Author Topic: Javna smaknuca i obezglavljena tijela na ulici-dokumentarac o Saudijskoj Arabiji  (Read 2234 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Mislim da bi svatko tko razmislja o poslu u Arapskim zemljama morao pogledati ovaj dokumentarac, a i opcenito se dobro raspitati prije nego sto donesu odluku.

Evo jedan clanak sa Indexa od jutros, mislim da je vrlo edukativan:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/javna-smaknuca-i-obezglavljena-tijela-na-ulici-dokumentarac-o-stvarnom-zivotu-u-saudijskoj-arabiji/882347.aspx

Posebno mi upadaju u oci razlozi zbog kojih Vas mogu smaknuti na sred ulice: Pravni sustav u Saudijskoj Arabiji baziran je na šerijatskom zakonu i smrtna kazna je izrečena brojnim zločincima, uključujući preljubnike, ubojice, pljačkaše, dilere, vračeve, silovatelje i vjerske otpadnike.

Uglavnom napomenuo bih da je to jedan svijet kojeg mi ne poznajemo i ne shvacamo, pa bih ovim putem apelirao na sve koji razmisljaju o radu u Arapskim zemljama da razmisle dva puta i dobro se informiraju prije nego sto se osluce poci tamo i raditi.Neka rasmisle o posljedicama, ne samo po sebe vec i po svojim obiteljima !
.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 21/March/2016 »
Da S. Arabija i dalje zivi u srednjem vijeku ali oni se ne mogu porediti sa UAE ili Qatrom. Ja evo ziv i zdrav dodjoh iz UAE i uskoro idem nazad.

Sent from my SM-A300F using Tapatalk


Offline Goran87

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Ja sam ovo gledao uzivo  :nono: :( ali nije to sve tako crno..i striktno..malo pameti i discipline..i moze se funkcionisati...