Author Topic: Da li imam sanse? Molim sve ljude dobre volje za iskren i prijateljski savet !  (Read 8990 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline boki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: GCCL, Uniworld

jeste li vi ljudi normalni
 oT ..kakav crni perac sudja,sta je vama  :smack:

kad tako rado i  lijepo preporucujete  dishwash sto vi ne aplicirate za to radno mjesto  :tuctuc:

jesmo pogani,u p***u materinu

Da li si nekad radio na riječnom brodu? Ukoliko nisi molio bih da zadržiš mišljenje za sebe. I otkud ti samo ideja da nismo aplicirali za to radno mjesto? To mi je bio prvi posao, i u sličnoj situaciji sam bio kao Jagodinac. Preporučio sam momku poziciju dishwash jer bi vjerovatno jedino za tu poziciju prošao intervju što se tiče riječnih kompanija. Za okeanske nisam ništa rekao jer nikad nisam bio, mada sam čuo priče od ljudi da nema početne plate veće od 1000$, dok na riječnom dishwasher uzima od 1500-2000e.
Obzirom da je Jagodinac već radio fizički, da ima 21 g. i da je zdrav kao dren, ne vidim razlog zašto ne bi došao po tih 1500-2000e, a još ako se pokaže kao dobar radnik i opusti se sa engleskim može da traži trening za konobara.
Ne kažem da ne treba pokušati ugrabiti što bolju poziciju, ali kad su u pitanju ljudi kojima nije svejedno što se tiče fin.situacije onda valja izabrati posao gdje je manji rizik od otkaza. Opet kažem ovo govorim za riječne kompanije, na okeanski nemoj u dishwash...
Jagodinac želim ti da prođeš intervju šta god da izabereš!

Offline greenbird

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ja se uopste ne slazem sa- boki84 jer nikako ne treba otici na brod po svaku cenu.I mislim da pogotovu neko ko vec ima iskustva sa brodovima, i predlaze momku koji nema ni predstavu o radu na brodu,posao dishwasher-a je malo reci zlobno.Pozicija peraca sudja je vrlo,vrlo tezak poso (ne mislim samo fizicki) i licno ne bih preporucila ni najgorem nepraijatelju to mesto.Evo napr. Jagodinac ili bilo ko drugi,ko je zainteresovan za rad a nema nekog predhodnog iskustva,vrlo lako moze da dobije poso assistant buffet steward ili cak buffet steward.

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Uporedjujuci poziciju dishwashera na recnom i  buffet steward na prekookeancu, konkretno Azamari gde sam radio, na toj poziciji mahom rade indijci, filipinci, indonezani... gde je posao jako naporan a za koju platu? 600$ a da kazem da moze da se desi da promociju dobijes tek nakon 2 ugovora i to u asst. waiter-a. A i sam taj odlazak na prekooekanac i da ti plate kartu imas troskove vize, lekarskog, vakcine...
A o prednostima za dishwasher-a sam vec pisao.

Offline greenbird

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Kakva 600$, assistant bfst ima min 1100$, buffet-i od 1200-1600.Zavisno od broda.Troskove vize ti refundiraju,karte placaju u oba smera (konkretno Princess Cruises) a poso sigurno ne moze biti tezi od odmascivanja sudova po ceo dan..

Offline boki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: GCCL, Uniworld
Ja se uopste ne slazem sa- boki84 jer nikako ne treba otici na brod po svaku cenu.I mislim da pogotovu neko ko vec ima iskustva sa brodovima, i predlaze momku koji nema ni predstavu o radu na brodu,posao dishwasher-a je malo reci zlobno.Pozicija peraca sudja je vrlo,vrlo tezak poso (ne mislim samo fizicki) i licno ne bih preporucila ni najgorem nepraijatelju to mesto.Evo napr. Jagodinac ili bilo ko drugi,ko je zainteresovan za rad a nema nekog predhodnog iskustva,vrlo lako moze da dobije poso assistant buffet steward ili cak buffet steward.
Prije svega govorio sam o riječnim brodovima i ukoliko momak razmišlja o njima onda mu je najbolje da aplicira za dishwash, jer nema iskustvo za konobara. Na rijeci konobar odmah dobija stanicu i sam je sa gostima, a to za nekog ko nikad nije radio konobarski posao može biti za*****ano. Može da proba i hosekeeping ukoliko je siguran sa engleskim, ali je slaba prolaznost za muškarca ukoliko nema u CV-ju prethodno iskustvo sa okeanca u housekeepingu.
Na kojoj riječnoj kompaniji si bila kad kažeš da je zlobno preporučiti dishwash??? Ne kažem da je lako, radio sam na toj poziciji, teško jeste ali sam kao i svi ljudi preživeo, lijepo zaradio i promjenio department. Upoznao sam mnogo dishwashera koji su već nakon jedne sezone, a neki i u toku sezone promijenili department.. Uslov za promociju je da ti je engleski solidan. Ne kažem da je promocija zagarantovana, ali ukoliko si vrijedan i ambiciozan velike su šanse da je i dobiješ.

Ukoliko ti je lova primarni razlog odlaska na brod razmisli o dishwashu na riječnim brodovima. A vi sa okeanskog podijelite vaša mišljenja i prijedloge, ali neka se ona odnose samo na pozicije na okeanskim kompanijama. Možete reći i koliko će zaraditi na tim ulaznim pozicijama...

Offline greenbird

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  " Ukoliko ti je lova primarni razlog odlaska na brod razmisli o dishwashu na riječnim brodovima."
Neka hvala,pre bih bila buffet na prekookeanskom pa taman i za duplo manje para od dishwash-a na recnom..

Offline boki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: GCCL, Uniworld
  " Ukoliko ti je lova primarni razlog odlaska na brod razmisli o dishwashu na riječnim brodovima."
Neka hvala,pre bih bila buffet na prekookeanskom pa taman i za duplo manje para od dishwash-a na recnom..
a moraću i ja onda aplicirati za tog buffet-a kad je tako lagan posao  oT

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Buffet Steward ili Dishwasher na prekookeancu
600 - 1000$ ili 1000 - 2000€ plata
6 - 9 meseci od kuce ili ugovor od 8-9 meseci i makar jednom na 2 meseca kuci 10-14 dana
USPH ili special claning jednom u kruzu u proseku...

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
sve ovisi šta dečko želi, ja sam konobario i na oceanskim i na riječnim, na carnivalu sam svakdnevno radio lido pola radnog vremena a to je isti posao koji radi buffet steward... posao fizički nije pretežak ali ubija psihički ta monotonost, dobra stvar je da se na kruzeru može puno brže i puno dalje napredovati nego na riječnom, a i socijalni život je neusporedivo bolji.

na riječnom brodu nisam bio dishwaser ali s obzirom da je mali brod sve se vidi kako i šta tko radi, zaključio sam da je to potpuno druga priča od onoga šta sam vidio da dishwaseri rade tamo. bude i tu i strke i brže i bolje, bilo je situacija kad su 2tjedna dečki prali sve na ruke jer im se mašina pokvarila i stizali su, je da je bilo krvavo za njih, ali izgurali su čak i bez mašine... kao što boki kaže pare su pristojne, tamo gdje sam ja radio imali smo ciparski ugovor, ali opet mislim da dečki nisu bili ispod 1000€/mj a to vam je više nego 926$ koliko ima assistant waiter na carnivalu...

jagodinac eto pa sad ti nama reci šta ti se ćini bolje?

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #24 on: 14/March/2016 »
Dishwash je dishwash bio na okeancu ili na rečnom.  Ko želi da bude 12h u vodi i raznoraznom otpadu, smradu, da stoji za mašinom a ljudi samo donose prljavo i spuštaju na pult, nek izvoli, želim mu svu sreću. Uz malo pripreme svako ko je imalo zdrav u glavi može otići na neku ulaznu poziciju u restoranu, asst buffet ili buffet steward, pa posle dokle dogura. Ja sam buffet na Emerald Princessu, svaki mesec nisam imao ispod 1500$. Iskustvo pre broda nisam imao nikakvo, jednostavno sredio CV i smislio priču i ćao, kao i hiljade pre mene. Nije to nikakva nauka. Posao nije težak, više je monoton. Pare su ok za početak. Sedi, razmisli, preseci pa u akciju. Šansu imaš, kao i svako ko hoće malo da se mrdne i pokuša da promeni život na bolje. Želim ti svu sreću i nadam se da ćeš što pre zaploviti. Pozdrav sa Atlantika!

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Citao sam malo vasa iskustva i misljenja sada,i po ovome,svakako da je bolje raditi na recnim brodovima  zbog toga sto si blize kuci,od obale si 50-60 metra,kladim se da nema ni toliko treninga kao na Kruzeru,ali i shvatam iz ove price da mogu da odem tamo samo kao perac sudja za pocetak sto bi se mnogi razocarali.Mene to iskreno ne plasi ,navikao sam na rad,a posteno 1000-1500 evra ,nije malo.Ali tu je sad pitanje drugo,Boki kaze da su prosli intervijui sada,tek na jesen,a to je propast u mom slucaju,ko da ceka dotle,mnogo ima do jeseni,realno da gledamo.Videcu da kontaktiram Safe Cruise u Beogradu ili u Nisu Kouzon agenciju,da vidim mozda i moze nesto da se izmuva za recne sada,ako ne moze,svakako da cu razmisljati o Buffet steward ili Ass buffet steward,ne bih bas otisao na kruzer kao perac sudja zato sto vidim da su im plate ocajne 600 USD :O ,paaa s tim u vezi,ako bih isao da radim kao crnac,bar bih i da zaradim nesto,sve sto je ispod 1000 evra a tezak je posao,mislim da to treba da izbegavam u ovom slucaju ali opet otom potom,nuzda zakon menja ...  Razmislicu i to dobro,jos malo...  
Hvalaaa,i ja se nadam da ako se dobro spremim,da nemam razloga za brigu,moram da prodjem osim ako ima i u tom sistemu veza i vezica .    :)  hehehe

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
dobro razmišljanje, moj savjet da se prijaviš i za jedno i za drugo pa vidi šta ti se prvo ponudi. za riječne se javi feronu iz bg, reci tko si i šta bi, ako netko da otkaz kao dishwaser a vjeruj mi hoće, možda uletiš, za ocean ako ti je kouzon blizu, popričaj s njima i vidi jel ti mogu i šta ti mogu ponuditi oni rade sa gotovo svim kompanijama. e kad čuješ šta ti kažu i jedni i drugi onda razmišljaj a sad nemaš o čemu razmišljati jer ti se ništa ni ne nudi.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Ne moras cekati jesen kada se rade intervjui, prijavi se odmah, mozda ti se posreci pa jos ove godine budes primljen. Prijavi se na stranicu http://www.allcruisejobs.com/ ili kontaktiraj Mariu iz agencije Pro's River Management, kod nje je dosta krace vrijeme od prijave do ukrcaja. (Govorim za rijecne brodove)

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
a gdje je tebi zapelo boškane?

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
a gdje je tebi zapelo boškane?

Kredit jos ova godina, vidimo se iduce akobogda. Sestra je otisla neki dan 8.3. opet preko Marie. Sta ima kod tebe, hoces li i ove godine na rijecne?