Author Topic: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA  (Read 17772 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #30 on: 27/April/2016 »
@ meteorit

Koje su po tebi pozicije i poslovi na brodu koji bi tebi odgovarali?

Nažalost, možda si u pravu u vezi broda (nisam bio pa ne znam), ali situacija u našim državama je katastrofalna. Znam mnogo ljudi u Srbiji koji rade kod nekih kompanija i inostranih investitora koje su dovukli ovi lopovski političari. Sve odreda su poslovi nižeg reda , na traci, za mašinom, u lošim uslovima, za minimalac, u tom stilu. Ljudi mi se žale da nemaju vremena do WC-a da odu niti vode da popiju zbog količine eksploatacije. Balkan je jedan veliki rezervoar jeftine radne snage za belosvetski kapitalistički šljam, i u takvo sr...nje su nas uvalili političari. U takvoj situaciji mnogi ljudi bi verovatno pevali od sreće kad bi mogli otići kao assist. waiteri ili kako god...

Sve se svodi na to koliko ti gori pod nogama da bi otišao...
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #31 on: 27/April/2016 »

nek se javi neko sa Disneya i neka kaze jel NCL bolji od Disneya


Glupo je usporedivati firmu koja je napravljena iskljucivo da stvara profit i firmu koja je napravljena da se prosiri ponuda i usput profitira.  Disney ima samo 4 broda i nije tipicna cruise kompanija. Ukucaj u google Disney i vidi sto je to, 185 000 zaposlenih , Revenue US$52.46 billion (2015) , vidi cega su sve vlasnici i koji su im primarni izvori prihoda i zarade.Uzmi za usporedit sada Carnival corp ( Aida cruises, Carnival cruise line, Costa cruises, P&O,P&O Australia, Princess cruises,
Cunard,Seabourn,Holland America line ) ima 95 000 zaposlenih i US$15.714 billion (2015).

Ima li na Disneyu k****na od kolega? Odgovor: velika vecina!
Ima li na Disneyu k****na od nadredenih? Odgovor: vecina!
Ima li na Disneyu Indijaca sefova? Odgovor: svaki drugi?
Ima li na Disneyu nasih u dining roomu? Odgovor: ima, ali malo, ajmo rec 3-5%!
Da li su place drugih poslova osjetno vece nego industrijski prosjek? Odgovor: NE !
Uvjeti smjestaja za konobare ? Odgovor: na starijim brodovima katastrofa, na novijim dobar! Magic ima masu kabina za 3 u kojima se ne mozes ni okrenut, masu mini kabina za dvoje, i dosta mini kabina za dvoje koje dijele wc sa susjednom kabinom. Jedino je dobro sto se lako mijenja kabina ako nisi zadovoljan.
Radno vrijeme konobara je 11 sati dnevno, stres na maksimimu, ocekivanja su da svaki minut od tih 11 sati das 110% od sebe, svoje goste ( kruz 3 dana ) moras drugi dan znati imena napamet, ako te nadredeni ne voli j... si jeza.

Dobra stvar je placa, koja mogao bih reci i duplo veca od prosjeka u industriji, ali je zato posao dosta tezi,stresniji i odgovorniji. Imam kolege koji su radili na drugim kompanijama i koji su mi rekli da se nigdje ne radi ovoliko koliko na Disneyu.

To sto se tebi dogodilo na NCL-u ti se isto moglo dogoditi na Disneyu, i moj je pocetak na Disneyu bio jako slican tvome na NCL-u, ali ja nisam odustao, ja sam se borio i izborio. Iako sam drugi ugovor dobio promociju u servera i poceo zaradivati $5000 mjesecno, upravo sam stavio Disney na stand by i idem sada raditi kao butler za $3500 , jer znas kako se kaze kod nas: nijenu soldima sve :). Posao waitera n kruzeru je jako tezak i iscrpljujuc posao, dosta ljudi su postali invalidi nakon par ugovora!







Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #32 on: 27/April/2016 »
Ja te ne osudjujem uopste, samo mislim da si napravio gresku u proceni tj. u izboru posla i onoga sto mozes da radis i istrpis.

Da razjasnim, mislim da je ass waiter bas tezak posao i nije za svakoga, svaka cast ljudima koji to mogu da izdrze, ja licno nikad ne bih otisao na tu poziciju jer znam da ne bih izdrzao. Nije sramota priznati sta mozes i sta ne mozes.

Opet kazem, mislim da si pogresio u odabiru pozicije, sad nek ti ovo bude iskustvo za dalje, ako ne na brodu onda za neki posao na kopnu.

Sve najbolje.

Offline StraEngineer

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #33 on: 27/April/2016 »
Interesuje me da li si platio neke penale ili tako nesto zbog otkaza? A pitao sam da li si radio ovako bezveze.. 

Offline BoyanK90

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #34 on: 14/September/2016 »
Evo da bacim komentar na ovaj post, probao sam preko telefona, mislim da nije uspjelo...
Ja dođoh 3.avgusta sa istog tog Spirita i naravno imao sam priliku da se družim sa "Meteoritom" i jedan sam od onih "ne baš pametnih" ili kako je to već napisano.
Ako je neko bio prihvaćen bio si ti, pogotovo što smo shvatili nakon par dana da si malo "prehlađen", koliko poziva u crew bar na pivo, da se opustiš da ti bude lakše među svojim ljudima, pa prepun department nas je bio, ja kada sam stigao bila 2 momka na brodu u resttoranu iz ex yu.
A taj indijac "Dias" pa on je jedan od najboljih za nas bio ako ne i najbolji i onaj Harold kojem si se unosio u lice i pokušavao da se obračunaš  :facepalm:
O neki stvarima neću ni da pišem, sramota je, a i bolje bi bilo da ni ti nisi ništao pisao....

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #35 on: 16/December/2016 »
Ja momka ne osuđujem, vidim da stvari sagledava u širini i dobro analizira. A u tome i jest problem. Na brodu nema analiziranja jer analiza uvijek skrene u negativnom smjeru. Na brodu malo kome šta pogoduje, pogotovo na toj poziciji. I ja sam otišao s broda iz nekih svojih razloga i radio sam dosta duže, budem pisao kada budem imao volje. Sada sam aplicirao za nešto drugo, pa ako prođe, prođe.

Offline green_eyes

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #36 on: 20/May/2017 »
Evo nakon zavrsenog prvog ugovora da iznesem svoje misljenje. I dalje se slazem da ne treba osudjivati Meteorita. Svi smo se nasli u toj situaciji, ali kljuc je samo motivisati sebe da izguras do kraja i ostati OBJEKTIVAN. Posle teskog dana, sakrijes se, isplaces se, napises poruku svojima i bude ti lakse.
Novi dan je uvek bio nov izazov za mene. Ljudiii, koliko sam ja imala sabotera i zlonamernika, ne zna im se broj. No oni su me cinili jacom, hrabrijom, stamenijom. I hvala im sto su bili tu da mi daju bitne lekcije. Ja sam jedina na toj poziciji bila sa fakultetskom diplomom profesora srpske knjizevnosti i nikad se nisam osecala posebnijom od ostalih zbog toga. Smatrala sam da moje vreme tek dolazi i da ce prave vrednosti isplivati na povrsinu.
Konkretno isla sam na najnizu poziciju u restoranu ( Restoran Stewardess). Prvo je bio tezak posao za jednu zensku osobu slabije gradje. Kad posmatram sa ove distance, vise je bio mentalni napor nego sto me fizicki moglo sve slomiti.
Ponizavali su me razni sefovi, waiter-i, menadzeri, ali sam se ja izdigla iznad situacije i shvatila da uvreda kao uvreda nije merodavna, vec je manifestacija ili frustracija tog nekog. Obicno ne mnogo obrazovani ljudi iz raznih kulura i konzervativnih zajednica koji su svoju poziciju zasluzili visegodisnjim radom na brodu. Ja sam njih postovala iako neki od njih mene nisu. Smatram da je to odraz mog licnog vaspitanja i ono sto nosim od kuce.
Ugovor je bio dug, 8  meseci, ali sam za osam meseci bila svedok svoje evolucije, svog preporoda, ucenja i prosvecenja. Zahvalna sam Bogu na pruzenoj prilici da budem deo te price, cesto sam nazivala vojnog roka. Videla sam 13 zemalja, od Aljaske do Brazila, stekla sam divne prijatelje, poznanike, dobila sam mnogo informacija o istoriji, geografiji predela, kulturama, obicajima. Divan odnos sa gostima, koji su mi ukazali tu cast da budem vacation hero i druga na listi od 500 ljudi iz restorana po pozitivnim komentarima gostiju.
Sve u svemu, novac mi je bio bitan da usrecim one koji ga imaju manje od mene i da platim neke dugove. Ali napominjem da ovo iskustvo ne bih mogla da prozivim i kupim za dva zivota na kopnu.
Savetujem svima da se upuste u ovu avanturu i da se ne zadovoljavaju malim pozicijama, vec da svoje ambicije plasiraju u pravom smeru. Srecnoooo  :wave: :wave:

Offline Danijel89

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Job Title: Plumber
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #37 on: 20/May/2017 »
Odlican tekst green, bravisimo  :clapping: :clapping: :clapping:

Offline Ninap991

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #38 on: 21/May/2017 »
Kolko si dugo čekao na datum ukrcaja?

Offline CrazyStops

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 54
  • Ennyn Durin Aran Moria. Pedo Mellon a Minno
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: AIDA
  • Recruitment Agency: Employment Power (USPINJACA)
  • Job Title: Senior Cage Manager
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #39 on: 06/October/2017 »
E ovako, ja sam na Spiritu proveo ugovor, i ne mogu reci nista ali nista lose o tom brodu, naravno to je NCL i kabine su po 4 osobe, ali ne mozes ocekivati da ce te netko tetositi kada dodes na brod i primiti te za ruku i sve ti ljepo objasniti. Moras se prilagoditi, i kao sto je CEO rekao, iskljucis se i to je to. Nisi vise doma kod mame i tate da te grle i kazu da ce biti sve u redu! Zao mi je sto si odustao i potrosio novce bezveze ali nije kraj svijeta, probaj negdje drugdje. Shvacam te u potpunosti jer sam bio F&B na NCL-u i to na STARU koji je daleko najgori brod u floti. Samo opusteno i ne odustaj, ako se ne mozes navknuti na ovakvu radnu okolinu, preporucam onda da vise nejdes, barem ne na Carnival, NCL i Royal jer ces samo potrositi novce, ali mislim nakon 4 dana dati resignation, mislim nemoj se ljutiti ali gdje si ti odrastao, u dvorcu sa poslugom ??  :tuctuc:

Offline Petar1987

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: n/a
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #40 on: 16/March/2019 »
Znam da je tema malo stara ali da podjelim svoje iskustvo sa N.Spirita.Zavrsijo sam ugovor od 9 mjeseci.I mogu reci da za vrijeme mog boravka na Spiritu je ukupno 11 ljudi sa Balkana napustilo brod od toga broja pola je otislo na medical off (po vec isprobanom receptu lazirane povrede) tako da sam misljenja da to nije za svakoga.Trebam naglasiti da sam radijo u restoranu i da za vrijeme mog boravka u restoranu su bila do 3 covjeka sa prostora ex-yu.

Offline CrazyStops

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 54
  • Ennyn Durin Aran Moria. Pedo Mellon a Minno
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: AIDA
  • Recruitment Agency: Employment Power (USPINJACA)
  • Job Title: Senior Cage Manager
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #41 on: 15/November/2020 »
Znam da je tema malo stara ali da podjelim svoje iskustvo sa N.Spirita.Zavrsijo sam ugovor od 9 mjeseci.I mogu reci da za vrijeme mog boravka na Spiritu je ukupno 11 ljudi sa Balkana napustilo brod od toga broja pola je otislo na medical off (po vec isprobanom receptu lazirane povrede) tako da sam misljenja da to nije za svakoga.Trebam naglasiti da sam radijo u restoranu i da za vrijeme mog boravka u restoranu su bila do 3 covjeka sa prostora ex-yu.

Nista to cudno nije za ljude sa nasih prostora. Dodu na tude a ponasaju se kao da su na svome...

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #42 on: 04/December/2020 »
Ja kada sam došao na Dawn u housekeeping rekli su mi da su pre mene bila dvojica sobara iz Srbije, obojica otišli kući nakon jednog kruza.

Zamisli samo koliko si vremena proveo čitajući forum, radeći medical, išao si u ambasadu po vizu, čekao emailove od agencije, jedva čekao ukrcaj i onda bukvalno pobegao kući. Da li je moguće sa bar nisi hteo malo da proputujes. Da možda zaradiš koju platu.

Inače, ne znam za druge kompanije, ljudi sa naših prostora na NCL se dosta bune. Naravno, ne svi.

Teško mi je bilo da razumem sa neko hoće sa ide kući nakon u meseci ugovora "jer ne može vise" i time gubi puno toga. Od novca do mogućnosti povratka na taj brod.

Inače, supervizori se na brodu menjaju. Možda vam neko ne odgovara, ali treba samo da stisnete zube neko vreme i onda će njega već staviti da bude supervizor negde dalje ili će otići na vacation i doći će neko drugi i biti vama supervizor.

Ni meni se nije sviđalo biti u kabini sa puno ljudi. Posle sam otisao na veće brodove i bio sam u kabini, a radio još više.

Drago mi je što sam završio četiri ugovora i stekao veliko životno iskustvo.

Nisam bio na ovom brodu, ali za sobare sam čuo sa je jedan od najlaksih.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #43 on: 04/December/2020 »
@Mobile: takvih ljudi ima i po mojoj kompaniji.... jednostavno: "Brod nije za svakoga i svako nije za brod"! :)

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: NLC SPIRIT - ISKUSTVO I ANALIZA
« Reply #44 on: 06/December/2020 »
Inače, ne znam za druge kompanije, ljudi sa naših prostora na NCL se dosta bune. Naravno, ne svi.

Pa bice da je tako, ali s obzirom da je neko vec pomenuo ovde, da mahom zaposljavaju filipince, ni ne iznenadjuje. Kompanija se kroji po njihovim potrebama, i filipinci kroje kompaniju po svojim. Vi ste  tamo samo propratni.

Nasao sam jos negde da se i druge nacije zale na njih. I da sakupljaju od posade ono sto nije hteo Royal.