Author Topic: chef na rije?nom brodu, dobio sam ponudu, Da li je iko bio na toj poziciji?  (Read 2760 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline aldin004

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Gospodo...potrebno misljenje.....
Prije toga da se zahvalim adminu i ostatku aktivne ekipe...
Ovde sam iscitavo forum sad tacno 2 dana 4 sata i 0 min. oT
i odlucio da idem na rijecni brod da radim...  :run:

Inace sam kuhar,,dobio sam ponudu  za rijecni brod,pozicija (chef de partie),,preko stele,dobri uslovi,
plata,sve...imam 10 god. iskustva(7 god 5* hotel)....ali imam problem sa engleskim jezikom,,
isao sam malo na kurseve i znam osnovne stvari
konverzacije,,,
Dali je iko bio na toj poziciji i dali se moze boriti sa tuc-muc engleskim jezikom,, da nebude po glavi  :smack:
otkud ti ovdje...haha
Hvala unaprijed.... :clapping:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Postavljate te naslove kao da se svako slovo dodatno plaća ..  :busy:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aldin004

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Hvala..Ceo,sta bi mi bez tebe  :wave:

Offline gvozden

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Radio sam na prekookeanskim i recnim brodovima na razlicitim pozicijama u kuhinji. Kao chef de partie na recnom brodu (zavisi od kompanije ali uglavnom je ista raspodela posla) mozes da radis kao enremetje, sosier, prvi od 2 kuvara u hladnoj ili patisier. Poznavanje Engleskog jezika je bitno za tu poziciju ali pravila nema. Tu imas ekipu od 5,6 ili 7 ljudi i bitno je da nadjete nacin da komunicirate a to zavisi od glavnog sefa pa nadalje. Preporucio bih ti da naucis kako se zovu namirnice na engleskom za pocetak.     
"Uobrazilja sto sazdaje neprijatelja vec je porazena. Ishod borbe jeste uzrok borbe." - Embrouz Birs

Offline aldin004

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Sta je ovo nigdje nikogaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :neee: :neee: :neee:

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
neznamo mi šta bi ti htio ćuti, da engleski je bitan, ali koliko sam ja vidio nije presudan, baš kao što ti čovjek kaže najbitnije da se znaš sporazumijevti, to tvoje neznanje jezika executive će možda tolerirati a možda neće.
na riječnim brodovima gdje sam ja radio gotovo su svi kuhri bili rumunji pola njih nije pričali engleski, pa sam nakon par mjeseci ja njima govorio na rumunjskom do kraja sezone ja sam naučio više rumunjskog nego oni engleskog, i da neki su tamo 10 godina  no;;;
ovisi jako puno i o firmi na koju ideš

Offline aldin004

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Ma nezelim nista specijalno da cujem...interesuje me samo ovo sto si sad objasnio informacija od nekog ko je bio u kuhinji....kako funkcionise engleski jel ostali bas znaju il se moze proci sa osnovnom konverzacijom....pa da se boris mjesec - dva dok se malo ne ustelis....il su executiv-i bas strogi po tom pitanju... :tuctuc:

Offline aldin004

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
A da firma ja Amawaterways..... :plovim:

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
A da firma ja Amawaterways..... :plovim:
+

nemam iskustva s tvojom firmom ali ti mogu reći da nažalost nije jedna od najboljih,  tako da su i standardi niži i nebi trebao imati veliki problem...
kao što ti je netko gore napisao nauči kako se kaže koja namirnica, posuda, način pripreme i sl. osnovne fraze, tih 20ak rečenica koje češ koristiti, takosam ja komunicirao sa njemačkim gostima, naučio sam 20ak rečenica i imena namirnica, u 90% slučajeva nisam imao problema