Author Topic: Dali neko zna kolika je plata housekeeping manager-a na Carnival-u?  (Read 4126 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vikingnewbee

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Pozdrav,

Dali neko zna kolika je plata housekeeping manager-a na Carnivalovim brodovima?

TNX

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako postavljate pitanje, zgodnije je da ga postavite u naslov post-a, inače će netko pomisliti da je netko napisao  i već utvrdio odgovor.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Oko 3000 $ .... senior asst. hskp manager - 2600$, asst. hskp manager II - 2200$, Asst. hskp manager 1800$, Mgmt trainee 1550 $ ... to je to sto se ti HSKP na Carnivalu...  :uzdravlje:
:D

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Potvrdjujem napisano. Dodao bih samo da svima raste plata sa stazom, malo po malo al raste. I Hskp. Mng. ima i bonuse, na ustede, na sales i slicno.
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline bacon

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Oko 3000 $ .... senior asst. hskp manager - 2600$, asst. hskp manager II - 2200$, Asst. hskp manager 1800$, Mgmt trainee 1550 $ ... to je to sto se ti HSKP na Carnivalu...  :uzdravlje:

Gde se moze prijaviti za neku od ovih pozicija?

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Za managera ne znam da li mozes odmah da konkurises. Jedina opcija ti je prvo floor supervisor pa da juris promociju.

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Ma nije bas.... Moze se dobiti bilo koja od ovih pozicija samo moras da imas dobru podlogu sa dobrim iskustvom i obrazovanjem. Dosta Mng je upravo i dosla direktno na te pozicije, ali sa iskustvom na istim pozicijama u drugim kompanijama.
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
ovo su smesne cifre....
na CEL chief housekeeper uzima oko 10K...nekad i vise, zavisi od broja gostiju. Senior assistant i assistant oko 5-7k
Never underestimate the power of denial.

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Ali da li je neko sa nasih prostora pucao na tako visoku poziciju i dobio odmah?

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Slavica il tako nesto, Hskp mng. na mislim Freedom.u prvi ugovor, Zuzzana, poljakinja dosla kao Hskp mng a sad je Fleet Hskp. Mng., Ona peruanka sto je udana za nekog hrvata, dosla odmah kao Sr. Asst ili  Acting Hskp. mng,  et tek onako na na prvu sto mi naumpada.....

A slazem se pare su nikakve, svaki malo bolji steward moze da lagano vise zaradi od Managera, ali zato Carnival prima sav drob, ne pita te nizasto, samo radi i suti mile...
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline Enzo86

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Može se doći ali treba makar priznato obrazovanje u hotelijerstvu ili iskustvo u nekom poznatom lancu hotela tipa Kempinsky, Hyatt, Merriot, Intercontinental, Radison ili sl. i to na menadžment pozicijama... Uglavnom ljudi koji su dolazili na prvom ugovoru na više menadžment pozicije i jesu bili iz istočne Evrope ali tipa Slovačka, Češka, Poljska... Moj kolega iz Češke, sa kojim sam radio na prvom brodu dobio je "management trainee" bez konkretnog radnog iskustva ali koliko se sećam završio je visoku ugostiteljsku školu negde u Evropi. U toku prvog ugovora postao je assistant hskp. manager za public area, što je tri stupnja iznad početne pozicije u menadžmentu tipa floor supervisor (p&d/floor supervisor, asst. manager crew area, asst. manager public area, senior asst. i na kraju hskp manager).

Ako nemaš iskustva nemoj da tražiš preko 'leba pogaču. Videćeš da posao floor supervisora na Carnivalu nije ni približno sličan bilo čemu što si radio do sada. Ako imaš iskustva u ozbiljnijem hotelijerstvu pokušaj, sigurno ćeš se nekako snaći ali bez hotelskog iskustva i još prvi put na brodu pa da pucaš na viši menadžment... U startu si se zeznuo. 

A barem na Carnivalu to je normalno da u većim departmentima niže pozicije zarađuje više od menadžera. Znam da u baru niko od naših ili indonežana nije hteo promocije za menadžment zato što npr asst. bar manager je imao oko 1800$ što bar waiter može na kraćim Careebean kruzevima da uzme za dve nedelje. Ipak većina ne planira da ostane ceo život na talasima i zato ih briga za belu uniformu ako posle ugovora imaju duplo više od svog menadžera.