Author Topic: kako funkcionira na brodovima transfer iz jednog departmenta u drugi?  (Read 2674 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Evo ja tečno govorim engleski jezik a od ostalih vrlo slabo, a i htio bih tu purser poziciju, ja sam na čekanju za Restaurant Service pozicija Room Service, ne mislim se puno baš zadržavat na toj poziciji nego mislim gledat dalje, i zapravo sam dobio ohrabrenje kada sam tu pročitao koga su sve primili za tu poziciju.

Kad mi je engleski već tečan volio bih ga iskoristiti kroz neko vrijeme ako bude mogucnosti. Recite mi kako to funkcionira na brodovima (još nisam na njemu) transfer iz jednog ddepartmenta u drugi? Jeli to online apliciranje ili se javljaš HR-u ili nekom trećem. I kakve su provjere za purser? Koja je razlika pursera i guest service, jeli to jedno te isto?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dakle, kao prvo, postaviš novu temu, jer tvoje pitanje nema veze sa definicijom pursera o kojoj se ovdje priča.
Drugo, nađeš prikladan podforum, kao npr "Pitanja i odgovori" ili još bolje "Ugovor o radu/promjena departmenta" ...
Drug, imaš predispoziciju biti jedan od aktivnijih/korisnijih forumaša, pa bi bilo zgodno da se držiš reda.

Odgovor:
Sa pozicije konobara je prilično teško doći u pursere. Pozicije nisu kompatibilne. Postoji naravno jasno definiran proces, sa malim razlikama od kompanije do kompanije, ali ako ne uspiješ impresionirati onoga ko je šef purserima, ide jako sporo i teško., a teško ćeš ga impresionirati ako te čovjek/žena ne vidi, kao što te neće vidjeti među nekoliko stotina konobara. OK, dobar engleski može puno pomoći, ali ...
Inače, proces promjene departmenta se može višestruko ubrzati/pojednostavniti ako šef/šefica tog željenog departmenta kaže "hoću tog momka flavousa u mom timu"

Edit log:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Postavljas pitanja preopsirno, ali bas mnogo preopsirno!!!

Da bi dobio konkretan odgovor moras opostaviti konkretno pitanje !

Ne mozes postaviti pitanje tipa : kako ide promocija/prebacivanje na "brodu"? Sto je brod? Definicija broda po mom je kanta koja pluta ( tijelo uronjeno u tekucinu prividno izgubi na tezini onoliko kolika je tezina same istisnute tekucine ). Uglavnom svaki brod unutar pojedine kompanije je razlicit, razlicita pravila, razliciti gosti, razlicite plate, itd.  Kada je svaki brod razlicit zamisli kako je onda od kompanije do kompanije?

Sef ti je dao generalni odgovor i on stoji, ali tebi taj odgovor nista ne znaci. Da bi otprilike shvatio kako izgleda proces promjene odjela na nekoj cruise kompanijo evo ja cu ti objasniti kako to izgleda na Disneyu.

1) ako dodes kao novozaposleni , tek nakon drugog odradenog ugovora mozes zatraziti promjenu odjela, NE prije

2) Unazad 6 mjeseci ne smijes imati nikakav Warning ( nikakvo malo teze krsenje discipline )

3) Treba ti cijeli evaluation od tvog nadleznog boiti : right on track ili moving forward, nista ispod.

4) Moras biti kvalificiran za posao za koji se prijavljujes

4 ) Podes do tvoga nadredenog i reces : ja bih se prebacio na xxx, tipa recepcija!

I nakon toga ce ti "kompanija" srediti shadowing tj. ides 7 ili 14 dana na recepciju vise gledati nego raditi. Nakon toga procesa imas interview i neki test, ako prodes dobivas posao, very simple.

Da ti objasnim jos nezsto, 95% posade na Disney brodovima govori engleski tecno, to sto tecno govoris engleski nije nesto sto te kvalificira  za posao pursera!

Moj ti je savjet da postavis pitanje : kako da se iz Rest servica ( room service ) na Royalu prebacim na poziciju pursera?

Ako tako postavis pitanje mozda i dobijes odgovor, ovako postavljanje preopsirnih pitania ima za posljedicu samo prepirke na forumu, nista vise!

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Pa i nije baš nešto preopširno da sam postavio pitanje, i nije me nitko napao. I da, hvala Vam na informaciji. :)

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #4 on: 25/March/2016 »
Druže, mislim da se previše opterećuješ gomilom stvari a da se još nisi ni ukrcao. Sve što si ikada zamišljao o radu na brodu, kad kročiš prvi put sve je drugačije. To iskustvo se ne može preneti rečima, slikama ili snimcima, to mora da se doživi. Želim ti da se što pre ukrcaš i da uspešno odradiš ugovor, a o svemu ostalom ćeš imati prilike da razmišljaš i rešavaš tamo, ne opterećuj glavu previše, ionako će ti biti opterećena prvih nekoliko nedelja od silnih informacija i treninga. Srećno!