Author Topic: Kako izgleda jedan radni dan za poziciju:Ass. Buffet Steward ili Buffet Steward?  (Read 3301 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Cao svima!   :D
Posle dugog citanja,a i razmisljanja,resio sam da konkurisem za ulaznu poziciju Assistant Buffet Steward ili Buffet Steward.Upravo zavrsavam svoj CV i spremam 2-3 preporuke pa da konkurisem.Pa eto voleo bih da znam kao sto kaze naslov teme: ,,Kako izgleda jedan radni dan za poziciju Ass. Buffet Steward ili Buffet Steward?   
Svako iskustvo i sto vise informacija su dobrodosle,kako bih imao detaljniji uvid sta bi me cekalo.    :)


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Ako vec  rjesavas 2-3 preporuke zasto nebi provao uletit kao pomocni konobar ?

Imas li kakvo konobarsko iskustvo? Kakav ti je engleski?

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Pa problem je u tome sto ja nemam iskustva kao konobar,radio sam samo po fabrikama,ali voleo bih da budem konobar,svidja mi se to zanimanje.Sto se tice Engleskog ide mi dobro,odlicno razumem slusajuci,tacno i pisem,dobro vladam vremenima pa mogu i tecno da udjem u konverzaciju,nije mi problem.    :)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Kad si spomenuo da rjesavas 2-3 preporuke pretpostavio sam da si negdje i konobario, jbg.

Uglavnom, posao pomocnog konobara dobili su i ljudi koji nikad nisu konobarili, ali to je po mom misljenju izuzetak a ne pravilo.

Ako nikad nisi konobario a zelis u konobare onda mislim da si dobro odlucio, tj realno. Mozes provat kao pomocni konobar odmah, ali moras dobro smisliti pricu i srediti CV, i moras biti spreman tu pricu ispricati na interview-u, tj. trebas biti spreman na ova pitanja : zasto brod, zasto bas ova kompanija, opisi restoran u kojem si radio, opisi meni, koje je najprodavanije jelo bilo, koje bi i zasto preporucio vino za to jelo, koja ti je najneugodnija situacija sa gostima, sto bi ucinio da ti gost kaze da je alergican na xy,... To su neka standardna pitanja. Tvoj engleski mora biti samo ok, moras imati barem 2-3 god iskustva u CV-ju, smjesak, preporuke bi ti mogli provjerit, i to je to, na tebi je da odlucis.

Sto se tice poslova buffet stw tu neznam ama bas nista, bolje da se ne petljam.


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #4 on: 16/April/2016 »
Pošto odrađujem ugovor kao Buffet Steward na Emeraldu da ti odgovorim. Zavisi gde radiš. Sada onoga ko dođe na prvi ugovor šalju prvo u Crew Mess nekih mesec, dva pa onda dalje, uglavnom Horizon Court, jer je dosta ljudi davalo sign off zato što su odmah kako su došli na brod gurnuti u vatru, totalno nepripremljeni na sve i pogubljeni. Zato prvo malo u Crew Mess dok traje taj period privikavanja. U Crew Messu se hrane crew memberi. Tu ćeš imati zadatak da guraš trolije sa prljavim tanjirima i čašama do dishwasha, ili ćeš dopunjavati coffe station sa kafom, mlekom, šećerima, čajevima, čašama, đusevima itd. Možeš raditi i na dopunjavanju linije sa kašikama, viljuškama, noževima, tanjirima, trejevima, salvetama...ili dopunjavati liniju iznutra hlebom, dezertima, voćem...Ja sam radio na svim tim pozicijama prvih mesec i po dana na brodu. Sad kad čitaš ovo čini ti se komplikovano ali nije uopšte, tu si dosta rasterećeniji nego posle kad odeš da radiš sa putnicima. Horizon Court je buffe restoran, gosti sam uzimaju hranu sa linije a ti im služiš piće(uglavnom ono što je džabe, ajs ti, limunada, kafa, čaj...) sklanjaš prljavo i čistiš stolove. Uglavnom, nije teško ali je jako monotono i sporo ide vreme. Pored toga svako ima po neki side duty koji obavlja posle zatvaranja linije. Neko dopunjuje šećer, so i biber na stolovima, neko čisti pod sa mopom itd. Što se radnog vremena tiče, ovaj moj sadašnji raspored na Horajzonu je baš sje*an. Uglavnom radim od 11-24h sa dve pauze po pola sata, s tim da na prvoj pauzi od pola sata moram da presvučem jutarnju uniformu u večernju, istuširam se i jedem, što je mission impossible, ali navikne se čovek. Evo još malo pa kraj ugovora. Što se finansijske strane tiče i tu sam zadovoljan, na Caribbean kruzevima smo imali dobru kintu, 1600, 1700, 1800, nikad ispod 1500$(više od junior waitera, pozicija iznad). Sad smo prešli u Evropu, neće biti toliko ali će opet biti ok. Assistant Buffet radi potpuno isti posao za nekih 200$ mesečno manje. Sve u svemu meni je dobro, bilo je lepih i ružnih momenata, kao i na kopnu. Kako sada stvari stoje sledeća rotacija Crown Princess u septembru, ako se nešto ne promeni. Eto, to je neko moje dosadašnje iskustvo sa Emeralda. Pozdrav i srećno ti bilo!

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Hvala ti puno Lasmare  na ovako opsirnom i lepo opisanom post-u ! :) Moram da ti priznam da si me jako motivisao.Drago mi je da je kod tebe pozitivno iskustvo.  :) Kod mene su pripreme vec uveliko u toku,ozbiljno se spremam za ovu poziciju,tako da vise ne preispitujem sebe.Hvala ti puno!   :D