Author Topic: Zamena valuta na aerodromima po Evropi  (Read 3567 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« on: 15/April/2016 »
ako negde ima vec, vi me uputite, ja precesljala i nisam nasla

treba evre da pretvorim u dolare
a ne radi mi se to u Srbiji, jer ovde prvo moras evrice u dinare pa onda da kupim dolare, gubi se nesto para
palo mi na pamet dal bih to mogla obaviti na aerodromu u Evropi, dal ima tamo tih mogucnosti, samo ide evro => dolar
ja do sad nikad nisam imala potrebe da menjam pare po aerodromima pa nisam isprobavala te cake
jel neko to radio? gde na aerodromu? menjacnica ili neka banka ili nesto trece?
ja presedam u Nemackoj
nasla sam gde je banka na aerodromu u Nemackoj na kome presedam, ali da li da idem tamo? nemam vremena za setanje, ako banka nije mesto za tu zamenu gde onda da idem, zato pitam sad

Offline Karaesky

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #1 on: 15/April/2016 »
U Frankfurtu na aerodromu mislim imas 7 mjenjacnica, no sikiriki  :money:
Next year in this time we'll be millionaires

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #2 on: 15/April/2016 »
Neka me neko demantuje ako pouzdano zna, ali mislim da menjačnice po aerodromima deru lošim kursom i/ili jakim provizijama. Ne bi me iznenadilo da se više isplati dvostruka konverzija u Srbiji, pogotovo što se u našim menjačnicama zbog prevelike konkurencije gornji i donji kurs veoma malo razlikuju.

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #3 on: 15/April/2016 »
U Frankfurtu na aerodromu mislim imas 7 mjenjacnica, no sikiriki  :money:

nije frankfurt

znaci menjacnice da trazim, ne banke?
jesi menjao nekad? da nam razresis misteriju provizije?

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #4 on: 15/April/2016 »
Neka me neko demantuje ako pouzdano zna, ali mislim da menjačnice po aerodromima deru lošim kursom i/ili jakim provizijama. Ne bi me iznenadilo da se više isplati dvostruka konverzija u Srbiji, pogotovo što se u našim menjačnicama zbog prevelike konkurencije gornji i donji kurs veoma malo razlikuju.

aha, e vis nije mi palo na pamet
mislis na provizije?
potpuno sam zaboravila na to  :facepalm: znam po evropi gde nije eu valuta da negde ubijaju sa provizijama :neee:
a joj, onda je bolje ovde to zameniti ako je tako

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #5 on: 16/April/2016 »
Ako imaš kakvu visa karticu, a trebao bi ju imati svatko, šta će ti mjenjačnica ...
Ne treba biti ni devizna, može i tekući račun, promjeniš evre u lokalnu valutu, staviš na karticu, i kupuješ preko te kartice u kojoj god valuti hoćeš i gdje god hoćeš ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #6 on: 16/April/2016 »
Na aerodromima nista nije jeftino, sve je papar, pa tako i mjenjacnica! Placa se vrtloglava najamnina za m2 pa samim time su sve usluge papar. Pa samo zamotavanje prtljage u malo prozirnog najlona stoji $20 po prtljazi, strasno :facepalm:

Uglavnom moj timje savjet da ne kompliciras i kuci kupis sve sto ti treba, al ako ti se komplicira onda .....

I da, naci ces mjenjacnicu na svakom "normalnom" aerodromu, samo je pitanje imas li je vremena uopce trazit. Vanka aerodromi nisu kao kod nas,, tamo se od perona do perona prebaciva vlakovima!

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #7 on: 16/April/2016 »
Ako imaš kakvu visa karticu, a trebao bi ju imati svatko, šta će ti mjenjačnica ...
Ne treba biti ni devizna, može i tekući račun, promjeniš evre u lokalnu valutu, staviš na karticu, i kupuješ preko te kartice u kojoj god valuti hoćeš i gdje god hoćeš ..
Ma imam devizne sa evrima
Po evropi sam njima placala al tu je evro pa nije frka
A u banci mi rekli ovamo gde je dolar ili bilo koja druga valuta da ce biti vece provizije pri placanju
Pa sad pokusavam da nadjem nacina da ih izbegnem
Kazu mi u banci ako stavim dolare na racun nasa ce banka to da pretvara dolar u evro pa u dinare i tako racunati neke provizije i puno mi skidati

Nista onda cu ovde kupiti dolare i nositi kes a na kartici evre....

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #8 on: 16/April/2016 »
A... o kojoj se to sumi radi? I za šta? :hmm:
Za odlazak na ugovor je i više nego dovoljno 200 dolara imati kod sebe, uglavnom se potroši 30-50, ovo ostalo je za nedajbože. A tamo na brodu dobiješ MasterCard, nema provizija, očas posla počnu dolari da se gomilaju i više nemaš šta da misliš o evru i nema glavobolje. ;D

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Zamena valuta na aerodromima po Evropi
« Reply #9 on: 16/April/2016 »
i više nego dovoljno 200 dolara imati kod sebe

Naravno !
Ja se sjecam prvog ugovora kada nisam imao bas nesto para. Nosio sam oko 500 dolara i 200 Eura, sve posudio, samo da se nade, panika me neka hvatala. Uglavnom totalno glupo i bespotrebno! Sada idem sa $100-$200, a da nemam para ne bi me bilo strah krenuti ni sa $50.