Author Topic: Sports Staff zivot i rad drugi deo  (Read 2420 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Sports Staff zivot i rad drugi deo
« on: 27/April/2016 »
Kako poceti i sta napisati?

         Odakle ja opet ovde posle dve godine skoro... Sedim i sedim tako u nekom porto i gledam u facebook i iskoci neka prica sa ovog foruma u news feedu i pocnem nesto misliti i svatim kako nista pametno nisam napisao skoro dve godine i kako sam mrzeo sto nema nista o ovom poslu kada sam trazio neku informaciju na pocetku.

Prosla su tri ugovora , sad sam na polovini cetvrtog. Pet brodova, razlicite klase i od ovog ugovora nova pozicija. Trenutno Sports Supervisor mada u prevodu za 150$ vise brinem trenutno o 3 coveka i imam 50 sati vise mesecno od njih. Samo se nadam da ce to jednog dana znaciti nesto ako se dodje do menadzerske pozicije ali jos imam ja da gulim do toga tako da otom potom.

Drasticno se smanjio broj nasih ljudi u sports teamu u celoj floti. Pre tri godine nas je bilo svuda i bili smo vecina, sada mnogo manje. Jedina dobra stvar jeste da trenutno ima 15 supervizora i jedan menadzer u sportu sa nasih prostora tako da gde god odes neko od nasih te ceka.

Svecano obecavam da cu od sada biti vise prisutan ovde na forumu, pa ako mogu nekom da pomognem sa nekom informacijom ostavite pitanje u komentarima?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sports Staff zivot i rad drugi deo
« Reply #1 on: 27/April/2016 »
Evo ja ću uskočiti sa par pitanja.

Koliko još misliš da možeš gurati?
Imaš li planova šta poslije? Da li uopće razmišljaš u tome smjeru?
Ako se namjeravaš vratiti kući, čime ćeš se baviti?
Hoće li ti plaća od par stotina eura biti dovoljna?
Jesi li riješio stambeni problem? (kuća, stan)
Kako te služi zdravlje?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Sports Staff zivot i rad drugi deo
« Reply #2 on: 27/April/2016 »
        Cudno je sto u toku svakog ugovora kazem ovaj mi je poslednji i onda odem kuci na dva meseca i ne mogu docekati da se vratim na brod kad vidim da svi ljudi sa kojima sam studirao sede u kladionicama i traze od mame i tate pare za kafu. Ne znam kako je u drugim mestima ali u mom gradu i okolini imapreko 500 ljudi na birou rada sa zavrsenim DIF-om i svi oni nesto cekaju.

Planova nesto i nemam iskren da budem. Razmisljam o tome stalno ali nikako da dobijem neku pametnu ideju. Na kraju proslog ugovora posle Allure of the Seas bio sam spreman da dam otkaz kada su mi ponudili da se opet vratim tamo, jednostavno taj brod ti uzme dusu, nas posao na toj klasi ne moze  se uporediti ni sa cime. Srecom kada sam bio na odmoru uspeo sam srediti intervju za supervizora pa mi je sad lakse sto se fizickog dela posla tice. Ono sto znam je da cu kada dodjem kuci 27/8. da upisem master i da radim na tome u toku narednog ugovora pa kad ga zavrsim.
Dobra stvar u vezi Royala je sto uvek kad das otkaz, ako im das vise od dve nedelje notice ti imas godinu dana da se predomislis i da se vratis na istu poziciju bez da apliciras ponovo. Ja sam gledao da odem na Tajland ili ovde na karibe i da zavrsim za instruktora ronjenja, posto sam time poceo rekreativno da s bavim ovde ali jos nikako da prelomim. Isto je dobro posto novi brodovi sad izlaze otvara se dosta pozicija za napredovanje ili za menjaje departmenta. Ja sam gledao da se pomerim u marketing& revenue ali ne znam ne vidim sebe u kancelariji iza stola po ceo bozji dan. Trebaju im ljudi za sve pozicije oglasna tabla za za cross training je puna svakojakim poslovima, tako da i ako se pocne sa neke druge pozicije uz znanje i rad moze da se napreduje. Ja trenutno kod mene radim trening za jednog pool boya da bi presao za sports staffa, na drugim brodovima gde sam bio ima ljudi koji dodju iz room servica ili kao cleneri i probiju se polako kroz redove, jeste tesko ali nije nemoguce.

Sto se tice vracanja kuci i da i ne. Normalno da razmisljam o tome  ali onda se uvek pitam sta bih ja radio tamo gde je borba naci posao od 300e. Trenutno vidim dva puta ako se budem resio da se vratim kuci, prvi je kad zavrsim master nesto i naucim i probam u profesionalnom sportu da radim trenazu, a drugi da se pomerim iz grada uzmem malo stado koza i time pocnem da se bavim. Znam i sam da su to krajnje suprotnosti ali jos sam u fazi razmisljanja i planiranja, pa cemo videti.

Znam da ce ovo zvucati cudno ljudima koji nikad nisu bili na brodu ali je strasno koliko brzo ti mozes da potrosis pare i da ne znas ni sam na sta i kako. Od prvog ugovora sve sam pare dao u renoviranje stana jer nista nije bilo ulagan0 40 godina tako da sad izgleda dobro. Od drugog ugovora dobar deo novca sam pozajmio rodbini za razne stvari tako da je sad pitanje kad cu i da li viteti te pare ikada vise. Od teceg ugovora ostavio sam sve u sef od banke i ljudima vise ne dam nista. Bolje da me mrze sto im ne dam, nego sutra dan kad kazem trebaju mi pare a oni nemaju da daju.

Zdravlje za sada da kucnem u drvo je dobro sto se tice bitnih stvari. Moracu uskoro na manji remont ali nista strasno. Ovaj posao je prilicno specifican, na dobroj vecini brodova gde ima surf masina mi stojimo u toj vodi koja je slana i hlorisana i to razjeda stopala i kad je hladno a ti u vodi onda mrzis ceo svet i sve na njemu. A onda dodje sunce  i karibsko leto i ti ne popijes dve case vode u devet sati na suncu i posle posla samo sednes u sobu  ili pod tus i trudis se da se ne onesvestis. Manual belaying za rock wall je ono sto na mozda i najvise ubija pored zip-lina jer je repetitive motion i ti provodis sate i dane i mesece i godine radeci jedno te isto iznova i iznova. Ja sam tako desno rame izmucio tako da sad necu da kazem da boli stalno ali ga osecam kako pulsira i na kraju dugog dana mora da se stavi led jer otekne i sve sto ide uz to. Kada budem video da postaje tesko, moracu da trazim da me posalju na rezonancu pa na operaciju ali opet otom potom, trenutno je slow season pa mogu da se igram oko rasporeda  i da ne radim bas toliko belaying i tako sacuvam sebe jos mesec dva pre nego sto ludnica leta udari.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sports Staff zivot i rad drugi deo
« Reply #3 on: 28/April/2016 »
Jedan moj prijatelj još za vrijeme rada na kruzerima kupio i povjerio tastu stado ovaca, računao polako prestati i vratiti se na kopno za stalno.
Na papiru zarada kao od šale.
Tast upropastio sve što je mogao, kao ovce izginule zbog bolesti, uništio mu i terenac, kao blato i teško se dolazi u planinu, long story short, frend je još na brodovima, iako ima djecu kod kuće ..
Još traži plan šta i kako poslije brodova, sada ima 15ak godina staža na kruzerima, radi kao sommelier i ima oko $6.000 mjesečno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)