Author Topic: Da li imam sanse? Molim sve ljude dobre volje za iskren i prijateljski savet !  (Read 8931 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Cao svima, kako ste ?  :) Bio bih vam zahvalan ako bi izdvojili  1 minut i procitali ovo sto cu sada napisati kako bi mi pomogli.  :)

Citao sam ovaj forum jako dugo i proucavao, nailazio na razne odgovore koji mi znace ali voleo bih da kazem u kakvoj sam ja situaciji pa posto nemam sa kim o tome da pricam (Jagodina je mali grad i ne znam nikog ko je imao iskustva na Kruzerima),da mi date prijateljski savet i da me uputite,bio bih vam od srca zahvalan posto sam u sledecoj situaciji.
Skola zavrsena pre 4 godine : Automehanicar (Treci stepen) Radno iskustvo: Samo osnovno poznavanje
Starost: 21 i po godina
Zdravlje: Zdrav kao dren
Iskustva na poslu: Radio u fabrici za izradu namestaja,u fabrici za pravljenje obuce (za masinom) ,malo gradjevinu i ovako privatno sta zakacim.Nista konkretno nisam nasao,radi se dok privatniku ne zavrsite posao,par meseci,pa dobijete otkaz sa gomilom naroda i sve to naravno neprijavljeni.Radio sam i po 12 sati ,nisam imao problema da izdrzim,jako sam vredan i posvecen sam poslu.Radio i nocnu smenu kada je bilo potrebno.
Posto sam jako zainteresovan za rad na brodu.cilj mi je da radim i zaradim,kuci mi je jako losa situacija sto se tice finansija pa se ne bih nikako zezao,nije mi svejedno.Da mogu da biram,voleo bih da budem konobar (iako nemam iskustva u tom poslu) ,znanje Engleskog jezika mi je okej,mogu da pricam tecno i da se sporazumem,uvek sam voleo Engleski.Recite mi ima li kakve sanse za mene na Brodu kao konobar ,kako bih mogao da dodjem do te pozicije ili mi preporucite  neku drugu poziciju,sta mislite da ste u mojoj situaciji,sta bi bilo najbolje za mene u ovom trenutku i kako bih mogao da dodjem do Broda a da se to ne otegne da cekam pola godine ???
Jos jednom hvala vam unapred ,ocekujem vase savete ! :)

Offline Nostalion

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 11/March/2016 »
I ja sam radio po fabrikama, aplicirao sam za sobara i prošao intervju.

Sent from my E2303 using Tapatalk


Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Комшо само читај форум и овде све пише. Што се тиче конобара, овде их има баш доста и чекање некад зна да се одужи. А ако ти је најбитнија брзина одласка на брод онда се пријави за послове чишћења и одржавања само знај да је то веома тежак посао.           

А Ћуприја је још мањи град па има доста људи по бродовима а неке и лично знам. Тако сигурно има и Јагодинаца по бродовима само се распитај по граду и сазнаћеш ко су. А можеш да питаш и конобаре по неким кафићима и клубовима, можда их и они знају или су чули за њих.

Понављам, само листај овај форум и све има!


Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jagodinac, puno se toga može reći, ali evo ja ću se osvrnuti na osnovno.
Radno iskustvo ti je potpuno nerelevantno, moraš isfabricirati nešto drugo, vezano za konobarenje.
Engleski - ako ti je engleski ok, i javiš se u sretno vrijeme, čak će ti i agencije pomoći da odeš, jer to je jedina zaista potrebna kvalifikacije, uvijek je bila, uvijek će i ostati.
Mlad si, sve se da napraviti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Preporucio bih ti da apliciras za rijecne kompanije i to nizerangirane jer je pretpostavka da je na tim kompanijama brzi ukrcaj a i ti si u losoj financijskoj situaciji. Troskovi su daleko manji jer se uglavnom samo placa karta do nekog grada u europi, to je max 100-150e autobusom, eventualno radna uniforma te u tvom slucaju se placa viza. S tim da ima jedan problem da je upravo pocela sezona za rijecne brodove, ali nemoj odustati, pronadji popis rijecnih kompanija i svima redom salji CV.

U biti imaju 2 problema, drugi je sto nemas iskustva a na rijecne je tesko upasti bez iskustva, tako da te ceka pozicija dishwasher. Ali posto si industrijalac kao i ja mislim da ti nece tesko pasti ta pozicija :))

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
sto nebi mogao

iskustvo je zadnja stvar koja bi te trebala opterecivati....ovdje je najmanje 90 % ljudi otislo na brod   a da nisu imali apsolutno nikakvog iskustva
ono sto je  bitno je engleski i da malo pripremis prije intervju tj da slozis neku finu pricu...a posto si sa balkana muljanje i petljanje   nebi trebao biti nikakav problem..sto se tice ukrcaja tj vremena to je vec malo teze pitanje..sve zavisi od kompanije,broja brodova,trenutne ponude itd itd..puno varijabli da bi ti netko mogao dati tocan odgovor...ako ti je bas frka onda pokusaj sa carnivalom (nikad si necu oprostit sto nekome preporucujem ccl) jer oni imaju najvise brodova i samim time najvecu potraznju za radnom snagom...

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 11/March/2016 »
Imaš agencije malo veće i sigurno pouzdane potrazi na googlu Employment Power iz Zagreba, Safe Cruise iz Beograda, Kouzon iz Skoplja imaju predstavnistvo u Nišu. Za ulaznu poziciju konobara na brodu, buffet steward ti nije potrebno nikakvo znanje u poslu, samo nasminkaj CV da si radio makar 2 godine kao konobar po kafićima ili restoranima. Nadji stranice od agencija i čekaj da izadje konkurs i oma zovi i salji CV. Moj savet

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ocekivao sam da cu dobiti odgovore,ali ovako brzo i ovoliko puno saveta,to nisam ocekivao.   :yeah:   
Hvala puno svima ,sada su mi stvari jasnije. Pocecu polako da se pripremam,da vidim preko koje cu agencije da se informisem,pa korak po korak onda.  :D
Imam jaku zelju da odem,jednostavno ne vidim sebe ovde.Dacu svoj maximum.   :D


Offline boki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: GCCL, Uniworld
I ja ti preporučujem da probaš riječne kompanije za dishwash...Ubjedljivo najbolja plata za početnu poziciju!
Ako ti se žuri to je problem, jer za riječne kompanije su prošli intervjui, a sljedeće intervjue možeš da očekuješ tek u novembru-decembru...
Srećno!

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Dado moj post se odnosi na rijecne kompanije gdje je mali broj zaposlenih po brodu i svi uglavnom dobro znaju svoj posao, naravno ima izuzetaka pa budu primljeni bez iskustva. Ti govoris o prekooceancima, uzmi u obzir da je covjek u losoj financijskoj situaciji, nisi mu naveo koliki su troskovi odlaska na prekooceanski brod

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
za takve poput tebe carnival cruise line je idealan, znam jer niti ja nisam prije uzeo tacnu u ruke, a još sam se i s engleskim mučio... a možeš možda probati i za stolara i sl. ako imaš iskustva... samo napiši CV prema poziciji za koju apliciraš

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile

jeste li vi ljudi normalni
 oT ..kakav crni perac sudja,sta je vama  :smack:

kad tako rado i  lijepo preporucujete  dishwash sto vi ne aplicirate za to radno mjesto  :tuctuc:

jesmo pogani,u p***u materinu

ps
prekookenaski uopste nisu skuplji za otici u usporedbu sa rijecnim..evo cunard placa kartu i jedino sto treba je viza i lijecnicki..sigurno ima jos prekookeanskih koji placaju kartu

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Nisam imao namjeru da mu napakostim, mozda je tako ispalo, ali covjek je rekao da nece birati poziciju i  nacin na koji ce otici. Ali postujem tvoje misljenje dado, ipak si ti bio na brodu za razliku od mene. Nista onda, nek se prijavi za Hotel managera, ionako je 90% ljudi na toj poziciji doslo na brod bez iskustva.

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile

jeste li vi ljudi normalni
 oT ..kakav crni perac sudja,sta je vama  :smack:

kad tako rado i  lijepo preporucujete  dishwash sto vi ne aplicirate za to radno mjesto  :tuctuc:

jesmo pogani,u p***u materinu
Sto se tice peraca sudova na recnim to je druga prica u poredjenju sa prekookeancima. Ima vise prednosti 1) Normalno plata; 2) Ako uhvati svajcarski ugovor - ide staz, cesce kuci; 3) a i troskovi odlaska su manji.
Jeste da je najtezi posao na celom brodu ali ako izdrzis jednu sezonu mozes da trazis treninge za drugu poziciju i drugi department.
A zasto jos kao perac, zato sto su kompanije uvek u manjku sa ljudima za tu poziciju, a i sada je veca konkurencija za konobare i sobare pa moze da se desi da budes na standbuy-u vise od godinu dana.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
biti dishwasher je fizički teško, ali s druge strane nemaš pritisak rada s gostima. na riječnom su za taj posao primanja pristojna kao što ste već napisali, na oceanskim to je najmanje plaćena pozicija na brodu, 600USD dok na riječnim neće dobiti manje od 1000€ i mislim da je i tu manje posla, pogotovo jer nema USPH...

kome nije problem fizički rad u vodi i na visokoj temperaturi i želi izbjeći kontakt s gostima neka se prijavi netreba niti baš pričati jezike... za dobiti posao konbara treba jezik i malo lagati ako se već nema iskustva. tko hoće nek šalje i za hotel menagera ali...