Author Topic: Karlo- Seabourn Cruise Line - Bar Waiter  (Read 1921 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline siljakarlo

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Evo dok cekam odlazak na brod, da i ja napisem neke stvari u vezi dobijanja posla na Seabournu.

Za posao sam se prijavio pocetkom drugog mjeseca, agencija Viking Recruitment, kroz dva dana sam dobio email, da popunim online assessment form u vezi apliciranja za posao(trebalo mi je oko 30mim za ispuniti). Sljedeci dan sam dobio email za ispuniti Application form, znaci sve podatke o meni, radno iskustvo, education i Referees details, znaci dvije razlicite osobe za Reference i da poslao sam i kopiju putovnice. Da napomenem, kontaktirali su samo managera iz hotela u kojem sam radio u to vrijeme.

Kroz dva dana stigao mi je email za intervju, koji se je odrzao 23.02 znaci nekih 10tak dana kasnije.
Intervju je trajao nekih 30min, od tih 30min mi je zadnjih 15min objasnjavao koji je postupak ukoliko dobijem posao, znaci viza, medical, yellow fever vaccine, seabourn college, placa, bonusi, radno vrijeme znaci sve.
Pitanja na intervjuju:

-Predstavi se,
-Sto znas o Seabourn cruise line (ja sam govorio znaci sve, kad su osnovani, koji su im prvi brodovi bili, koje brodove sad imaju, koliko putnika i radnika je na brodu, koje godine su izasli brodovi, imena dva nova broda koji izlaze kraj 2016 i 2018 godine, neke nagrade koje su pokupili, kao best small ship awards, best luxury awards), itd..,
-opisi jednu tesku situaciju u baru i kako si je rijesio
- kako se slazes sa kolegama
- dali si imao problema sa kolegama
- kako se slazes sa kolegama drugih nacionalnosti ( inace radim u Londonu, i imam radne kolege iz cijeloga svijeta)
- nabroji 5 sampanjaca
- cocktails s sampanjcem
- 5 osnovnih koktela
- 5 kompliciranih koktela( samo koji su sastojci, znaci ne zanima ga casa, koji je garnish, jeli shaken ili build, samo sastojci i nista drugo)
- vrste vina bijelog i crvenog i gdje se uzgajaju

To je to, poslije toga mi je objasnjavo kako funkcionira posao, itd..

Sljedeci dan sam dobio e-mail da sam dobio posao, cestitao mi i objasnio da kroz par dana ce mi se njegovi kolege javiti sa uputama za vizu, medical, i sve papire.
Posto sam u Londonu aplicirao za vizu, trajalo je neka 2 tjedna da dogovorim meeting na ambasadi.

I sad u sredini treceg mjeseca su mi poslali email, da ako zelim na brod 17.04 u Singapur.
Naravno odgovorio potvrdno i sad cekam travel details, itd..
Znaci sve skupa od pocetka, apliciranja za posao i dobijanja posla trajalo je dobrih 14 dana, i brod sam dobio u 2 mjeseca. Super sretan i zadovoljan. :yahoo:

16.04 dolazim u Singapur, overnight u hotelu i sljedece jutro se ukrcavam na Seabourn Sojourn.

Iskustvo mi je bilo veliki plus, jer sam radio godinu dana u jednom od najboljih hotela u Londonu i cijelom svijetu, 5 stars.

Inace se radi 4 mjeseca na brodu, 2 mjeseca slobodno.

Seabourn placa kartu u oba do broda i natrag i refundira vizu. Medical ne refundiraju.

Ako ima netko nekih pitanja, slobodno pitajte.

I ako netko zna ako ima nekog naseg na Sojournu, nek se javi  :uzdravlje:

Puno hvala svima na forumu, posebno Sefu, velika pomoc mi je bio forum!

Lp

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Karlo- Seabourn Cruise Line - Bar Waiter
« Reply #1 on: 25/April/2016 »
 :wave:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Karlo- Seabourn Cruise Line - Bar Waiter
« Reply #2 on: 25/April/2016 »
Baš opširno objašnjenje.
Hvala i uživaj na Sojournu.  :wave:
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2