Author Topic: Francuske rijeke  (Read 4297 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Francuske rijeke
« on: 14/March/2016 »
Ima li tu onih kojim imaju iskustva s cruisingom po francuskim rijekama? Vidim da se tu jako rijetko to spominje uglavnom je riječ o brodovima koji plove po njemačkim rijekama. Bi li netko mogao malo usprediti i reći koje su razlike? Mislim u prvom redu na strukturu gostiju i ekipe koja tamo radi, posebno bi me zanimalo kakva je situacija što se nacionalnosti tiče. Možda griješim, ali imam neki osjećaj da je tamo Ex-Juga ekipa malo slabije zastupljena. Općenito bih cijeni doprinos svakog tko je u stanju povući neki paralelu između francuske i njemačke varijante.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #1 on: 14/March/2016 »
Potkrala mi se greška, nisam mislio ovo postati pod Viking već pod riječne brodove općenito. Bilo dobro ako bi to netko mogao prebaciti, unaprijed hvala.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Francuske rijeke
« Reply #2 on: 18/March/2016 »
nemam osobnih iskustava sa francuskim rijekama, ali koliko sam čuo na francuskim rijekama je najbitnija EU putovnica, jer francuzi navodno nedaju vize tako lako...
inaće tmo ima puno manje brodova nego na rajni-majni-dunavu. moja bivša firma je imala samo 2 od 12... manje više ista prića kao i drugdje, ali recimo francuske rijeke jako vole amerikanci koji su ipak darežljiviji od drugih, i rekao bi ćim je rijeka manje popularna imaš klijentelu koja je već prije krstarila pa traže nešto novo...

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #3 on: 24/March/2016 »
Evo da javim iz prve ruke novosti o radu na riječnim brodovima u Francuskoj.
Sve osobe koje nemaju EU putovnicu NE MOGU raditi u Francuskoj jer su francuske vlasti izdale odredbu o tome.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

plovim

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #4 on: 27/March/2016 »
Evo da javim iz prve ruke novosti o radu na riječnim brodovima u Francuskoj.
Sve osobe koje nemaju EU putovnicu NE MOGU raditi u Francuskoj jer su francuske vlasti izdale odredbu o tome.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Ovo je provjerena info 100% ja sam imao sada trening na Viking Froseti u Bordeaux i vracam se 15.4. tamo,jedini sam od "nasih" na tom brodu.

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #5 on: 27/March/2016 »
Evo ovako,

Dvije godine sam bio zarobljen u Francuskoj. Sto se gostiju tice, oni su isti svugdje, samo sto su njihova ocekivanja u Francuskoj potpuno drugacija.
Sve kompanije imaju problema sa gostima, odnosno problem doseci ono bitno: meet or exceed expectation.

Uglavnom, gosti se zale da nema dovoljno francuske kuhinje, a kad im das escargot ili zablje krake, duck al'orange ili tako neki specijalitet,
samo okrenu ocima i naruce steak ili losos. I nakon sve muke, koju sam ja osobno prosao, kupovanje lokalnog vruceg kruha, specijalnih sireva i tako tih zafrkancija,
oni samo u komentar stave: nedovoljno francuske kuhinje.
Sve ovo sto smo radili u Francuskoj, da smo napravili u Europi (jer vjerujte mi Francuska je drugi planet) gosti bi bili vise nego zadovoljni.

Ljudi u Francuskoj su "MARSOVCI". Ne priznaju niti jedan drugi jezik osim Francuskog, ili jednostavno odbijaju komunicirati s tobom na engleskom.
Moze se naci ljudi koji zele i znaju, ali su rijetki.

Kao sto sam i gore naveo, od ovegodine Francuska Vlada je promijenila zakon, tako da nitko tko nema EU putovnicu ne moze raditi na brodovima koji plove u Francuskoj, bez obzira na zastavu broda.
To je veliki minus, jer nema vise ni Svicarskih ni Malteskih, ni inih ugovora, nego samo i direkno Francuski.
Znaci nema vise child allowance, nema vise mirovine preko Svicarske i ostalih benefita koji jos uvijek postoje u Europi.

Nadam se da ce ovo nekome pomoci, i ako imate pitanja slobodno postavite. Cim uhvatim vremena rado cu odgovoriti.
plovim

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Francuske rijeke
« Reply #6 on: 27/March/2016 »
Zadranine, da te pitam, mi smo plovili pod njemačkom zastavom prošle, 2015 godine i na ruti nam je bio strasbourg imali smo čak i nekoliko filipinaca nije bilo nikakvih problema i oni su izlazili u grad itd... a to da ako plovi pod FR zastavom sam čuo da samo EU.

i čisto iz radoznalosti da te pitam, koje nacionalnosti su bili ti gosti koji su se žalili na nedovoljno francuske kuhinje?
mi smo svaki kruz na rajni i majni imali fruhschoppen kad su amerikanci ili britanci bili na brodu, nije ih baš zanimalo previše, dok su bili nijemci, kao termiti sve su pojeli i popili, amerikancima se zapravo nisu niti sviđale te razne kobasice sa raznim senfovima i perecima...

istina to što se tiće jezika neznaju niti neće pričati engleski, isto kao i talijani, jedina iznimka su francusko govoreći švicarci koji govore sve odreda i nije im problem... i druga stvar, nisu nimalo darežljivi kad dođe kraj kruza, moj kolega je pričao dosta francuskog ali se razočarao s tipsom...

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #7 on: 30/March/2016 »
Novi zakon je vazeci od ove godine, i ne odnosi se na brodove koji pristaju u francuskoj samo jedan dan u toku kruza.
Samo za brodovi koji su non stop u Francuskoj.

Gosti su Amerikanci.
plovim

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #8 on: 11/April/2016 »
Ja sam se bas čudio kako to da sam jedini iz ex Juge na brodu, ali sad mi je jasno. Mogu reci da su moja iskustva do sad u nesto malo manje od mjesec dana uglavnom pozitivna. Ali može li mi netko objasniti koje su to tocno razlike između francuskih i švicarskih ugovora. Sigurno su francuski puno bolji od ciparskih, malteških i sličnih.

Offline fumukanda

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #9 on: 25/October/2016 »
Dobar dan,mozes li mi mozda poslati neku adresu za radit na francuskim rijecnim brodovima.
zahvaljujem u naprijed,
Pozdrav,fumukanda

Offline Ri

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #10 on: 09/December/2016 »
Da li se jos neko ukrcava 2017.na brod koji ce ploviti samo po Francuskoj?
Prvi put idem na brod ,frka mi je i molim Boga da bude neko iz Hrvatske jer se svi zale na Madjare i Rumune kako im prave probleme.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #11 on: 20/January/2017 »
Samo da potvrdim ovo sto je zadranin napisao...
Za Francusku je malo veca procedura za zaposlenje ali nista strasno. Samo osobe sa EU putovnicom mogu tamo raditi, zatim traze uvjerenje o nekaznjavanju (ne starije od 15 dana) kao i medical (ne stariji od 15 dana) i medjunarodni rodni list na francuskom jeziku

Offline ciroz

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: croatia
  • Recruitment Agency: msc
  • Job Title: waiter
Re: Francuske rijeke
« Reply #12 on: 18/March/2017 »
Evo dobio ugovor...Waiter...ships wich will be sailing in France..French social security.Da li zna neto sta o tom ugovoru,gostima,prosjecnom tipsu itd?Prvi put idem i nemam pojma dal da odem?

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Francuske rijeke
« Reply #13 on: 18/March/2017 »
Za koju kompaniju si dobio ugovor?
Sailing...

Offline ciroz

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: croatia
  • Recruitment Agency: msc
  • Job Title: waiter
Re: Francuske rijeke
« Reply #14 on: 19/March/2017 »
River Catering
We are looking forward to welcoming you on-board one of our ships. We are pleased to
inform you that you have been assigned to one of the ships which will be sailing in France.
Due to new legal requirements, we are obligated to register you with French Social Security.