Author Topic: pozdrav od crnogorke!  (Read 5395 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
pozdrav od crnogorke!
« on: 18/April/2016 »
Dobro jutro svima :)

Ja sam Kika, iz Tivta sam. Trenutno radim posao recepcionera, a za nedjelju dana imam razgovor za poziciju GSO (RCCL).
Da vam se izjadam  ::bin-laden:: već imam tremu, ne zato što se plašim nego zato što žarko želim ovaj posao...ako me regrutuju biću najsrećnija osoba na planeti a ako ne pokušaću nedje drugo. Jer vječiti sam putnik, nomad takoreći, a zadnjih godinu dana nisam imala priliku baš nidje poći.
Vjerujte da koliko god bio težak taj posao na kruzeru, ništa manje se ne razlikuje suštinski u odnosu na ovo što ja sada radim. Razlika je u plati, dakle razmjera je 3:1 kruzer vs hotel. Znajući sebe, ja bih otišla na brod i da su iste pare u pitanju  :waiting: jer je meni bitno da sam pored vode, vodu volim to je nešto nevjerovatno  :plovim:

Hvala vam na dobrim tekstovima i puno iskustava iz prve ruke, to prilično olakšava situaciju makar nama koji idemo u nepoznato.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #1 on: 18/April/2016 »
samo hrabro, modesti blejz nikada nema tremu  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #2 on: 18/April/2016 »
obozavam modesti

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #3 on: 19/April/2016 »
I ja...  :nokti:


E doživjeh mali stres. Iz EP mi rekoše da u nedjelju dodjem u Budvu u hotel Šajo i da ćemo prvo imati razgovor sa njima tj. agentima(nije cia,fbi) a kasnije sa predstavnikom kompanije Royal Caribbean. Kasnije saznam da će taj intervju bit održan putem skajpa, okej, dam ja skajp ime jupi i već razmišljam što da smislim kao razlog da me pušte s rabote jer me baš ova (!!!) nedjelja zapala da radim...poslali oni meni i link da popunim aplikaciju na RCI site sa šifrom itd. Popunih prvu stranu te aplikacije jer sam bila na rabotu i ka zađavola navališe Rusi sa pregorela mi sijalica-nema tople vode-ne mogu da upalim šporet problemima i nisam mogla da popunim aplikaciju do kraja. U međuvremenu mi stiže mail od tete Johanne Angel (regruter iz RCCL)koja mi takođe traži Skype ime ili broj telefona...i pita kada možemo da održimo intervju, znači žena zahtijeva da joj navedem 3 datuma kada mi odgovara, na što joj se ja najljepše zahvalim i kažem da ću prisustvovati intervjuu koji je posredstvom te i te agencije zakazan za nedjelju 24. april. Kad evo sad stiže mail od tete Johanne koja kaže sori ali ja ne radim nedjeljom, daj neki drugi datum  :neee:
Pa sad ne znam što da radim i je li me tu neko zeza jer je baš čudno da su mi iz EP rekli da je intervju u nedjelju 24. a ona kaže da nije...
Odgovorila sam joj da sam slobodna sjutra, i naredna dva dana od 5ETC do iha ha :) pa eto u zavisnosti od toga kako prođe razgovor sa njom znaću je li ovo za nedjelju zezanje i ima li potrebe da prisustvujem tome.

Računam da nisam promašila temu, a jesam, ovdje se samo predstavljamo ali nemojte me banovat!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #4 on: 20/April/2016 »
moguće da EP govori o intervjuu face 2 face, a ta teta o skype intervjuu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #5 on: 20/April/2016 »
upravo čekam intervju sa njom, tek sam došla s rabote i ne stižem da napišem za EP mail pa ću poslije intervjua...da rasčistimo to.. Javljam se, držite figeeee


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #6 on: 20/April/2016 »
Tebe je kontaktirala teta Johanna i ona ne radi nedeljom. Neki predstavnik kompanije Royal Caribbean će raditi u nedelju. To ne mora da bude ista osoba.

U svakom slučaju, čekamo lepe vesti. ;D

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #7 on: 20/April/2016 »
Radi se o tome da sam ja prvo krenula preko agencije a da mi je onda iskočilo ovo da idem 'samostalno' kroz intervjue   :hekla:

Evo pričale smo upravo, kaže kako vidi da sam željna rabote i da će me proslijediti glavnom menadžeru koji odlučuje ko ide na brod...i da će me on kontaktirati za 2 do 3  :neee: sedmice za glavni intervju. Prošle smo CV, pričala sam joj o trenutnom poslu koji radim, opisivala zgradu, sistem koji koristimo, goste, kakve žalbe primam od njih i tako pričala sam kao navijena sve šta mi je palo na pamet...

A onda sam se javila EP agenciji, da ih obavijestim da sam imala intervju i da vidim je li treba da idem uopšte u Budvu i tako...zbunili su me, ja volim sve info pod konac  :nokti:

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #8 on: 20/April/2016 »
Dala mi je i neke info o ugovoru. Shared cabin blabla 22 weeks onboard with 6 weeks off, salary for GSO is 1900 $ per month while onboard  :pop1:

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #9 on: 05/July/2016 »
Sjedim na torbu I zakopcavam je iako je rajfeslus na granici pucanja. Pred bilo kakav put sam euforicna, presretna jer me I najkrace putovanje od tivta do titograda cini jako srecnom. Ubacam stvari u auto, iskljucila sve po stanu. Zakljucala. Zivotinje su kod mojih na cetinje...udisem duboko, to je to, odoh. Sretna sam. U isto vrijeme znam I ne znam sto me ceka tamo u tu kosnicu koja daje platu. Uvijek sam I u najgorem kolektivu nalazila dobre kolege I ljude, pa valjda cu I tamo oca mu je*em :) forum me pogurao kao I sve nas odje, i dao mi temelj da uradim taj krupni korak zvani otkaz I jos veci zvani "prodjoh intervju I dobih ugovor"

Cheers!!! Do skorog cujanja  :)  :-*

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #10 on: 05/July/2016 »
good luck :D

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #11 on: 05/July/2016 »
Sa srecom! Osvjetlaj nam obraz! :)

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #12 on: 05/July/2016 »


Hedera_helix

Mnogo sreće i lep ugovor od srca ti želim. Mirno more. Hugzi.

I gle, gerti, gerti.....gerti.   Nemo'š da omaneš. 
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #13 on: 06/July/2016 »
good luck Ivy ;)

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: pozdrav od crnogorke!
« Reply #14 on: 07/July/2016 »
Herti gerti gerti gerti  :yahoo:

.


.


.

Gerti  :uzdravlje: