Author Topic: ima li tko da je radio putovnicu nakon dobivanja LOE?  (Read 4459 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maramara

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Postovanje. Imam pitanje pa me zanima odgovor  ako netko zna.

Nakon interview-a sam dobio offer letter koji sam prihvatio. I pise mi da cu dobiti LoE kada se provjeri moj background i ostale informacije koje sam im dao. Informacije su tipa prebivaloste,skola itd itd...


Zanima me ima li netko da nije kompaniji poslao kopiju putovnice prije nego li je dobio LOE tj ima li tko ovdje  da je radio putovnicu nakon dobivanja LOE.
Mene brine hocu li ja izgubiti 2 tjedna cekanja dok mi se neizradi putovnica i neposaljem im presliku. Hvala na info

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: LOE & Putovnica
« Reply #1 on: 31/May/2016 »
Možda nisam dobro razumeo u čemu je problem, šta ti predstavlja nedoumicu, ali eto na primer ja nikad nisam slao kompaniji kopiju pasoša, ni pre ni posle LoE.

Ako su ti napisali da ćeš dobiti LoE kada se proveri tvoj background, onda je to to, nisu ti tražili kopiju pasoša.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: LOE & Putovnica
« Reply #2 on: 31/May/2016 »
Ne vidim kako možeš dobiti LOE ako im ne pošalješ podatke iz putovnice, jer LOE se izdaje na osnovu podataka iz putovnice.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Hmm... :hmm:
Meni nisu tražili pasoš da upišu ime i prezime u LoE, a nikakvi drugi podaci (broj pasoša, adresa prebivališta...) nisu potrebni za LoE:
Carnival Cruise Line ~ Letter of Employment

Offline maramara

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
2 odgovora i oba razlicita :D nista za 2 tjedna ce dobiti presliku pa ko ziv ko mrtav :D

Edit: vidio sam tu sada na forumu da na royalovom LOE uistimu pise passport id. Tako da vjerojatno treba. Hvala na vremenom utrosenom na odgovorima. Ispricavam se jer nisam provjerio prije royalov loe ovdje na forumu :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Možda bi precizniji odgovor dobio ako navedeš koja kompanija je u pitanju.
A možda možeš i sam da nađeš definitivan odgovor u onom delu foruma odakle sam iskopirao prethodni link - možda LoE za tvoju kompaniju sadrži podatke iz pasoša... i onda je jasno na čemu si.

EDIT:
Eh, eto, to je to.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako se može dobiti LOE bez pasoša, postavlja se pitanje, na osnovu čega se dobiva? Sa ličnom kartom? Nju je lako krivotvoriti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maramara

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ako se može dobiti LOE bez pasoša, postavlja se pitanje, na osnovu čega se dobiva? Sa ličnom kartom? Nju je lako krivotvoriti.

Neznam bas :) eu chipirane osobne kakve sada imamo sumnjam da se daju lako krivotvoriti :D

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pasoš će biti proveren u ambasadi, a zatim i pri ulasku u USA.
I da želi, kompanija sa druge strane planete teško da može da utvrdi verodostojnost nečega na osnovu jpg slike iz e-maila.

E sad... agencije ako će da se bave proverom pasoša, to je druga stvar.

Na kraju krajeva, i sam LoE se sve češće šalje elektronski... sve više je to samo pdf koji se štampa crno-belo na običnom papiru u kućnim uslovima, a ipak je to glavni dokument na osnovu koga se dobija viza.

Offline maramara

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Pasoš će biti proveren u ambasadi, a zatim i pri ulasku u USA.
I da želi, kompanija sa druge strane planete teško da može da utvrdi verodostojnost nečega na osnovu jpg slike iz e-maila.

E sad... agencije ako će da se bave proverom pasoša, to je druga stvar.

Na kraju krajeva, i sam LoE se sve češće šalje elektronski... sve više je to samo pdf koji se štampa crno-belo na običnom papiru u kućnim uslovima, a ipak je to glavni dokument na osnovu koga se dobija viza.

Pri prihvacanju offer lettera morao sam ostaviti email na koji ce mi stici LOE tako da ocekujem ga u pdf formatu :D

Offline Anto90

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Ne znam kako je u Hrvatskoj ali u BiH mozes dobiti pasos za 24 sata
ali to kosta 120 eura

Offline maramara

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ne znam kako je u Hrvatskoj ali u BiH mozes dobiti pasos za 24 sata
ali to kosta 120 eura
moze se i ovdje. dodje 690kn ali sam imao taman kod sebe za normalni postupak pa sam tako napravio.