Author Topic: pet ili koliko vec godina na recnom brodu sa svajcarskim ugovorom  (Read 2997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gvozden

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Zanima me dali neko poznaje nekog ko je u stvari ostao tih pet ili koliko vec godina na recnom brodu sa svajcarskim ugovorom i kolika ce mu biti penzija kada navrsi 63 godine?
(Ja sam jos 2007 imao Svajcarski ugovor ali je kompanija presla pod Maltesku zastavu i Alianz osiguranje.
 Svake godine dobijam neko pismo iz Svajcarske "Rendita Freizugigkeitsstiftung"sa nekim CHF koji su na nekom racunu.)
Dali to uopste funkcionise i koliko je uopste pametno ulagati nade u tako nesto?
Sva iskustva su dobrodosla?
"Uobrazilja sto sazdaje neprijatelja vec je porazena. Ishod borbe jeste uzrok borbe." - Embrouz Birs

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Ja,proveo punoh 6 godina na brodu sa svicarskim ugovorom, u 1 mj. ove godine se zahvalio brodu i konacno se skinuo, konkretno meni ce po sadasnjem zakonu mirovina iz svice biti oko 500eura mjesecno, bar su mi tako izracunali,
Danas sam dosao na forum nakon vise od godinu dana i slabo sam aktivan vise, jer su brodovi proslost za mene, pa tako i ne odgovaram vise na poruke, a vidio sam da ih imam preko 90 kom. pa odmah i isprika ljudi ali nekak sam ispao iz tog filma
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To ti samo misliš. Ko provede 6 godina na kruzerima, taj nikada više neće ispasti iz tog filma. Sanjaćeš kruzere u desetljećima koja dolaze ..  :wave:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bender28

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Da i ja sam čuo da je oko 5 godina, i onda švicarska penzija :))  Samo također čuo sam da se na riječnim radi čak i više nego na prekoooceanskim, ako je to moguće fizički ?!!  Čak sam planirao da i to pokušam ali tih 5 godina definitivno skrate život za 10 godina pa je upitno dali bi ja i dočekao tu penziju :money:
No u pravu ste - tko god je bio na kruzerima ne zaboravlja ih....  ili po dobrom ili po lošem  :plovim:

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Samo malo razjasnjenje za sve koji se interesuju za penziju. Tih 5 godina je ustvari punih pet godina rada pod svajcarskim ugovorom znaci od jan do dec. E posto je nasa sezona otprilike od marta do decembra ili nekom do januara onda se da izrcunati da je nama umesto 5 godina 7. tako da se nemojte zavaravati sa tih 5 godina nego lepo izracunajte. Meni fali jos godinu i par meseci do te famozne penzije i samo to da obezbedim pa cu verovatno isto kao moj drug Andrija (zna on ko je) i cao brod.