Author Topic: Bar waiter bar sreward  (Read 6508 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Bar waiter bar sreward
« on: 02/April/2016 »
Cao ja sam ivan .radio sam za princess cruises kao bar utility 4 ugovora i umorio sam se od te pozicije a kompanija mi neda promociju iako imam jako dobre apraisle.
Htio bi da promjenim kompaniju i to na poziciju bar stuart al bi htio da cujem koje su dobre kompanije sto se tice para i zivota generalno sto je jako bitno tj. Dali ima pritiska itd.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar waiter bar sreward
« Reply #1 on: 02/April/2016 »
sreward, šta radi ovaj post u temi Aktualna Ponuda Poslova - Current Vacancies ?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re:
« Reply #2 on: 02/April/2016 »
Četiri ugovora kao utility!

Svaka čast,ja sam jedva izdržao jedan.

Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Bar waiter bar sreward
« Reply #3 on: 02/April/2016 »
Svaka cast na izdrzljivosti! Elem, ja ti mogu reci za Carnival da je 12% od prodatog pica, a u Dining Room-u je 6%, ostalih 6% ( pola od 12% ) dele waiteri sekcija koje bi ti sluzio. Snizili su platu osetno 2013. godine, sa 15% na 12%, ali se opet pristojno moze zaraditi. Veliki plus ove kompanije je sto nema ogromnog pritiska ( sve zavisi od Hoter Director-a, te je pritisak na nekim brodovima manji, a negde veci ), ali je generalno gledano zivot mnogo opusteniji nego na Celebrity-ju, na primer. Ne znam kako bi se trebao ponasati, ili sta bi trebao da uradis da bi te slali na drug test, da bi ti zamerili ako te vide sa tanjirom hrane iz Dining Room-a ili da bi te supervizor odmah sankcionisao ukoliko jednom zakasnis na duty. Sto se promocije tice, apsolutno je moguce, ali se i tamo igraju sa ljudima, kao i na Princess-u, kao i na ostalim kompanijama, pa kome se kako zalomi.

Pametno si odlucio sto zelis da menjas trenutnu situaciju i samo napred!  :-))))'

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Bar waiter bar sreward
« Reply #4 on: 02/April/2016 »
Fala vam na lijepim komentarima

Ovo me jos zanima na princesu je isto bilo 15% od prodanog pica kao i sad ali su uveli alinkluziv za pica i sad vecina putnika uzima alinkluziv i rijetko ko placa pojedinacno i rijetko ko dobija tih 15% od prodaje nego na alinkluziv odkucaju racun koji je 0.00 i bez 15% tako da stuard ima platu 800-1200dolara.
Dali je i na karnevalu uveden taj alinkluziv na pica  bez tih 12% ili toga nema.
I zaboravio sam reci dali sad carnival placa avio kartu,koliko traje ugovor i koje agencije kod nas su za karneval.

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Bar waiter bar sreward
« Reply #5 on: 02/April/2016 »
To ti je taj neki prosek i na Carnival-u, ali i sam znas da koliko zarada zavisi od tebe, toliko zavisi i od rasporeda koji imas. Kao waiter, moja najveca zarada bila je 1900$ za 2 nedelje, ali bilo je i rasporeda koji su mi donosili i 900$. Znaci, vaganje! Carnival nema all inclusive, ali ima CHEERS paket. On ukljucuje 15 alkoholnih pica dnevno i kosta 50$ dnevno. Procenat od prodaje pica je u ovom slucaju manji. Veruj mi da i dalje ne kapiram kako to funkcionise, nikada nisam skapirala koliko mi zapravo zaradjujemo od toga. Mozda ce se naci neko ko razume i ko ce bolje da objasni, ja necu da pametujem. Sto se karte tice, placena je u oba smera. Lekarski i viza se ne nadoknadjuju.

Napomenula bih ti da sam ja zadnji ugovor zavrsila aprila 2014., tako da uzmi u obzir da se nesto do sada mozda promenilo. Ali procenat zarade je ostao isti, to je sigurno! Ugovori su po 6 - 7 meseci. Posrednicka agencija je Employment Power.

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Bar waiter bar sreward
« Reply #6 on: 24/September/2017 »
Kad se proda all inclusive paket, tih 15% gratuity od prodaje paketa ide u puling, od toga deo ide bar departmentu, deo restoranu. Od toga i pantry boys dobijaju kintu, logicno, jer nemaju prodaju i na americkim brodovima plata im je mnogo bolja nego na australijskim npr. da ne spominjemo royal class, brodove sa 3500+ pax. tu ima mnogo vise para upravo zbog vise prodatih paketa, ali i vise posla  :facepalm: