Author Topic: Cekam let - ici ili odustati? NCL SPIRIT  (Read 12409 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #30 on: 20/March/2016 »
Ja sam takodje odustao od iste pozicije i kompanije. za*****i ti taj zivot usrani radis kao konj i onda kad trebas da odmoris i da se pripremis za sutra psihicki i fizicki ne mozes ni to, i tako osam mjeseci ljudi moji. Ma za*****i. Mozda i ne bih odustao ali posto sam dobio ponudu za Dubai plata 900eura basic, ne znaci mi nista jos tih 200za gubljenje kicme i zivaca. Easy life od osam sati dnevno, day off u sedmici i to citav a ne par sati kao na brodu, i smjestaj u vili sa bazenom i gym. Svaka cast svakom ali ko ne mora i ko se dvoumi bolje i da ne ide.

Sent from my SM-A300F using Tapatalk


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: ?ekam let - i?i ili odustati? NCL SPIRIT
« Reply #31 on: 20/March/2016 »
kolko vas je u vili? imas li dje guzit?

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #32 on: 20/March/2016 »
8, po dvoje u sobi dok supervisori imaju single room, naravno uz dogovor ili kad si day off obicno si sam citav dan

Sent from my SM-A300F using Tapatalk


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #33 on: 21/March/2016 »
 A koliko ti tu traje ugovor?

Offline Nostalion

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re:
« Reply #34 on: 21/March/2016 »
8-9 meseci su ugovori.

Sent from my E2303 using Tapatalk


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #35 on: 21/March/2016 »
Pitam za Dubai, ne za NCL

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: ?ekam let - i?i ili odustati? NCL SPIRIT
« Reply #36 on: 21/March/2016 »
Ej bratac, pozdrav iz kabine za cetvoro barke Spirit :-) eto ja sam ovdje nekih 2-3 mjeseca pa cu da ti dam odgovore iz prve ruke. Sto se tice drustvenog zivota, kabina i odnosa kompanije prema zaposlenima mislim da je ncl na dnu...zao mi je sto ti to moram reci ali tako je  b00/ dosta su popravili situaciju sa ovim novim brodovima tj sa kabinama za jednu osobu ali eto ti si po nesreci dobio spirit kao i ja...sto se tice tvoje pozicije reci cu ti odmah da je katastrofalan odnos plate i posla, sledeci port canaveral odlaze moja dva prijatelja iz restorana sa iste pozicije, prosli mjesec ih je otislo jos dvoje...fake medikali i ostala sranja su im postali svakodnevnica jer su eto dosli sa dosta dilema kao i ti pa bolje da odmah znas na cemu si. Plata ti je ta koja je i vise od toga nemoj ocekivati. Nije to tako ni lose kada se uzme u obzir da kuci vjerovatno ne zaradjujes nista ili zaradjujes klasicnih 400e ali brate ako jednom udjes na tu poziciju zanemari price da ces se prebaciti negdje ili da si ti poseban pa da ce te vrlo brzo unaprijediti, a kad skontas koliko je boljih izbora bilo pokajaces se jer vidim da si u startu labilan :-) ako si vec spreman na dodatno cekanje onda za*****i i ganjaj bar dept, na NCL se u baru bar uzima 3+k$ pa da znas za sta se zrtvujes. Najbolja opcija ti je da apliciras za drugu kompaniju i da cekas interview ili sta vec, a ovdje dodji kad vec imas sve rijeseno ;-) kad se pojavi bolja prilika udaris se nogom u guzicu i to je to.  Eto mozda sam previse pesimistican ali znam dobro da bih ja dao otkaz nakon mjesec dana da sam dosao na tu poziciju i na ovaj camac. Nego ako se ipak odlucis doci imas bar tovar nasih pa ces u kabini vjerovatno imati jednog :-) Pozdrav

Offline Emal

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: ?ekam let - i?i ili odustati? NCL SPIRIT
« Reply #37 on: 21/March/2016 »
Samo cu reci: dvojica odlaze, dvije druge budale dolaze. Vidimo se 09.04. na Spiritu. :)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: ?ekam let - i?i ili odustati? NCL SPIRIT
« Reply #38 on: 21/March/2016 »
divi ace, ptice zlosutnice. al nista slago nije :D

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: ?ekam let - i?i ili odustati? NCL SPIRIT
« Reply #39 on: 23/March/2016 »
Neki su ovdje napali momka no ja ga potpuno razumijem jer i sam imam želju i potrebu malo u tišini odmoriti neometano nakon posla no znam kako je to na brodovima teško.
Ja sam već radio po hotelima i imao smještaj ponekad i sa tri cimera, bilo je dosta živaca i gnjavaže u početku no na kraju otupiš od svega toga i polako se adaptiraš i prestaješ zamjerati nečije tuđe navike koje ti nisu po mjeri.

Prijatelju stisni zube i izdrži to, nemoj da te cimerstvo sputava od posla jer na brodu će biti i puno gorih stvari osim cimera koji 'smetaju'.

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re:
« Reply #40 on: 29/March/2016 »
A ne, nije meni do toga. Meni treba odmor i mir. Nisam taj tip za partije i opijanja i za Filipinke. Idem zbog novca, idem jer mi to treba, i hocu da ne gubim energiju na gluposti. Ne zelim gledati i pratiti sta neko radi u kabini, ne zelim da mi bilo tko od te trojice cimera soli pamet i da pravi tulume po kabini, a ja skapavam od umora. O tom se radi. Treba mi mir i zelim mir. A imam i MEDICAL i VIZU, samo promjena kompanije, i intervju na koji bih morao ici, jer dosta ljudi kaze da ima boljih kompanija nego sto je to NCL. E sad, cekam samo let, a to mi je placeno, i odustajanje od toga je pomalo neodgovorno.

Stvar je u tome sto svakako nisam ni znao na koji brod idem, a tek kad je stigla obavjest da idem na Spirit, dao sam se u istrazivanje i vidio da taj brod bas i nije idilican, sto se tice svega. Ima dosta nedostataka, kao sto sam i naveo u uvodnom postu, i zato sam u dilemi.

Hocu da znam kolike su uopce sanse da se promjeni kompanija i da se trazi nesto bolje? jer svima nama je u interesu da nam na samom brodu bude sto bolje, i da se ne osjecamo lose dok radimo.


Ne znam za radnike ali meni je bilo super na Spiritu s obzirom da mi je to bio prvi put da kruziram kao gost. Portovi vrhunski, duzina kruza 12 dana, ljepota. Btw svi radnici su izgledali sretno i veselo. S obzirom da sam radio na karnivalu pre toga kao fotograf i vidio sta znaci "raditi" kao fotograf. Dok na Ncl fotografi su uzivali, opusteno bez napetosti i pushiranja. Mislim da kabina ne igra odlucujucu ulogu u tome kakav ce tvoj ugovor biti. Mozda bude sve najbolje, nikad se ne zna. Ja sam prosao kroz sve, od trnja do zvijezda, na svom prvom i posljednjem ugovoru za karnival i nedugo poslije toga sam osjetio kako je biti gost na Ncl. Iskustva su nezaboravna ali cu ja puno puno puno vise pamtiti ono iskustvo dok sam "radio" na kruzeru.
Nego stisni, budi musko i idi probaj, ako ti se ne svidi lako je kuci uvijek doci i traziti dalje.
Pozz  :uzdravlje:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: ?ekam let - i?i ili odustati? NCL SPIRIT
« Reply #41 on: 29/March/2016 »
Ja sam takodje odustao od iste pozicije i kompanije. za*****i ti taj zivot usrani radis kao konj i onda kad trebas da odmoris i da se pripremis za sutra psihicki i fizicki ne mozes ni to, i tako osam mjeseci ljudi moji. Ma za*****i. Mozda i ne bih odustao ali posto sam dobio ponudu za Dubai plata 900eura basic, ne znaci mi nista jos tih 200za gubljenje kicme i zivaca. Easy life od osam sati dnevno, day off u sedmici i to citav a ne par sati kao na brodu, i smjestaj u vili sa bazenom i gym. Svaka cast svakom ali ko ne mora i ko se dvoumi bolje i da ne ide.

Sent from my SM-A300F using Tapatalk


Meni se cini po tvojim pitanjima po forumu da tebe nikad nisu ni pozvali da se ukrcas na NCL.
A za taj Dubai meni svaki dan stizu po 2-3 maila sa ponudama za posao.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: ?ekam let - i?i ili odustati? NCL SPIRIT
« Reply #42 on: 14/April/2016 »
to ti samo kaze da si ti nisi bio jedan od tih 9 ljudi. ja bi tebe s meteoritom u kabinu stavio

Ma mentalitet mi ne pase taj. Ma nikad nisam imo problema nego eto taj lik prenjezan, nonstop tuga, place, svaku priliku koristio da se grli sa muskima i tako...recimo njemu je normalno umjesto bok da te zagrli, ne pase to meni. Jednostavno nemam nist zajednicko s takvim ljudima. To vecini muski ne pase, ja sam takve stvari vidjo samo na brodu, tam ima dost tih gluposti.



Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: ?ekam let - i?i ili odustati? NCL SPIRIT
« Reply #43 on: 11/January/2017 »
ne znam kako bas zamisljas te odmore u kabini posle posla, al svakako nije kao sto si zamislio, da ce da bude tisina da ti mozes na miru da se odmaras...nebitno dal si sa 1 cimerom ili sa jos trojicom...
a ovo sto kao neces sa fikusima zbog njihovog loseg engleskog...ne razumem sta ti to znaci, svakako ce te uspevati da se sporazumete, nisu bas toliko losi, jedino ako ne planiras da ih gledas sa nekim podsmehom pa da ih ispravljas svaku rec koju izgovore pogresno...a oni su uglavnom uredni i cisti, ne smrde nikad....za razliku od indijaca koji toliko uzasno mogu da se osete jos u onim malim neluftiranim kabinama da ne moze da se izdrzi....mada bilo je i Srba koji ne znaju da operu ni noge ni carape, tako da..

ja sam imao tu srecu ili nesrecu da sam prvi ugovor promenio i nekoliko kabina i 15ak razlicitih cimera, i bio sam i u kabini za 4 i 3 osobe...bilo je svakakvih, i onih koji oce da partijaju i piju, jbg moras praviti kompromise, ne mozes zahtevati non stop da bude mir i tisina da bi ti mogao da odmaras, jer nisi sam u kabini zive tu i drugi...a opet ne znam koji su gori, ovi sto bi non stop partijali ili ovi sto se ponasaju kao da sam ja gost u njihovoj kabini pa samo namecu neka pravila, te sme ovo te ne sme ovo te sad se gleda tv te sad se gasi tv, ne pali se sad svetlo, ne pusta se voda u wc jer spava...ma mrs bre stoko jedan je posle skoro mesec dana takvog njegovog izivljavanja dobio takvu samarcinu u kabini da vise nije zucnuo dok nije otisao kuci...
ocu da kazem, mora da postoji kompromis, svakako neces uspeti da isteras samo svoju volju..