Author Topic: Pušenje i ?ik-pauze na brodu  (Read 39839 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline jana

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Pušenje i ?ik-pauze na brodu
« Reply #45 on: 01/February/2010 »
Ja sam prestao pred par godina.. Kad sam otisao na brod sam poceo opet.. Jer ono, mozes pitat: 'Sefe jel moze cigara?' ako ne pusis, sta ces pitat? Jel mogu stajat vani 10min?  ;)
....

Hahahahahahah ..... :rofl:     :sprda:

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pušenje i ?ik-pauze na brodu
« Reply #46 on: 02/February/2010 »
A puste, pogotovo ako su i oni pusaci.. Koliko puta ja i frend izletimo na open deck na cigaru bez pitanja, a tamo cijela postava sefova  :embarrased:  ali nitko nista ne kaze..

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Re: Pušenje i ?ik-pauze na brodu
« Reply #47 on: 02/February/2010 »
Samo naprijed!
Ja sam prestala pušiti i bilo je puno lakše nego što sam očekivala. Doduše, iako mi sada i XY godina nakon prestanka zna zamirisati, ali jaaaaakoooo rijetko - većinom mi je muka i smrde.

Samo promijeni pogled na pušače, tj. pušenje (i preći ćeš u onda u onu drugu grupu "bivši pušači su najgori nepušači")  :uzdravlje:

..slazem se najgori su bivsi pusaci..da..da.. tako je bravo suncice :deda: 
No.. You Capo... Me Capuccino

Red Duke

  • Guest
Re: Pušenje i ?ik-pauze na brodu
« Reply #48 on: 14/April/2010 »
Pozdrav svima,
Ova tema mi je veoma interesantna iz vise razloga,pa bih stoga hteo da napisem par stvari o pusenju.Mislim da je pusenje veliki problem mnogih ljudi,bilo da su aktivni pusaci(truju sami sebe) ili su pasivni pusaci(truju ih drugi).

  Spadam u grupu “bivsi pusaci su najgori nepusaci”.Pusio sam godinama.Svako jutro,cim bih ustao,cak i pre nego sto bih se umio sam palio cigaretu.Hvata me jeza sad,kada se setim toga.Bio sam bas okoreli pusac.Jednostavno nisam mogao bez cigareta.Nazalost,poceo sam da pusim u ranoj,vrlo ranoj mladosti(ne usudjujem se da napisem koliko sam godina imao jer ne zelim da se podsecam toga),u vreme kad sam bio suvise glupav da bih razmisljao o zdravlju,jedino sto mi je bilo vazno tada je to da budem “kul”.Ali sta da se radi,kad ne mogu da se vratim u proslost.Dakle, razumem svakoga ko voli cigarette i ja sam ih obozavao,imaju cigarete neki smek,smek koji te privlaci i koji ljudi vole(smek i gomilu supstanci koje to polako navlace).Nema nista lepse kada te kuci neko iznervira,pa onda odes na posao,pa te i sef iznervira a ti onako umoran i iznerviran upalis cigaretu i boli te *upe za sve.Ili cigareta posle sexa(nju sam najvise voleo),uh.
  Dakle,sve je to lepo kada pusenjem ne bi unistavali i sebe i druge.Svako ima pravo da unistava sebe ali niko,ali bas niko nema pravo da truje druge ljude,mada vecina pusaca uopste ne mari za to,njih nepusaci uopste ne zanimaju.Cak idu dotle da na ulici svaki dan vidjam majke kako u jednoj ruci drze dete a u drugoj cigaretu.Truju sopstvenu decu.E to nikako ne mogu da razumem.Mislim,ako ti je cigareta vaznija od rodjenog deteta onda imas veliki problem.
  Navescu jedan primer koji se meni desio.Ulazim ja u voz,sedam ja u prvi vagon(nisam odmah primetio da je pusacki),kad posle par minuta ljudi zapalise,zadimise a ja ne mogu da izdrzim i izadjem.Ulazim u drugi vagon koji je takodje pusacki,treci takodje(puse cak i izmedju vagona,da covek ne veruje),udjem u cetvrti vagon i pogodite sta-pusacki.Dodjem ja sav smoren do petog vagona kad ono prazan,ja se odusevio,konacno.Kad ono posle dve tri stanice napuni se i peti vagon ljudima,zadimise i ovaj,ja poludeo.Ustanem ja i krenem u sledeci sesti(poslednji) kad ono pise “Zabranjeno pusenje!”-nepusacki vagon.Voz je bio bas prepun i posle nekog vremena ulazi u vagon neki namrsteni mangup.Vrpolji se on nesto,vrpolji kad posle desetak minuta zavlaci on ruku u jaknu i vadi cigarete(u nepusackom vagonu!!!) I krece on da zapali.E a ja vise nisam mogao da izdrzim i rekao sam mu sledece:”Izvini drugar,ali ako upalis tu cigaretu nabicu ti je u *upe”.Nije mu bas bilo pravo ali je nije zapalio,izasao je iz vagona(nemojte da ovo isprobavate u praksi ako niste osisani na nulu i nemate oko 100 kila misica).
  Uopste necu da trosim reci na to koliko su cigarette stetne.Godina je 2010 i svi to znaju.Jednostavno cigarete unistavaju sve organe.Katastrofalan je podatak koliko duvan ubije pusaca godisnje.A podatak koliko nepusaca umre od pasivnog pusenja i ne znamo.
Dakle,mozete pusiti i ja vas donekle razumem,ali nemojte misliti da je to besplatno.Racun uvek dodje na naplatu.Ostavite cigarete dok ste jos mladi jer je tada najlakse.Sto ste stariji manje su sanse da cete ih ikada ostaviti.Sto se tice preparata i knjiga moguce je da neki pomazu,ali najvaznije od svega je da to zaista zelite.Nijedna knjiga,niti ijedan preparat moze zameniti stvarnu zelju i karakter.Po meni je karakter kljucni za uspeh.

  Verovatno mnogi misle da to i nije bas tako veliki problem.Nije to toliko vazno.Ima i vecih problema.Ima vremena.Ali budite sigurni,ukoliko ste dugogodisnji pusac i ostavite pusenje to je jedna od najboljih stvari koje mozete uciniti za sebe.Od mene toliko.
  



    PS.  Gde je na brodu dozvoljeno gostima da puse?Unapred hvala.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Churchill's Bar
« Reply #49 on: 14/April/2010 »

    PS.  Gde je na brodu dozvoljeno gostima da puse?Unapred hvala.


Na Princess brodovima ima Churchill's Bar, gdje mogu pušiti i cigare, a gotovo u svim barovima mogu pušiti cigarete.
Churchill's Bar mi je bilo omiljeno mjesto kada sam radio noćne smjene, poslije 01.00 bi se ispraznilo, a na ESPN-u su prikazivali Champion's League
Evo ga:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Red Duke

  • Guest
Re: Pušenje i ?ik-pauze na brodu
« Reply #50 on: 14/April/2010 »
Hvala.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #51 on: 06/December/2014 »
citam ovo uz jutarnju kaficu prije posla i smijesim vam se kroz dim marlboro gold'a :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #52 on: 15/December/2014 »
citam ovo uz jutarnju kaficu prije posla i smijesim vam se kroz dim marlboro gold'a :D

Zabranjeno reklamiranje cigareta. Kave može.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pušenje i ?ik-pauze na brodu
« Reply #53 on: 17/December/2014 »
 Spadam u grupu “bivsi pusaci su najgori nepusaci”.Pusio sam godinama.Svako jutro,cim bih ustao,cak i pre nego sto bih se umio sam palio cigaretu.

Dok sam ja pušio, ja bih prije umivanja spržio 2,3 cigarete  :rofl:
Skoro 18 godina pušenja, prije prestanka cca 3 kutije dnevno, upaljač sam koristio samo da zapalim prvu cigaretu  :giggle:
Ima malo više od tri godine prestao sam pušit, cigarete mi ne fale niti malo, ali zato zato jedno 5x nervozniji i razdražljiviji nego što sam bio dok sam pušio. Dali je prestanak pušenja tome uzrok ili ne,  :hmm:

Dok sam bio na vrhuncu moje "pušačke"  karijere, radio sam kao sommelier na kruzeru, i u toku servisa bježao sam cirka svako pola sata da udahnem koji dim cigarete. Najčešće sam trčao u svoju kabinu gdje bih u wc-u pušio, nije bilo detektora dima, samo bih glavu nabio u ventilaciju ,haha Svi restorani u kojima sam radio bili su u krmi broda, a kabina mi je bila smještena skoro pa u samoj provi, tako da sam uvijek trčao preko cijelog broda  (cirka 250 metara) da bih udahnuo koji dim, na brzinu oprao zube, i natrag na stanicu. Pri povratku na stanicu bi me uredno dočekala drama, gostima prazne čaše, novi gosti me čekaju, celler master me traži, pa opomene, worning,itd itd.
Jedna zgoda: Bio crossing, europa-amerika i gosti imali djabe vino za večeru.I sada,  uvijek se u takvim slucajevima otvori prije večere jedno 10 ak boca crnog vina unaprijed i stavi na stanicu jer kad je djaba, onda piju svi i to mašala. U 19 h počinje večera, i sad jedno 18:45 ja otvaram 12 boca vina, ostvljam ih na stanici ( trolley ) , i trk po 2-3 dima cigare. Dok sam bio na "pauzi" malo se počeo ljuljati brod, mislim ja ništa strašno. Vraćam se u restoran kad imam što i vidjeti. 2-3 boce vina razlivene po tepihu, trče svi,konobari, rest. manager, moj celler master,  čiste, zalijevaju kiselom, panika, a meni na pameti samo: gotovo je, otkaz ti ne gine. ( samo da napomenem da se službeno ne smije otvarati vina unaprijed, to je shortcut ).
I sad završnica priče: nitko mi ništa nije niti prigovorio, nisu shvatili da me nije bilo, nije me nitko niti pitao kako su se vina prolila, vjerojatno su mislili da sam pošao naći nešto za čišćenje dok me nije bilo,haha

Samo da dodam da nisam pušio 3 kutije na brodu, možda 2 max, kući sam pržio 3   :facepalm:

U kako se sada bolje sjećam i kako je sada lakše raditi kada ne pušim, neopisivo!

A da ne budem totalno off topic, u mom slučaju na brodu si mogao pušiti u crew baru i open decku ( 15 kat, ima do gore ohoho ) . Čik pauze ne postoje ako ih sam ne nades.

Nadam se da mi Šef neće zamjerit što sa, skrenuo sa teme (nisam nikad ni bio na pravom putu), ali nadam se da će moj post možda nekoga malo motivirati da baci cigarete, teško je , ali može se ! Ja sam x puta pokušavao prestati uz pomoć nekih nikotinskih žvaka, flastera itd, ali uvijek bezuspješno, tj, nikad više od 24 sata, ono klasično zavaravanje sebe samog: samo još jedan dim, samo još jedna cigareta, evo zadnja boga mi, itd, i onda odustajanje na kraju tipa :  ma nek ide u pm sve, prestat ću drrugi put,haha
A recept moga prestanka je taj da zadavate sebi u glavi male i kratkoročne ciljeve, koje mođete ispunit:
1) Prestajem pušit, i danas više neću zapaliti niti jedan pa makar crko
2) Sutra ujutro ne smije uzeti dima pa makar crko
3) Sutra ne smijem cijeli dan uzeti dima
itd. itd. doći ćete do cilja, u mom slučaju to je 6 mjeseci od prestanka, nakon 6 mjeseci nemam nikakve fizičke ili psihičke potrebe za cigaretama, ali to zavisi od osobe do osobe
Samo da napomenem da su prva dva dana najvažnija, a onda se borite dan po dan, jutro po jutro. I naravno izbjegavajte alkohol prva tri mjeseca, tu se lako poklekne!