Author Topic: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali  (Read 5952 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pinkemerald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Recruitment Agency: Riv
  • Job Title: Shop
Intervju  je odradjen u decembru 2014. za sobaricu.

Ugovor sam dobila u aprilu 2015. i odradila medical, river book, kupila uniformu i sve ostalo po njihovim instrukcijama.

Od tada cekam da me pozovu i saljem mejl s vremena na vreme da vidim sta se desava. Uvek isti odgovor da "trenutno nema otvorenih mesta". Medjutim, u poslednjih par meseci ne dobijam nikakav odgovor, tako da pretpostavljam da me nece ni kontaktirati.

Ja sam u medjuvremenu konkurisala za druge agencije i kompanije, ali mi je ovo sa GCCL bas cudno.

Da li neko ima slicnih iskustava?

Offline al.zahiri

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #1 on: 20/May/2016 »
olos cim vidis da nasi rade hr bezi od toga  oni u njihovom ofisu neznaju de su suplji drugar mi je radio za njih nikad se nista nezna a da ti se oni sami jave ma to zaboravi a probaj poslat email sa pitanjem  para jer su ti oni rekli da radis sve to nije tebi to palo na pamet tek tako jerbo kalasnjiokov kosta 300 evra a bratislava nije daleko ahhahahahah

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #2 on: 21/May/2016 »
Битанге!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline BUNTOVNIK

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #3 on: 21/May/2016 »
ma tuzi nih .. neli ti pise u ugovor kad ti je ukrcaj .. ja da sam na tvom mestu kad vec imam ugovor poslacu i meil da mi vrate para ako ne odgovore tuzicu   kompaniju  jer  kad ti ona salje ugovor onda ti napustis trenutni posao  imas troskovi viza medikal   uniforme  ..znam da neko   ce prokomentarise nije lepo da tuzis kompaniju zato nas balkanci niko nece ali nije ni lepo da kompanija radi to i ako cutimo  to ce se desi i drugom  coveku zato tuzi nih

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #4 on: 21/May/2016 »
@buntovnik, ne znaš ti kako to ide.
Ona je prošla intervju, i to je to. Nikakav datum ona nije dobila.
Dobila je ugovor, u kojem se vjerovatno niti njeno ime ne spominje, nego nešto općenito, pravila ponašanja, odijevanja, obuvanja i sl.
Patsy je stavila taj ugovor online ali više nije dostupan .. niti znam jel se ona ukrcala ili nije.
A GCCL je notoran po tome da konstantno traže kandidate, koji onda čekaju mjesecima/godinama na ukrcaj, pa se još onda gadno tamo provedu kada i ako uopće i odu na brod ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pinkemerald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Recruitment Agency: Riv
  • Job Title: Shop
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #5 on: 21/May/2016 »
Pise moje ime, ali ima i stavka da "datum ukrcaja moze da se menja". Mrzi me sad da ga citam, ali verovatno su se ogradili za sve slucajeve.

Najvise mi smeta to sto su me terali da kupujem uniforrmu, vadim vizu, otvaram devizni racun, radim medical itd. Gubljenje para i vremena.


Offline pinkemerald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Recruitment Agency: Riv
  • Job Title: Shop
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #6 on: 23/May/2016 »
Najzad da mi nesto odgovore:
Pls note that interview results are valid for 2 years.
Since you have been interviewed in 2014, interview would need to be held again.


Kao prvo, ono pls mi je malo ...  :hmm:  Kao drugo, nije proslo dve godine a kao trece, prosle godine su mi napisali ovako:
In case there will be no openings for you this season, you will be priority to be embarked next season.
There is a high possibility you will be scheduled from beginning of the season.

I sve vreme su me navodili da mislim da se ukrcavam do kraja 2014 a ako ne, tokom 2015.

Tako da, ako aplicirate za GCCL, budite spremni da ako budete "primljeni" moze da se desi ovako nesto.

Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #7 on: 24/May/2016 »
Mozes li mi na PM poslati mejl preko kojeg kontaktiras s njima?
...isti slucaj imam, u decembru zavrsio sve papire, poslao im i od tad mi nisu odgovorili ni na jedan mejl... :waiting:

Offline al.zahiri

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #8 on: 25/May/2016 »
svi radnici sa ovih prostora treba da ih bojkotuju i da idu u druge komp

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Dobijen ugovor, ali me nikada nisu pozvali
« Reply #9 on: 17/July/2016 »
Devojka koja radi u HR je iz mog grada. Isli smo u istu osnovnu, imamo neke zajednicke prijatelje, ali je se ne secam. U prepisci sa mnom, pise na engleskom. I to posle nekoliko emailova koji uopste nemanju veze sa poslom. Istina, jednom me je zvala na intervju, ali ja sam bio na cross-ingu iz USA ka Evropi, i odgovorio sam da ne mogu da dodjem, na brodu sam itd. Godinu i nesto posle toga, poslao sam joj mail na srpskom i pitao da li ce biti skoro neki intervjui, zasto me nisu zvali za neke ranije do sada, na sta mi je odgovorila na engleskom da su me mnogo puta vec zvali ranije i da ja nisam odgovorio na te poruke. Odgovorio sam joj da to nije tacno i pitao da li bi mogao da idem na sledeci intervju. Rekla je da ce javiti i nikad nije javila, naravno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)