Author Topic: trcakz, Assistant Team Waiter, Carnival  (Read 1517 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: trcakz   
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Assistant Team Waiter


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
U to vrijeme sam slao molbe na sve strane ko lud i stalno visio na portalima za oglasavanje radnih mjesta pa sam tako i vidio oglas agencije za rad na brodu.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Prvenstveno novac i sama cinjenica da cu nesto raditi jer sam vec ludio doma. A i prilika da vidim malo svijeta

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
A Priori iz Lovrana. Gospoda Suzana je bila ok.
A Priori cisto iz razloga jer sam u to vrijeme bio kod buraza u Rijeci pa mi je to bilo najblize.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival, pozicija asst waiter. Razlog – brz odlazak i skoro stopostotna sansa za prolazak intervjua.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Nisam unutra bio niti 5 min.
Gospodin Eric me je pitao nesto o proslom poslu i to je bilo to. Pricekali smo dok su svi obavili intervju i onda nam je Suzy objavila rezultate.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1500 eura. D1, lijecnicki, pomorska, karta, marlins, provizija. Karta je bila najskuplja stavka..

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Ovaj forum mi je puno pomogao i odlucio sam poslusati savjete. Uzeo sam puno donjeg vesa, carapa i nekoliko bijelih t-shirta.
Par kratkih hlaca, nekoliko majica, jedne traperice, jaknu i dva para flip flops-a. Jedne za normalnu upotrebu a jedne za pod tus i naravno, stvari za osobnu higijenu.
Uzeo sam i one uloske za cipele, ali u mom slucaju se ispostavilo da to i nije bila tako dobra ideja.. ti ulosci u kombinaciji s onim safety shoes su me ubili

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Jako zbunjeno i dezorijentirano. Dosao sam na Triumph odma poslije pozara dok je bio dockiran u Mobile, Alabama.
Kad sam prvi put zakoracio unutra – wtf!
Rekli jednom headwaiteru da mi pokaze di mi je kabina, a kabina bila 1098, znaci deck 10. Veli meni lik to ti je prvi deck, odi ovim stepenicama i naci ces.
Ja proso cijeli deck 2 put i nema kabina. Konacno nadem nekog decka iz housekeeping pa me uputio na pravo mjesto

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Bas i ne puno. Kako sam dosao kad je brod bio u remontu, nije bilo orientationa ni nis slicno.
Za muster station sam cuo tek za 2 mjeseca kad smo plovili prema Freeportu na dry dock.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Imao sam srece jer nismo imali goste pa smo radili po 8 sati dnevno u 3 smjene.
U to vrijeme je za sve nas nove bio zaduzen asst maitred lido – Goran. Bio je super. i Sylvester iz Grenade – isto kralj.
Jedna cura iz Rijeke i ja smo stigli isti dan, nismo morali raditi samo smo se pojavili u crew messu malo. Goran nas je proveo po cijelom brodu i objasnio nam situaciju.
Bilo je puno ljudi s nasih prostora koji su uvijek pomagali i bili spremni uskociti. A i svi ostali su bili susretljivi i od velike pomoci.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nije mi predstavljala neki problem. Najmanje vremena sam provodio u kabini. Za prespavati dosta mjesta. A ak se osjecas klaustrofobicno, open deck pomaze jako.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Dok smo bili na drydocku i dok me nisu stavili u room service nisam bio bas sretan. Poslije sam bio sretniji. Ali kad sam poceo raditi u dinning roomu sreca je ubrzo splasnula.
Miami je katastrofa za dinning room. Puno radis i trcis i kad sve skupa zbrojis, nije bas banjo. Treba gurat za promociju.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Iz mojeg iskustva, ak radis normalno i ak imas ok odnos s kolegama i nadredenima, mozes napredovati. Ja sam bio budala pa sam izbjegavao dinnig room i bio set up team skoro 5 mjeseci.
A kad sam napokon dosao u dinning room, skuzio sam da i nije neka mudrost.
Radio sam ko acting team waiter skoro 2 mjeseca zadnji ugovor, a da nisam odgađao dinning room mozda bi vec i dobio tu promociju.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Super je. Kad god dodes u crew bar imas nekog s kim mozes popit pivu i malo se zekat. Bez obzira od kud je.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
 Moja su iskustva uglavnom pozitivna. Par puta se dogodilo da sam se zakacio s nekim ali nis ozbiljno. Uglavnom su ok ljudi. Ak ti njih postivas, postivat ce i oni tebe.
Radio sam s Indonezanima cijeli zadnji ugovor u dinning roomu, i na lidu plates and bowls s indonezanima. Meni su cist ok.
Pilipinci mi djeluju nekak podmuklije a indijci.. oni su prica za sebe.. nekak sam se uvijek bolje slagao s ovima iz Goe.
Rumunj mi bio cimer prvi ugovor - kralj. Ali uvijek ima budala, bilo da je iz indonezije, indije, hrvatske.. 

  • Kako biste opisali putnike?
Carnival jos nazivaju Wallmart at seas, stvarno ima svega. Od finih ljudi pa do onih za koje se pitas tko ih je pustio iz zatvora da dodu na kruz.
Jedanput sam skupljao breakfast kartice i naisao na dvoje kako se hebu na hodniku.
Teksasani su mi bili super, opcenito svi ti juznjaci. Ali kad je bio Miami home port.. boze sacuvaj kaj sve ne vidis

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Imao sam vremena prvi ugovor na pretek jer sam bio nocna smjena. Kroz ugovore su mi se provlacili isti portovi pa sam vidio sve vaznije znamenitosti istih.
Chitzen Itza u Meksiku, Atlantis na Bahamima i Moody Gardens u Galvenstonu su mi ostali u sjecanju.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Baracuda u Cozumelu, Chill’nGrill u Nassau i kad god je bila prilika, plaza u Half Moon Cayu

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Vidis malo svijeta, upoznas puno zanimljivih i razlicitih ljudi. Naviknes se na razlicitost i u mom slucaju, postanes tolerantnija osoba. 

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Po 8 mjeseci si odvojen od obitelji, prijatelja. Tebi ko da vrijeme stoji a kad dodes doma masa toga se izmjeni i treba ti malo vremena dok sve ne procesuiras

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, preporucio bih. Odlicna prilika da malo vidis svijeta, zabavis se i nesto zaradis. Istina, ispocetka nije puno ali zaradis.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Nemojte pristajati odmah na ono sto vam ponude iz agencije ako niste zainteresirani za to radno mjesto.
Mozda je bolje malo pricekati pa raditi posao koji vam je po volji i na kojem je moguce zaraditi vise love.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Dosta je tesko promijeniti department. Ako idete ko asst waiter samo da dodete na brod, pa cete tamo promijenite department, pripremite se na to da cete najvjerojatnije morati odraditi jedan ili cak 2 ugovora dok vam to ne uspije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)