Author Topic: Zanimaju me iskustva ljudi koju su na brodu radili kao barmeni?  (Read 5931 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Still

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Dobar dan, ovo je moj prvi topik ujedino i prvi post na forumu.Naziv teme sve govori, a nisam bas jos najbolji sa "brodskim" terminima.Zanimaju me iskustva ljudi koju su na brodu radili kao barmeni?
Bavim se tim poslom odmah po zavrsetku srednje skole a imam 25-godina.Nagledao sam i trpeo svakakve budale i dalje to radim, i mislim da dobro znate o cemu pricam, ali postoji jedna izreka u nasem narodu "vezi konja gde ti gazda kaze",tako da sam navikao na pritisak, nepravdu, i rad.
Sada, moja pitanja su sledeca.
Da li je teze dobiti posao Barmena nego konobara?
Koliko dobro trebas poznavati strani jezik?
Da li je nezahvalan posao?
Da li je bolje biti konobar ili barmen?
Kakav je baksis?

Na brod se ide da se radi i ne gajim iluziju da cu videti sveta, ali bolje da svoj maksimum ulozim u posao za koji sam placen, nego na poslovima u Srbiji.
Volim taj posao i jedino to i znam da radim, pa me zanimaju iskustva i ako bih neko mogao da mi udeli par iskrenih saveta, bio bih jako zahvalan.Hvala :)

Offline Anto90

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Bartender.
« Reply #1 on: 28/March/2016 »
Nemam nekog iskustva ali ono sto znam I sto ce vjerovatno svi reci, dosta je teze upasti kao bartender
Najbolje je upasti kao bar waiter pa preko promocije na brodu docepat se bartendera
Plata je veca kao bartender I drugaciji je rad na brodu nego kod nas u sanku, dosta

Offline Still

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Bartender.
« Reply #2 on: 28/March/2016 »
Nemam nekog iskustva ali ono sto znam I sto ce vjerovatno svi reci, dosta je teze upasti kao bartender
Najbolje je upasti kao bar waiter pa preko promocije na brodu docepat se bartendera
Plata je veca kao bartender I drugaciji je rad na brodu nego kod nas u sanku, dosta
Ako sam dobro razumeo, bar waiter mu dodje konobar koji samo radi sa picima, tj kafe konobar? :D

Offline Anto90

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Bartender.
« Reply #3 on: 28/March/2016 »
Ako sam dobro razumeo, bar waiter mu dodje konobar koji samo radi sa picima, tj kafe konobar? :D

da :)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Bartender.
« Reply #4 on: 28/March/2016 »
Dobrodosao Still, nadam se da ces ovdje naci odgovore na sva tvoja pitanja.

Iako nikad na brodu nisam radio kao bar waiter ili bartender, stalno radim sa njima pa mislim da ti mogu dat dvije tri korisne informacije.

Kao prvo mislim sa moras shvatiti sto je to brod. Brod moze biti mali rijecni u kojemu radi 1 bartender i ima jedan bar za cijeli brod, pa moze biti neki srednji sa recimo 1500 gostiju i 10 ak bartendera /barova, a brate moze biti brod sa preko 6000 gostiju i 30 ak barova/bartendera, gdje ima raznih stupnjeva barmena,ajd da to sad provam pojasnit. Ajmo rec veliki brod.Imas barmena koji radi 10 godina za kompaniju, koji zna posao 100% i odlican je radnik. Onda imamo tebe kao novozaposlenog, znas 30% koktela, upola si sporiji nego ovaj drugi, itd. Na brodu bi ti onda ovako izgledalo. Taj stariji barmen bi radio u najboljem baru, najluksuznijem, radio bi npr 9 sati dnevno, gosti bi pili za sankom, ostavljali tip... Ti bi u drugu ruku radio u baru od restorana gdje nemas kontakta ( niti ih vidis ) sa gostima, samo izdavas pica konobarima u restoranu. Radio bi i par sati dulje od tog iskusnog, radio bi dosta tezi posao, a zaradivao bi dosta manje ( mozda i duplo manje ). To ti je brod, nista nije crno i bijelo, brate sve je sivo. Tako pocinjes, kad se dokazes ides i ti gore, tako to ide.

Dobiti posao bartndera na kruzerima nije lako, trazi se znanje. Pozicija bartender se dobije kao promocija sa pozicije bar waiter, i da bi neka kompanija odlucila zaposliti tebe kao bartendera onda bi ti trebao imat vece znanje i iskustvo od tih bar waitera koji su zaposleni na brodu. Ti nisi napisao kakvo to iskustvo i znanje imas sa internacionalnim pivama,vinima,alkoholu,koktelima,martinijima, itd. Znas li uopce sto je vodka martini,gin martini, znas li razlike izmedu Americkih,Kanadskih,Skotskih i Irskih viskija? Znas li nabrojiti 20 ak vodki?  Znas li razliku izmedu new world chardonnaya i old world chardonnaya. Znas li kako se rade neki smijesni klasik kokteli : Manhattan,Margarita,Bloody Mary,Irish coffe,Sangria,Cosmopolitan,Mimosa,Mai Tai,Daiquiri,Caipirosa,Caipirina, Long Island, Mojito, ma eto dosta je.  To je minimum minimuma da bi dobio posao bartendera na nekom "normalnom" kruzeru. Ako znas ove stvari onda bih ti preporucio da provas dobiti poziciju bartendera, ako ne onda ili bar waiter ili knjigu u ruke.


Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Da li je teze dobiti posao Barmena nego konobara?
Koliko dobro trebas poznavati strani jezik?
Da li je nezahvalan posao?
Da li je bolje biti konobar ili barmen?
Kakav je baksis?

1. Da

2. Sto bolje znas jezik, bolje je za tebe jer ces non-stop pricati, a sto vise pricas, vise ces imati para. Mislim da ti treba 80% na Marlins Testu, a mozda sam i lupila glupost, ali ako me secanje dobro sluzi, toliko je.

3. Ne znam sta ti podrazumevas pod " nezahvalnim ", ali posao je lepo placen, tako da je u finansijskom smislu zahvalan. Takodje su rasporedi korektni, neki manje, neki vise naravno, ali imas vremena izaci napolje ili raditi sta vec zelis da radis u slobodno vreme.

4. Bolje je u smislu sto si na vecoj poziciji, te samim tim blize i da dodjes do menadzerske pozicije, ukoliko to zelis i to juris. Sa druge strane, masa konobara ne prati raspored, vec se pojavljuje na duznost samo ako ima kome sta prodati, dok je bartender obavezan da uvek bude prisutan. Konobar sav novac od prodatih pica stavlja sebi u dzep i ne deli ni sa kim, dok bartenderi dele medjusobno ( ovo se ne odnosi na baksis naravno, to je iskljucivo i samo tvoje ). Tako da, cak i kad ne radis, neki drugi tvoj kolega radi za tebe, grubo receno. I jos milion razlika, to je posebna tema.

5. Baksis zavisi od tebe naravno, ali takodje i od rasporeda. Ako ti je bar atraktivan i non- stop je busy, baksis ce ti biti veliki. Ako si u service bar-u, neces imati baksis uopste jer si tamo samo kako bi pravio pice konobarima. Niko nema istu cifru, cak ni ljudi koji rade u istom baru.

Lepo je to sto si upucen u materiju, ali vec sam negde napisala, ne mogu se setiti gde, da nista nije isto, sve je drugacije! Nasi barovi su smesni, a sankeri su ljudi koji prave Espresso na aparatima ili votku sa djusom. Cast izuzecima! Procedure, ciscenje, recepti, promocije, ama sve ce ti biti potpuno strano, osim ako nemas iskustva u Americi, nekim evropskim zemljama, ili mozda Australiji. Sve se to moze nauciti naravno, ne radi se o cepanju atoma!
Mislim da Celebrity i Royal primaju bartendere bez prethodnog brodskog iskustva, ali verovatno traze iskustva u hotelima i slicno. To ce ti reci regruter.

Na kraju krajeva, ukoliko je nemoguce otici kao bartender odmah, idi kao bar waiter, potrudi se i posle 2, 3 ugovora, dobices promociju. Nekog promovisu vec na prvom ugovoru, a nekog nikad! Nije nemoguce. Pare ces praviti i na jednoj i na drugoj poziciji.

Offline Still

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Zeleo bih da vam se zahvalim na odgovorima.Stvarno su temeljni i pogodili ste srz.:) Sve je na meni, hvala jos jednom :)