Author Topic: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?  (Read 3722 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Meteorit

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Pozdrav. Htio bih znati da li datum koji mi je naveden  u LOE  kao datum ukrcaja definitivno znaci kao datum kad bi trebao doći na brod?

Jer 9 aprila bih trebao ići, a od agencije i kompanije još nema nikakvih povratnih informacija

NCL je u pitanju.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?
« Reply #1 on: 04/April/2016 »
Ne mora i najčešće nije točan datum, nego približan. Uglavnom, dobiješ LOE - čekanju je kraj.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
Re: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?
« Reply #2 on: 14/July/2017 »
pozdrav citam ovaj forum i sve su vecinom pozicije koje nemaju veze sa kuhinjom ne mogu nista da nadjem vezano za kuhare da li je i u kuhinji ista situacija i da li dugo cekaju inace dobio sam loe primljen sam kao demi chef de partie  na  princess a kako je navedeno na loe brod se  zove coral princess i ukrcaj koji je naveden je 20 jul 2017 ali mi  je agent iz safe cruise rekao da je to datum samo zbog vadjenja vize i da nisu zvanicni ti podatci meni to sve nema smisla.Iako na loe nisam dugo cekao dobio sam ga mjesec dana nakon interviewa , ali imam prijatelja koji je radio u royal caribienu i koji je tako prvi put kad je dobio loe ti podatci sto su bili tu navedeni bili to ti podatci po kojima je se i ukrcao

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?
« Reply #3 on: 14/July/2017 »
Svaka kompanija funkcioniše na svoj način. Nije isto Royal Caribbean, Princess, Celebrity...svako ima svoj sistem rada. Ti podaci ti služe da apliciraš za vizu. Može se desiti da dobiješ brod koji je na tom papiru ali uglavnom svrha tog papira je dobijanje C1/D vize. Evo ja sam baš juče aplicirao za novu vizu pa su mi poslali papir gde je ukrcaj na Ruby 2. septembar u Sietlu, iako mi je rotacija u oktobru na Emerald. Kako ona iz Napulja reče samo temporary assignment da bi aplicirao za vizu. A kuhinju ne bi trebalo dugo da čekaš.

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
Re: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?
« Reply #4 on: 14/July/2017 »
Hvala puno na odgovoru samo jos me zanima me jos znas li kakav slucaj koliko da je otisao raditi kao demi chef de partie i koliko je cekao nakon sto je dobio vizu i zavrsio sve papire .L.P

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?
« Reply #5 on: 14/July/2017 »
Koliko sam zapazio sve pozicije u galley odlaze relativno brzo...Neces cekati sigurno kao ja 13 meseci. Možda 2-3 meseca, to je neka moja pretpostavka...opet sve zavisi od potrebe kompanije. Čim pošalješ skeniranu vizu i lekarski upadaš u sistem rotacije i čekaš svoj red.

Offline Nexi_1992

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Oceanian Cruise
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Utility Snack
Re: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?
« Reply #6 on: 15/July/2017 »
Da li je datum sa crew contract-a definitivno datum ukrcaja?

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?
« Reply #7 on: 15/July/2017 »
ja sam na proslom odmoru imo lfc i kartu za let za jedan brod. cijeli odmor sam mislio da idem na taj brod normala, ali bukvalno dva dana prije leta (!) dobio sam kartu i lfc za drugi brod (ovaj na kome za dvije sedmice zavrsavam ugovor, fala kur**). znaci, bas ko sto je lik reko, to ti oni dadnu leter maksuz da vizu izvadis, a kasnije kalkulisu gdje ce te zidnut

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Jel datum u LOE znaci i datum ukrcaja na brod?
« Reply #8 on: 17/July/2017 »
Da li je datum sa crew contract-a definitivno datum ukrcaja?

Ne mora biti. Možeš se naći u hotelu noć prije ukrcaja, i da ti stigne poruka od kompanije da ostaneš sjediti u hotelu još xy dana.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)