniraju je pomalo u surotnosti s tim.

I ja sam prosla cijeli forum (u vezi Vikinga) i mogu ti rec da je to sve relativnoi treba pitat direktno kompaniju. Sad sam dogovorila da cu doc dan ranije i odma se ukrcavam na odredeni brod, mozda su mi izasli ususret posto mi je prvi put i radi se samo o treningu.. -()-

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Put do i od broda
« Reply #11 on: 07/March/2016 »
suncica, nemaš problema snaći češ se, ako su to napisali, samo se pojavi na brodu i dat će ti kabinu. ja sam tako na kraju sezone ostao na brodu jedan dan duže dok sam čekao let za doma, na brodu uvijek ima nekoga, obično hotel menager i još netko na recepciji a i nautičko osoblje je tamo kroz cijeu godinu i kad brod ne plovi... imaš i drugu opciju da ideš busom ali to ti je drndanje od mraka do mraka...

Offline Suncica64

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #12 on: 07/March/2016 »
suncica, nemaš problema snaći češ se, ako su to napisali, samo se pojavi na brodu i dat će ti kabinu. ja sam tako na kraju sezone ostao na brodu jedan dan duže dok sam čekao let za doma, na brodu uvijek ima nekoga, obično hotel menager i još netko na recepciji a i nautičko osoblje je tamo kroz cijeu godinu i kad brod ne plovi... imaš i drugu opciju da ideš busom ali to ti je drndanje od mraka do mraka...

Gledala sam i za bus al nemam vise zivaca za voznju od 4 sata na dalje, a kamoli od 15 sati  :nono:

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #13 on: 07/March/2016 »
I ja sam prosla cijeli forum (u vezi Vikinga) i mogu ti rec da je to sve relativnoi treba pitat direktno kompaniju. Sad sam dogovorila da cu doc dan ranije i odma se ukrcavam na odredeni brod, mozda su mi izasli ususret posto mi je prvi put i radi se samo o treningu.. -()-

samo bez panike. brod koji si dobila je u zimskoj luci, tako da možeš do broda i u 1 mjesecu.

istina da refundiraju do 250 eura. može i više, ali samo ako office odobri. čak i onda to nije 100 % od iznosa. znači ako je karta oko 400 eura, možeš recimo očekivat max oko 300 eura.
scared man cant win !

Offline srdjan1992

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Put do i od broda
« Reply #14 on: 08/March/2016 »
Da li neko ima informacije o brodu Viking Schumann, ide od Magdeburga- Litomerica, i da li neko kojim slucajem ima taj brod ?