Author Topic: Bok ljudi!  (Read 9705 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kikica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Bok ljudi!
« on: 10/January/2010 »
Sve pozdravljam bili vi na moru ili kopnu!!!!
 :pop1:
Odlučila sam da tražim posao na cruiserima nedavno jer mislim da je to posao za mene!
Zapela sam poziciju na recepciji, jer je to moja struka i to volim raditi.
Pričam fluent english i pored njega pričam talijanski i njemački, ali nisam toliko dobra u pisanju.
Imam studentska iskustva jer sam apsolvent.
Radila sam na recepciji malog hotela i velikog. Konobarila sam jednu sezonu tako da sam i to probala.
Navikla sam na rad i nije mi teško raditi s ljudima jer se ja osjećam ugodno u takvim poslovima.
Za razliku od sjedenja pred kompom 10 sati dnevno gdje ti oči i leđa odlaze u krš.
Ja želim raditi na recepciji ili bar u tom odjelu, ali evo ljude iz agencije koje sam kontaktirala su mi već u startu rekli da se najviše traže konobari jer se njih i najviše nalazi na brodu. Nisam toliko sigurna u svoje znanje konobarenja od tih par mjeseci koje sam radila.
I brine me to što je college drukčije, tj. teže proći.80% od svih ispita....
Uglavnom, želim raditi, ali svoju struku! To je cijela poanta.

A sad , please, neka mi netko kaže imam li ja ikakve šanse.......


Pozdrav! :embarrased:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Bok ljudi!
« Reply #1 on: 10/January/2010 »
Pa evo ...

Rekli su ti da se najviše traže konobari, ali su ti to rekli u EP-u, a imaš još 5-6 agencija koje ti to možda ne bi rekli.
Nemoj konobariti ako nisi sigurna da to želiš, jer konobarenje je daleko najteži posao na kruzerima.
Pokušaj sa drugim agencijama, i ravno u glavu - purser, pa negdje će proći.

Inače, engleski ti malo zapinje, u profilu pored posta si napisala "Company: none jet". E pa nije "jet" nego "yet".  :rolleyes:
Inače, dobitna kombinacija za pursera je engleski + španjolski.

Sretno!  :-))))'
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kikica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #2 on: 10/January/2010 »
Hvala na opaskama... znam za grešku....  To je više bilo kao slang napisano, ali nevermind.... Nisam bila u EP,  nego jednoj drugoj... Kolika je šansa da ako počnem kao konobar mogu da se prebacim na purser position i za koliko vremena...... :run:

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #3 on: 10/January/2010 »
veoma slabe.veoma je tesko promijeniti department u toku ugovora.ak zelis da ides kao purser,bolje se strpi dok bude mjesta na toj poziciji   :uzdravlje:

Offline kikica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #4 on: 10/January/2010 »
I mislila sam.. Uopće ne želim razmišljati o toj opciji, dakle hvala dino... Ako nešto volim raditi i želim raditi to je moja struka, htt, tj. 

Volim jezike, razumijem i španjolski ali nisam nikad učila. So, purser it is!  Bar se nadam... b00/

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #5 on: 10/January/2010 »
ok.samo naprijed.zelim ti sve naj naj.i ja isto govorim i engleski i njemacki al ipak sam primljen kao konobar i nije mi zao.cak sta vise,zelim da vidim koliko je to tesko pa mnogo ljudi se zali na tu poziciju.mada,mislim da je sve stvar radne navike

Offline kikica

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #6 on: 10/January/2010 »
Imam još samo jedno pitanjce, dino... koliko si iskustva imao prije prijave za konobara?

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #7 on: 10/January/2010 »
iskreno,nikakvog.godinama vec radim u trgovini tj butiku,koji se vodi na moje ime.i cesto putujem po inostranstvu poslovno.a sto se tice konobarenja,nisam nikada radio.u CV-u sam stavio kao sto jeste,da dugo radim u butiku a kao dodatnu djelatnost sam stavio konobarisanje,jer sam cuo da je bolja para,iako se vise radi.mada meni,iskreno,nije primarni cilj novac

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #8 on: 10/January/2010 »
savjetujem ti da probas bar nesto na najkraci moguci ugovor negdje 6 mjeseci cisto da vidis da li je to to, kasnije ces znati i moci da se utrpas na bolje i pristupacnije za tebe odjele  :D
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #9 on: 10/January/2010 »
veoma slabe.veoma je tesko promijeniti department u toku ugovora.ak zelis da ides kao purser,bolje se strpi dok bude mjesta na toj poziciji   :uzdravlje:

Dino stvarno ne razumem,devojci koliko ja vidim treba pomoc "veterana" odnosno nekoga ko je na brodu bio bar jedan ugovor,a ne razumem sta se ti mesas i dajes neke savete(zakljucke) a nisi proveo ni 1 sat radeci na brodu ... Bez ljutnje ali prosto morao sam ovo da ti kazem ,jer citam post i ne verujem,devojka ocigledno ima oci i moze da trazi na forumu sta joj treba,a ne ti da joj sugerises sta i kako,mislim da za to postoje ti ljudi sa iskustvom koji su bili vec tamo... Prosto neverovatno ...
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Bok ljudi!
« Reply #10 on: 10/January/2010 »
Dino stvarno ne razumem, devojci koliko ja vidim treba pomoc "veterana" odnosno nekoga ko je na brodu bio bar jedan ugovor, a ne razumem sta se ti mesas i dajes neke savete (zakljucke) a nisi proveo ni 1 sat radeci na brodu ... Bez ljutnje ali prosto morao sam ovo da ti kazem ,jer citam post i ne verujem, devojka ocigledno ima oci i moze da trazi na forumu sta joj treba, a ne ti da joj sugerises sta i kako, mislim da za to postoje ti ljudi sa iskustvom koji su bili vec tamo... Prosto neverovatno ...

Ima nešto u tome što kažeš ...  ::yes:: mada se u principu slažem i sa Dinom.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #11 on: 10/January/2010 »
Dino stvarno ne razumem,devojci koliko ja vidim treba pomoc "veterana" odnosno nekoga ko je na brodu bio bar jedan ugovor,a ne razumem sta se ti mesas i dajes neke savete(zakljucke) a nisi proveo ni 1 sat radeci na brodu ... Bez ljutnje ali prosto morao sam ovo da ti kazem ,jer citam post i ne verujem,devojka ocigledno ima oci i moze da trazi na forumu sta joj treba,a ne ti da joj sugerises sta i kako,mislim da za to postoje ti ljudi sa iskustvom koji su bili vec tamo... Prosto neverovatno ...
covjek je mozda citao i citao dosta komentara sa foruma sto ima svega i ti znas, tako da je jednostavno prenjeo sta su drugi rekli sa svojim iskustvima, tako da je i njoj i nama u neku ruku ustedio dosta vremena zar ne, ali ipak ako cura ima oci ona bi pregledala isto kao i on
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #12 on: 10/January/2010 »
covjek je mozda citao i citao dosta komentara sa foruma sto ima svega i ti znas, tako da je jednostavno prenjeo sta su drugi rekli sa svojim iskustvima, tako da je i njoj i nama u neku ruku ustedio dosta vremena zar ne, ali ipak ako cura ima oci ona bi pregledala isto kao i on

naravno slazem se ,ali vec kada je na forumu,moze da pogleda... Ne najbolje bi bilo kada bi nasli njih deset koji ce da citaju ceo forum,a novajlije se nakace i samo kazu ,na primer E Devious  sta mi kazes kakve su plate u bar departmentu,a sta kazu tamo da treba da se radi ?!  ja mislim da je to mnogo smesno,jeste ovaj forum besplatnog informativnog karaktera da pomogne buducim moreplovcima,a i onim veteranima da razmene iskustva,ippak ga treba pregledati uzduz i popreko,pa onda neka pita ,a jel ovaj Sef FOruma ovde Head Admin i jel on uredjuje ovaj forum,a ne reg sam se i odmah s neba pa u rebra ...
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Bok ljudi!
« Reply #13 on: 10/January/2010 »
Sve pozdravljam bili vi na moru ili kopnu!!!!
 :pop1:
Odlučila sam da tražim posao na cruiserima nedavno jer mislim da je to posao za mene!
Zapela sam poziciju na recepciji, jer je to moja struka i to volim raditi.
Pričam fluent english i pored njega pričam talijanski i njemački, ali nisam toliko dobra u pisanju.
Imam studentska iskustva jer sam apsolvent.
Radila sam na recepciji malog hotela i velikog. Konobarila sam jednu sezonu tako da sam i to probala.
Navikla sam na rad i nije mi teško raditi s ljudima jer se ja osjećam ugodno u takvim poslovima.
Za razliku od sjedenja pred kompom 10 sati dnevno gdje ti oči i leđa odlaze u krš.
Ja želim raditi na recepciji ili bar u tom odjelu, ali evo ljude iz agencije koje sam kontaktirala su mi već u startu rekli da se najviše traže konobari jer se njih i najviše nalazi na brodu. Nisam toliko sigurna u svoje znanje konobarenja od tih par mjeseci koje sam radila.
I brine me to što je college drukčije, tj. teže proći.80% od svih ispita....
Uglavnom, želim raditi, ali svoju struku! To je cijela poanta.

A sad , please, neka mi netko kaže imam li ja ikakve šanse.......


Pozdrav! :embarrased:

Sestro da ti kazem odamh dve reci,ako si citala forum provalila bi da dobar deo ljudi koji su ovde registrovani i koji su postavljali odredjena pitanja slabije malo zna eng,a posto ti kazes kako imas fluent engleski onda mi se cini da nemas problema sto se tica rada na recepciji,a sto se tice konobarisanja isto tako,ima masa ljudi koji nemaju gram iskustva u konobarisanju,pa su uspeli da odu i tamo sada sljakaju tako da,covek nije rodjen naucen,nego se kroz zivot ucis,a sto se tice prelaska sa jedne pozicije na drugu,koliko ja znam za vreme prvog ugovora ne da nema sanse,jedino ako se ne kreses sa supervisorom,pa ti on tamo ne zavrsi nesto ....  ali mi se cini da i tada nema leba ... o5 citaj forum citaj,citaj,citaj dosta ces pametnih stvari naci,a onda kada ti nesto ne bude jasno svratis i kazes,e ljudi to i to mi nije jasno,razjanite mi ....  :))))
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Bok ljudi!
« Reply #14 on: 11/January/2010 »
Ja bih samo dodao da nemam ništa protiv da tema u ovom topiku, gdje se ljudi predstavljaju, ide u svim pravcima, jer je tema vezana za osobu.
Tko želi i može, neka odgovori, a tko neće - ne mora.
Ja sam svjestan da da ima ljudi koji se registriraju na forum, pa bez čitanja odma u glavu sa pitanjem koje je 16 puta pitano i odgovoreno.
Zato rijetko odgovaram u temi Predstavljanja, osim ako imam vremena, jer mnogim ljudima je registracija na forumu vrhunac kompjuterske pismenosti, pa im želim pomoći.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)