Author Topic: hrana i teretana na brodu  (Read 3510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline borivoj3

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
hrana i teretana na brodu
« on: 25/April/2016 »
Na vasem brodu kojem radite, kakva je hrana? Ja na kom sam bio, uglavnom indijski kuvar sa puno karija i pirinca. I da li crew ima prava da koristi teretanu ili ima svoju na vecini brodova?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: hrana i teretana na brodu
« Reply #1 on: 26/April/2016 »
U usporedbi sa domacom hranom ta hrana na brodovima je smece. U usporedbi sa hranom koju sam imao u vojsci je li la, mozda ipak za nijansu losija, ali veci izbor. U usporedbi za hranom koju sam jeo dok sam bio par dana u pritvoru hrana je bomba . :hmm:  ne znam kako drugacije tu hranu opisati. Jaja u prahu, tekuca jaja, bezukusno povrce,  zaledeno meso, zaledena riba, a sve to najlosije kvalitete jer se kuha za 1000,2000,3000 posade svaki dan. Na rijecnim je brodovima bolja situacija jer se kuha za 50 ak clanova posade sve skupa, a i hrana je dosta kvalitetnija jer se kupuje u Europi ( npr svjeza jaja, svjeze meso ( nekad ) , ukusnije povrce, itd ) . na rijecnom cak i oficiri jedu isto  sto i ostala posada, nema razlike, dok na oceanskim kruzerima oficiri jedu 10 puta bolju hranu nego posada.

Mislim da svaki kruzer nima GYM za posadu, to bi sada trebao biti standard isto kao i TV u sobama.

Eto, ukratko od mene  :wave:

Offline borivoj3

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: hrana i teretana na brodu
« Reply #2 on: 26/April/2016 »
U usporedbi sa domacom hranom ta hrana na brodovima je smece. U usporedbi sa hranom koju sam imao u vojsci je li la, mozda ipak za nijansu losija, ali veci izbor. U usporedbi za hranom koju sam jeo dok sam bio par dana u pritvoru hrana je bomba . :hmm:  ne znam kako drugacije tu hranu opisati. Jaja u prahu, tekuca jaja, bezukusno povrce,  zaledeno meso, zaledena riba, a sve to najlosije kvalitete jer se kuha za 1000,2000,3000 posade svaki dan. Na rijecnim je brodovima bolja situacija jer se kuha za 50 ak clanova posade sve skupa, a i hrana je dosta kvalitetnija jer se kupuje u Europi ( npr svjeza jaja, svjeze meso ( nekad ) , ukusnije povrce, itd ) . na rijecnom cak i oficiri jedu isto  sto i ostala posada, nema razlike, dok na oceanskim kruzerima oficiri jedu 10 puta bolju hranu nego posada.

Mislim da svaki kruzer nima GYM za posadu, to bi sada trebao biti standard isto kao i TV u sobama.

Eto, ukratko od mene  :wave:
Haha, pa otprilike znam sta je to sto hoces da opises, isto znaci na tom brodu kojem sam ja bio. Bezukusno povrce, bezukusno voce, riba bezveze, meso sacuvaj boze sa mnogo karija TO JE TO, isto s****. Jos sam ja uzimao iz staff mesa ponekad, MNOGO bolja stvar. Jedino me sladoled obradovao od jagode :-) Hvala na odgovoru!

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 05/May/2016 »
Zavisi od kompanije do konpanije. Kod mene je hrana dobra, isto kao kuci...

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 05/May/2016 »
Zavisi od kompanije do konpanije. Kod mene je hrana dobra, isto kao kuci...

Ja sam bio na 3 "prosjecne"  kompanije i hrana je ( u usporedbi sa domacom hranom ) jednom rijecju:  smece. Ako si oficir druga prica, ali ako si crew onda je to jako lose. Par ljudi sa Disneya mi je reklo da je hrana na Carnivalu i Royalu jos gora, a to tesko mogu zamislit.

Ako je tebi brodska hrana dobra i ista kao kuci, neznam sto bih ti rekao a da te ne uvrijedim  :wave:

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 13/May/2016 »
Pa ocigledno radis na pogresnim kompanijama onda. Btw kod mene svi od mosta do makine jedu istu hranu, nema razlike..

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #6 on: 13/May/2016 »
.. ali ako si crew onda je to jako lose.

a ako si crew, pa naručiš prvoklasnu klopu za nepostojećeg gosta tamo pred kraj radnog vremena, pa lagano požarnim stepenicama prošećeš s tim do crew mess-a?
Dok sam ja bio na DCL, to se radilo od prvog dana, nikada nije bilo ozbiljne restrikcije. Isto je i na drugim kompanijama.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 13/May/2016 »
Pa ocigledno radis na pogresnim kompanijama onda.

Radim ja na pravoj, nema mi bolje sto se tice  :money:

Hrana mi nije prioritet kada biram gdje cu raditi, dva tri puta tjedno jedem vanka po restoranima, kao i svi konobari maznem hranu od gostiju kada god mi se prohtije ( a ta je hrana sigurno bolja nego ta vasa jer vi ne jedete jastoge,kavijar, chateaubriand steakove, pacja prsa, Angus bifteke, Escargot, ma da stanem tu ). Redovno uzimam (sa Gym-om ) proteine, multivitamine/minerale, tako da ne mislim da je moja prehrana losa na Disneyu.

Sva ta hrana za goste je nista za jednu domacu sarmu, punjenu papriku ili cevap, nista. Tako ako ti tvrdis da ti je hrana na brodu bolja nego doma znaci da nemas pojma sto valja!

Evo sto sam htio reci, ajde da malo preciziram, a to je da ako idete kao crew na velike kruzere tipa : Royal,Carnival,Oceania,Disney, i slicne, hrana ce vam biti losa, najjeftinije kvalitete, i tocno onako kako sam je u prijasnjim postovima opisao!Ako imate srece i mozete maznuti hranu od gostiju onda nemate tih problema!


Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #8 on: 13/May/2016 »
Ti si kao ovi politicari, trpas da sam rekao nesto sto nisam. U modernom svetu to se zove laganje, al aj..

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk