Author Topic: Moj put od apliciranja do odlaska na brod - Luftner kompanija  (Read 6453 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Parisa_1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Pozz  :wave:

Ja sam nova ovdje, pa evo da vam ispričam kako je kod mene sve krenulo :)

Aplicirala sam se preko Suzi, A priori agencije, poslala joj svoj CV, ponudila mi je iz priloženog poziciju recepcije na riječnom brodu, ili shop na kruzeru, čiji je odabir trebao biti kasnije. Ja sam oboje prihvatila, ali riječni brod je stigao prije, pa reko pošto mi je prvi put, idem prihvatiti. Manji brod pa da se naučim poslu.

U roku od par dana nazvala me gospođa iz RCS, imale smo kratki razgovor od 10-tak minuta, malo smo pričale na engleskom i njemačkom i to je bilo to. Rekli su da će se javiti agenciji. Drugi dan mi se javila Suzi, sa svom dokumentacijom, te nakon toga sam dobila ugovor.

Ugl, od apliciranja do potvrde da sam dobila posao prošlo je ravno tjedan dana :) moram pohvaliti Suzi jer mi je stvarno izašla u susret, jer ženu sam udavila pitanjima  :yahoo:

Ugl, 26.03. mi je ukrcaj u Linzu na Amadeus Royal brod, kompanije Luftner na poziciju pursera. Javite se ako još ide tko na taj brod da se skompamo jer čujem da je puno Rumunja  :tuctuc:

Također, ako je itko radio na toj poziciji za tu kompaniju ili ima neka saznanja, neka mi slobodno javi ili ovdje ili na PM


Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Suzi radi s rijecnima?

Offline Parisa_1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Suzi radi s rijecnima?

Da, mislim da je rekla da je počela od prošle godine  ;D

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Bilo je iv rijeme da počne nuditi još nešto osim samo Carnivala. Do sam sam primjetio da se spominje Scylla, za Luftner nisam znao. Ima li možda još nešto u optjecaju kod nje?

Offline Parisa_1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Bilo je iv rijeme da počne nuditi još nešto osim samo Carnivala. Do sam sam primjetio da se spominje Scylla, za Luftner nisam znao. Ima li možda još nešto u optjecaju kod nje?


Ja mislim da ima toga još, ali nemoj me držati za riječ. Probaj ju kontaktirati i pitaj :) ja ti ovako ne mogu niš reći, ja sam to prije ajmo reći kojih 2tj riješila sve, sad čekam samo ukrcaj :)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile

Ja mislim da ima toga još, ali nemoj me držati za riječ. Probaj ju kontaktirati i pitaj :) ja ti ovako ne mogu niš reći, ja sam to prije ajmo reći kojih 2tj riješila sve, sad čekam samo ukrcaj :)

Ma i ja sam riješio svoje odavno, već sam jednom nogom na brodu, sve se toliko brzo odigralo da ju uopće nije ni bilo smisla kontaktirati, samo me zanima za ubuduće. Inače, nisam znao da se ide direktno za Luftner, mislio sam da oni surađaju s nekom crew management kompanijom, G&P mislim.

Offline Parisa_1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Ma i ja sam riješio svoje odavno, već sam jednom nogom na brodu, sve se toliko brzo odigralo da ju uopće nije ni bilo smisla kontaktirati, samo me zanima za ubuduće. Inače, nisam znao da se ide direktno za Luftner, mislio sam da oni surađaju s nekom crew management kompanijom, G&P mislim.


Ja znam da sam ja dobila ugovor od River Cruise Services, koja je navodno koncesionar za neke kompanije, a među njima je Luftner :)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Nikad čuo za taj River Cruise Services, meni je rekla da nema nikakava crew management kompanija, da se ide direktno za Lüftner.

Offline bambi87

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozz. I ja idem preko Apriori tj. Suzi na Luftnera, ukrcaj mi je 7.7. U kolnu. Kakav je brod, kakvo je to iskustvo i putovanje? Radit cu kao waiter ili barwaiter to cu znati kad dodem. Pls napisi jos nesto o tome :)))

Offline Parisa_1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Cao,

evo da se i mi javimo nakon uskoro odradenog ugovora. Upravo sjedim sa svojom kolegicom na recepciji, pa imamo nesto vremena da napisemo svoje dojmove.
Odmah na kazem u pocetku - bjezite od ove kompanije glavom bez obzira! Ako niste Rumunj, ovo je pakao za vas, a napisat cu sve do najsitnijeg detalja zasto to tvrdim.

Ja sam ovdje dosla kao recepcioner, da bih nakon 2 tjedna dobila promaknuce u pursera (jer oni nemaju ljudi), stavili su me na tu poziciju i rekli radi. Nisam imala pojma sto i kako, jer me nitko nije uveo u posao. Primila sam se posla, jer je to za mene bila jos jedan izazov (i mogu reci da sam jako dobra u svom poslu trenutno).

Sada - ubrzo se blizi kraj ugovora, i mogu reci da sam izdrzala punih  mjeseci. Ovdje ako niste Rumunj, pojest ce vas jako brzo. Prva stvar- direktor ljudskih resursa RCS-a "gospodin" Louis je mozda najgora osoba koju sam ja u zivotu imala prilike upoznati.
Ja to govorim iz svoga kao i iz tudih iskustava, jer ljudi su ovdje prolazili kroz grozne stvari jer ovdje nitko ne postoji tko se brine o radnicima.
Ja sam imala situaciju na Amadeus Royalu, gdje sam pocela sezonu, radila sam prvom s jednom hotel managericom koja je bila psihicki nestabilna i jako je brzo otisla. Nakon toga na tu poziciju je dosao maitre´d!! Znaci uzas! Cinjenica je da je taj mali Rumunj od 1,50m diktirao svima zivote, ljudi su bili nezadovoljni, zalili su se nasim direktorima, ali nitko se nikad nije ni udostojio doci na brod razgovarati sa nama niti nam odgovoriti na mailove.
Druga stvar koju sam otkrila - nas hotel manager i njegova cura iz bara ukrali su toliko pica iz bara da kad smo napokon dobili pravo da napravimo inventuru sa svjedocima, tu je bilo manjka da se to brojalo u 2-3 tisuce eura! Nakon sto sam obavijestila direktore o tome, nitko se nije udostojio samnom o tome popricati. Medutim, u dogovoru sa hotel managerom, nas direktor ljudskih resursa otpustio je tadasnjeg maitre´d i njegovu zenu (koja je bila najbolja konobarica na brodu, bez ijedne prituzbe)! Naime, ja sam kao dokaz prilozila da su inventuru radili upravo nas hotel manager i njegova zena, svaki tjedan, i na maitre nikad nije dobio pristup skladistu sa picima, stoga nije ni mogao biti okrivljen za kradu. Najgora zapravo situacija je sto je otkaz dobila i njegova zena, samo zato jer mu je zena!!!
Da bih u meduvremenu ja dobila transfer na drugi brod. Eto, tako vam se hendla u ovoj kompaniji, nemate pravo glasa, ili ako progovorite odmah dobijete otkaz ili vas transferiraju. (Bilo je jos ljudi koji su se zalili na svoje nadredene - krade, seksualno uznemiravanje) pa umjesto da kazne te osobe, otkaz dobiju neduzni!
sada sam trenutno na Amadeusu Elegantu gdje je hotel manager prijatelj od jednog do nasih direktora, njemac je, i krade novce, prljav je, dira zene, ne obavlja svoj posao (njegov posao obavljaju maserka i frizerka), ali njega nitko ne kaznjava za njegove postupke, jer kad  ga je prijasnja purserka optuzila za kradu tipsa i da ju je dirao, ona je dobila otkaz, a njemu nista!
Od kada sam ja ovdje, nestala je opet omotnica s tipsevima, naravno da nitko nista nije poduzeo, vec je to naplaceno od posade!

Mogu reci da jedva cekam zavrsiti ovaj ugovor (samo zato jer zasluzujem bonus)! Ali pod prijetnjom se vise ne bih vratila u ovu kompaniju! Ovdje ce vas tretirati kao govno, place su mizerne, nemate zdravstveno (iako je to navedeno u ugovoru), nema slobodnih dana, radite kao konj (pogotovo u baru), ako idete na godisnji to vam nije placeno i oduzima vam se od place. Ako se zalite, dobit cete ili otkaz ili transfer, idete zapravo iz goreg u gore.
Nitko s vama ne zeli pricati, pogotovo ne direktor ljudskih resursa koji bi se trebao brinuti o svojim zaposlenicima!

Ako imate pitanja, slobodno mi se obratite ovdje, jer cu sve javno objaviti jer ne zelim da ljudi nasjednu na njihove price kako je ovdje krasno i divno! Zelim sto vise ljudi odvratit da s njima potpisu ugovore, jer ako imaju izbora, sve drugo je donekle bolje od ovoga! Ovo je rumunjska mafija, ovdje nema mjesta za normalne ljude koji zele radit, koji su sposobni i koji vrijedne nesto. Pogotovo jer je jos jedan od direktora Rumunj!!!

Lijepi pozdrav.

Usput, moje kolegice ce se isto javiti s moga profila da ostave svoje dojmove, tako da cete cuti i od njih sto je ovo od kompanije. Mi samo cekamo da zavrsi sezona pa da lijepo vlasnicima srocimo mail o svemu sto se ovdje desava!

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Pozdrav Parisa, čestitam na debelim živcima kao prvo, odradi to do kraja i potraži normalnije mjesto za rad sad kad imaš iskustvo.  :uzdravlje:

Za vas ostale mogu potvrditi da očekujete svašta na toj kompaniji, ja sam radio sezonu 2015. tamo i sve to o međuljudskim odnosima što je Parisa napisala itekako stoji, ali ja sam imao sreću da je na mom brodu Hotel manager bio jedan od najboljih nadređenih s kojima sam ikad radio i bilo je s te strane ok, ali imam puno negativnih iskustava s kolegama, pred kraj ugovora ukradena pozamašna svota novca iz kabine, nakon nekog vremena na moj zahtjev sam otišao na drugi stariji brod u floti gdje me je dočekala situacija kakvu Parisa opisuje, ali brod je ranije završavao sezonu tako da sam ostao samo dva tjedna i nisam uopće htio nikoga upoznavati...

Offline Parisa_1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Cao Darac :) Tko ti je bio hotel manager? :)

Offline Aleksandarri

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival cruise, Luftner cruises
  • Recruitment Agency: Waiter, Night auditor
Evo sjedim , radim nocnu i citam vasa iskustva sa Amadeusa. Za sad se ne mogu pozalit jer stvarno malo radim al to managment stoji, bas lose sve. Hotel managerica katastrofa, bolje bez nje nego sa njom, nije za nista, al ajde jos 4 dana pa je zimska sezona gotova  :run:
Pozdrav sa Silvera..

Offline Parisa_1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Evo sjedim , radim nocnu i citam vasa iskustva sa Amadeusa. Za sad se ne mogu pozalit jer stvarno malo radim al to managment stoji, bas lose sve. Hotel managerica katastrofa, bolje bez nje nego sa njom, nije za nista, al ajde jos 4 dana pa je zimska sezona gotova  :run:
Pozdrav sa Silvera..




Pretpostavljam da ti je hotel managerica Hiomara? :) Ti si jos dobar ako si nighty, ne vidas toliko crew kao mi obicni smrtnici  :yahoo: :yahoo:
Jel se vracas natrag ili trazis dalje?

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Koliki su troskovi provizije kod Suzi? I koliko dugo se ceka na ukrcaj ako mozete detaljnije? pozz