Author Topic: Promena departmenta iz Accommodation u Pursers na Princesu.  (Read 2060 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ShoneSRB

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Cao.

Pre par dana odradio sam, odnosno zavrsio prvi  ugovor u princesu kao Acat, imam vecinom negativna iskustva.  Department skoro u celosti pripada filipincima i dosta njih su skloni diskriminaciji, uslovi rada nisu bas najbolji i generalno taj department trpi najvise jer sta god treba svi zovu accomodation... ( vezano za public area sto je sirok pojam ) .

Zanima me kako bi isao proces promene departmenta, tj apliciranja za neku entry poziciju sto se pursera tice. To bi bilo junior purser ili nesto drugo ? Nisam se bas nesto puno raspitivao na brodu.
Engleski mi je recimo fluent sto se tice citanja i govora ali pisanje je oko intermediate, cisto iz razloga sto do sada nisam imao potrebu toliko da koristim jezik kao ovde... Zavrsio sam ekonomsku....nemam fakultet i nemam prethodnog iskustva kao purser.  Znaci jedina prednost su dobro poznavanje Engleskog i dobro poznavanje rada na racunaru.... da li bih imao kakve sanse da upadnem na neku pocetnu poziciju ?  Generalno sam video razno raznih transvera na brodu....moj drugar iz SRB je sa junior waiter-a  dosao do IT menadzera npr. 

Ako neko zna nesto na ovu temu, voleo bih da podeli iskustvo i znanje :)    HVALA.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
To sto si napisao `dobar engleski i poznavanje rada na racunaru` te ne svrstava u kandidata za pursera,al` u svakom slucaju mozes da probas,nista ne gubis ;) Uslov koji ti treba sigurno (bar sto se tice Princess-a) je da imas jos 2 meseca odradjena na drugom ugovoru da bi mogao da apliciras za promenu departmenta  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
pored toga sto je gogo naveo,da ti treba dva meseca drugog, takodje ti treba jedna doooobra debela podrska nekog u tom departmentu u koji prelazis... Neko ko ce te podrzati i ko ce ti omogucit ida predjes.. HR se nece cimati,kao i uvek,osim ako ga ti ne smaras. Odbijace te recima: kada se otvori pozicija,tada apliciraj... I slicno... ako zaista zelis da predjes,ne odustaj,pokusaj na sve nacine da se uklopis i usemis sa nekim iz Purser departmenta i sa CSDom pricaj,on ti moze pomoci,ako hoce ....