Author Topic: Digitalna foto galerija na kruzeru Carnival Vista  (Read 3224 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :pop:

Zar ovako ogromna galerija može opravdati sav okupirani prostor, i to danas kad svi imaju kamere na mobitelima?
Zar nije bolje da tu poslažu flipere ili starbucks ili nešto ... ili sve to skupa i još nešto ..

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Pa u nacelu taj prosor i nije toliko velik. Dosta je uzak prostor pa se tako cini, ali ipak zauzima cijeli fire zone, plus jedan mali dio kod coffee shopa. Ovo im je sada koncept i vise isprobavaju stvari. Sad kad fotografi fotkaju, sliku "tagiraju" brojem kabine osobe, pa onda kombiniraju pakete slika (printanje, digitalni format...) itd. Novost je da mogu slike pregledati i kupiti u svojim kabinama preko televizora.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Na svim brodovima Carnivala ceo jedan sprat je galerija ,na vecim brodovima kao sto je Splendor to je ogroman prostor i ja se kao fotograf cesto pitam cemu to ali ybg. Nema tu logike, npr retko ko kupuje one fun shots na decku i sa kostimima, najvise kupuju embarkation jer dobijaju poklone i portrete.

poentu gangwaya uopste ne vidim, ko uopste hoce sliku iz svake luke gde je jedina razlika znak.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
To je strateški tako postavljeno u prolaznim delovima broda sa velikim protokom ljudi (nije ceo "sprat", nego jedna fire zona na jednom deku i to najprometniji deo da se maksimizuje profit).
Nije poenta ušuškati prodajno mesto u neki zabačeni ćošak gde će jedini posetioci biti zalutali ljudi koji pitaju gde je WC. :giggle:

Što se gangway-a tiče, po mom mišljenju je cilj da se naprave oni dobri zumirani spontani portreti (ne znam kako se to stručno zove, nije mi struka, close-up portreti?) kada su gosti nesvesni da ih neko slika i iz tog ugla. Meni su to najlepše fotografije i pretpostavljam da su dobar magnet za kupovinu.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
To je strateški tako postavljeno u prolaznim delovima broda sa velikim protokom ljudi (nije ceo "sprat", nego jedna fire zona na jednom deku i to najprometniji deo da se maksimizuje profit).
Nije poenta ušuškati prodajno mesto u neki zabačeni ćošak gde će jedini posetioci biti zalutali ljudi koji pitaju gde je WC. :giggle:

Što se gangway-a tiče, po mom mišljenju je cilj da se naprave oni dobri zumirani spontani portreti (ne znam kako se to stručno zove, nije mi struka, close-up portreti?) kada su gosti nesvesni da ih neko slika i iz tog ugla. Meni su to najlepše fotografije i pretpostavljam da su dobar magnet za kupovinu.

Telefoto, kada gost gleda u onog sto slika gangway a fotograf na telefoto ga slika krisom uglavnom na merdevinama.

Jeste cesto se naloze gosti na te slike.  Ali to je samo jedna od slika, na gangwayu u Cozumelu je npr bilo dva indijanca, kormilo, morska sirena, jungle girl, pirat na stulama i dva gangwaya sa dva telefoto lensa.

Nije ceo sprat lose sam se izrazio ali je dosta veliki prostor.

btw na kom si ti brodu sad?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
btw na kom si ti brodu sad?
Privodim ugovor kraju na starom još uvek dobrom Fantasy-ju. :run:

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Privodim ugovor kraju na starom još uvek dobrom Fantasy-ju. :run:

haha upravo sam upoznao devojku u hotelu koja sutra  ide na Fantasy kao GS, a sutra ti stize i jedan makedonac sa mog koledza :D


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
:clapping: Odštampali smo im kartice jutros, njoj sam već kreirao i log-in u sistem, sve je spremno! ;D

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
:clapping: Odštampali smo im kartice jutros, njoj sam već kreirao i log-in u sistem, sve je spremno! ;D


 :banana: :banana: